Kamisch zneškodnil penaltu a Turnov díky tomu slavil tři body

02.06.2013 21:00:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hráči FKP Turnov doma v neděli přivítali Lhotu pod Libčany a po těsném výsledku 1:0 po brance Hybnera získali cenné tři body. Kuriozitou utkání je, že na obou stranách neproměnili střelci po jedné penaltě!

FKP Turnov - Lhota p. L. 1:0 (1:0)

Domácí začali aktivně a ve 4. minutě V. Hurt poprvé prověřil bombou brankáře hostů Martinovského. Ve 12. minutě zas musel vytáhnout dobrý zákrok domácí gólman Kamisch proti střele Krejčíka. Poté přišly dvě velké šance Bárty, nejprve nevyužil příležitost po přihrávce V. Hurta a pak unikal sám, ale nevyzrál na Martinovského, který dobře vyběhl. Ve 25. minutě mířil v šanci nad branku hostů Benek. Ale hosté nespali a jejich velkou příležitost znovu vyrazil Kamisch. Ve 43. minutě zahrál rohový kop V. Hurt a Hybner hlavou otevřel skóre. Ještě před přestávkou pak stihl lhotský Polyak nastřelit tyčku domácí branky.

Druhý poločas se odvíjel podobně jako první, domácí měli více šancí, ale nemohli zápas rozhodnout, v jedné z příležitostí Bárta z úhlu přestřelil branku. V 65. minutě V. Hurt fauloval kapitána hostů a rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si postavil Matějček, ale Kamisch jeho ránu vytěsnil na tyč a ven z branky! To byl určitě klíčový moment zápasu.

O čtyři minuty později mohl rozhodnout Benek, ale Martinovský byl na místě. Střídajícímu Ježkovi poté chyběly centimetry, aby zasáhl dobrou přihrávku a Benek vzápětí přehodil gólmana hostů i branku. V 90. minutě byl nařízen pokutový kop i pro domácí za faul na Korčeka, Benek ale přestřelil! Na domácí výhře a třech cenných bodech už to ale nic naštěstí nezměnilo.

Videosestřih z utkání Ivo Zahradníka:

„Spolehlivým výkonem nás podržel Kamisch a bojovný byl výkon celého mužstva, takže jsme zaslouženě získali tři body," poznamenal po utkání vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branka: 43. Hybner. Rozhodčí: Matějček, ŽK: 2:0. Diváků: 150. FKP Turnov: Kamisch - D. Hurt, Novotný, Hybner (50. Ježek), Havlín - Koubek (80. Tvrdý), Koťátko, Benek, V. Hurt - Bárta (90. Korček), Petřík.