Kino Jitřenka přivítá v dubnu další hosty

30.03.2022 17:49:16 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Kino Jitřenka přivítá v dubnu další hosty

I v jarních měsících připravuje kino Jitřenka premiéry významných a divácky oblíbených českých filmů. A dojde i na hosty. Již ve čtvrtek 24. března měl v kině Jitřenka premiéru film Poslední závod, který v úterý 5. dubna v 19 hodin doprovodí v kině Jitřenka tvůrčí delegace vedená režisérem filmu Tomášem Hodanem.

„Protože zájem o film Poslední závod bude opravdu velký, což dokládají nadšené reakce na sociálních sítích v celé ČR, nechtěli jsme diváky ochudit o možnost vidět film v celorepublikové premiéře," řekl Ondřej Šír, vedoucí kina Jitřenka.

„Ke snímku se proto budeme průběžně vracet i v dalších týdnech. Delegace 5. 4. 2022 tak nebude poslední aktivitou, kterou budeme příběh Bohumila Hanče, Václava Vrbaty a Emericha Ratha připomínat. 12. 4. v 17 hodin uvedeme ve spolupráci s Městskou knihovnou v Semilech přednášku Dr. Jana Luštince z Krkonošského muzea v Jilemnici, jenž se navíc jako historik podílel na scénáři k filmu."

O den později, 13. 4. v 19.30 uvede kino Jitřenka projekci pro pamětníky a připomene projekcí z klasického filmového pásu původní snímek Čeňka Duby z roku 1956 nazvaný Synové hor, který rovněž, ač dobově mírně zkreslenou formou, představuje příběh Hanče a Vrbaty.

„Další film, kterému budeme věnovat v příštích týdnech maximální pozornost, je „Vyšehrad: Fylm", autorský počin Jakuba Štáfka, který navazuje na úspěšný internetový seriál, který humornou formou nahlíží život v českém fotbale," připomněl Ondřej Šír.

V sobotu 16. 4. v 16.15 proběhne setkání s tvůrci a autogramiáda v kavárně Jitro v kině Jitřenka a v 17 hodin začne projekce snímku Vyšehrad: Fylm, kterou uvede herecká delegace v čele s Jakubem Štáfkem.

„Vedle očekávaných komerčních filmů nezapomínáme v naší nabídce ani na klubovou scénu a dáváme prostor i menším, umělecky hodnotným filmům. Proto jsme na 31. 3. pozvali režiséra oceňovaného filmu Křižáček Václava Kadrnku, který představí svůj nový film Zpráva o záchraně mrtvého," dodal Šír.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pravdivý příběh Hanče, Vrbaty a Ratha přichází do kin na výročí události
111 filmů za 11 let kina Jitřenka, jaké budou asi dvojky?
Semilské kino Jitřenka pokračuje v zavedených cyklech i chystá novinky
Nové záběry z filmu Poslední závod zveřejnili v prvním teaseru
Obrazem: V Hostinném natáčeli film Poslední závod

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT