Kraj opraví mosty v Jilemnici a v Srní u České Lípy
07.02.2022 16:57:17 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Víchová nad Jizerou,Svijany,Jilemnice,Liberecký kraj
Liberecký kraj pokračuje v rekonstrukcích mostů v regionu. Krajští radní na svém jednání odsouhlasili výběr dodavatele u dvou stavebních akcí. Rekonstrukce se dočká most v Srní u České Lípy, který opraví firma N+N - Konstrukce a dopravní stavby Litoměřice, s.r.o. za 19 292 517,76 korun bez DPH. Most přes říčku Jilemku v Jilemnici zrekonstruuje firma AZ SANACE a.s. za 9 152 245,68 bez DPH.
„Stav mostů v Libereckém kraji se postupně zlepšuje. V poslední dekádě jsme jich opravili přes 170 a jen vloni to bylo celkem 13. K rekonstrukci mostů, jejichž stav je označen známkami 4, 5, 6 a 7, by bylo dle odhadů celkem potřeba 1,5 miliardy korun. Jsem rád, že postupně snižujeme počet mostů, které jsou v nejhorším stavu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.
V katastrálním území Srní u České Lípy kraj konkrétně opraví most v obci Provodín, jehož celková délka dosahuje bezmála 92 metrů. Stavební práce zahrnují výměnu mostního vybavení, obnovu hydroizolačního systému, výměnu ložisek a sanaci betonových povrchů mostu. Současně dojde ke zřízení nové spádové spřažené desky a také k úpravě vozovky na předpolích mostu. Zahájení stavby závisí na projednání dopravně inženýrského opatření a projednání výluk na dráze. Předpoklad předání staveniště je květen 2022 a dokončení rekonstrukce očekává kraj letos v říjnu.
U rekonstrukce mostu přes říčku Jilemku v Jilemnici zůstane neměnný sklon komunikace. Nosnou konstrukci mostu bude tvořit monolitická železobetonová deska proměnné tloušťky. Součástí spodní stavby budou čtyři rovnoběžná křídla opěr. Na římsách mostu bude osazeno ocelové zábradlí o výšce přesahující jeden metr. Kraj ještě čeká na přidělení dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury, tudíž začátek stavebních prací ještě nelze odhadnout.
Liberecký kraj letos také plánuje zahájit stavební práce na mostních objektech ve Svijanech či ve Víchové nad Jizerou. Konkrétní termín začátku rekonstrukcí záleží ještě na uzavření smluv a vyřízení objízdných tras.
Související články
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury
O všech stavbách od A do Z. Online mapa krajských investic kompletní
Mosty ve Svijanech se dočkají rekonstrukce, kraj vybral stavební firmu
Kraj podpoří projekty ze životního prostředí a zemědělství 18 miliony
Kraj dá na provoz zdravotnické záchranné služby dalších 27 milionů
Mapa krajských investic prošla vylepšením. Má víc údajů o stavbách
Ministerstvo kultury prohlásilo most v Poniklé za kulturní památku
Konec objížďkám. Na most v Poniklé se vrátí doprava
Historický most v Poniklé má nakonec zůstat stát
Od 2. července zahájí rekonstrukci mostu přes Jizeru v Poniklé
Rozpočet kraje na roky 2020–2023 navýší peníze na dopravu a investice
Most v Bystré a kaple v Navarově soutěží o celostátní památku roku
FOTO: Most v Bystré už je zpět na svém místě
Nový kalendář mapuje vybrané investice Libereckého kraje
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově
V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Nejnovější články
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.