Krajské hasiče zaměstnaly noční požáry

08.12.2021 16:51:25 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Krajské hasiče zaměstnaly noční požáry

V průběhu noci z úterý 7. na středu 8. prosince vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči z Libereckého kraje ke čtyřem nahlášeným událostem. Jako první zasahovali v Libuni u požáru roubenky, poté to bylo u dvou požárů současně na Českolipsku.

Nejprve v rámci mezikrajské pomoci vyjely krátce po 22. hodině jednotky SDH obcí Lomnice nad Popelkou a Rovensko pod Troskami do Libuně - Libunce k požáru roubenky.

Brzy ráno došlo v obci Zákupy, části Brenná k požáru roubeného domu. Při příjezdu první jednotky na místo události byl již celý objekt zasažen požárem v plném rozsahu. K hašení byly nasazeny tři vodní proudy a hasiči současně evakuovali z garáže zaparkované automobily a další majetek. Po sedmé hodině ranní bylo místo zásahu předáno místní jednotce na dohlídku.

„Předběžnou výši škody stanovil vyšetřovatel požárů na 17 milionů korun a uchráněné hodnoty na 1 milion korun. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření vyšetřovatelů HZS ČR a Policie ČR. Na místě zasahovala jednotka ze stanice HZS Česká Lípa a jednotky SDH obcí Zákupy, Česká Lípa a Mimoň," uvedl zastupující tiskový mluvčí David Kořínek.

Požár přístavku domu ve Volfarticích<br />Autor: HZS Libereckého kraje Téměř současně byl na Českolipsku ve Volfarticích nahlášen požár zděného přístavku domu. Zde hasiči provedli likvidaci cca za hodinu od příjezdu na místo události. „Odhad vzniklé škody na majetku je 20 tisíc korun a uchráněné hodnoty 100 tisíc korun. Jedna zraněná osoba skončila v péči Zdravotnické záchranné služby LK. Na místě zasahovala jednotka ze stanice HZS Česká Lípa a jednotky SDH obcí Volfartice, Žandov, Kamenický Šenov a Nový Bor," upřesnil David Kořínek.

Po šesté hodině ranní vyjelo družstvo stanice HZS Liberec k požáru bytu do Liberce - Vratislavic nad Nisou. „Požárem zasažená šatní skříň byla uhašena pomocí ručních hasících přístrojů před příjezdem jednotky. Hasiči provedli kontrolu a odvětrání bytu, poté místo události předali Policii ČR. Jednu osobu nadýchanou zplodinami hoření odvezla Zdravbotnická záchranná služba Libereckého kraje do nemocnice," dodal zastupující tiskový mluvčí krajských hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči radí, jak si nezkazit Vánoce požárem
Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
Hasiči zasahovali u požáru seníku v Troskovicích
S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
Hasiče zaměstnal požár domu v Horní Branné - Valteřicích

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovská MŠ 28. října získá novou jedlou zahradu
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu
Big Bang Lo.mni.ce 2022 přivítá sedm různorodých kapel

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT