Krajský přebor: Bozkov, Sedmihorky i Turnov B konečně za tři body

27.04.2014 19:40:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Po minulém černém víkendu v krajském přeboru si nyní naopak Bozkov, Sedmihorky i rezerva Turnova připsaly plný počet bodů, pouze Mírová znovu prohrála. Pozitivním překvapením je zejména výhra mladého mužstva Sedmihorek nad vedoucí Višňovou.

Podrobnosti k utkání Semily - Hrádek přinášíme v samostatném článku.

Bozkov - Doksy 3:0 (2:0)

Domácí po třech porážkách už potřebovali zabrat, a tak se do soupeře zakousli hned od začátku. Havel ani Nesvadba ovšem své šance nevyužili, a hra se začala vyrovnávat. Po chybné rozehrávce se prodrali do šance hosté, Jíra fauloval za cenu žluté karty. Sedláček ale svůj tým podržel při velké šanci. Vzápětí hosté přestřelilia trestný kop likvidoval nadvakrát znovu domácí brankář. Bozkov se tlačil dopředu, ale nedařilo se mu prorazit obranný val soupeře. Kobrle to zkoušel z dálky, Kotyk vyrazil na roh, další pokusy letěly z kopačky Krejčíka vedle. Připomněli se i rychlí hosté, ale výborný Sedláček v čele s obranou byli pozorní.

Na druhé straně se pokusil hlavičkovat Havel, ale nemířil přesně. V závěru poločasu přišla po velmi dlouhé době gólová radost pro Bozkov. Po faulu na Havla se trefil z přímého kopu Jíra a za tři minuty po jeho přihrávce přidal pojistku Nesvadba. Mezi góly měli šance i hosté, po samostatném úniku vytáhl famózní zákrok Sedláček a vzápětí letěla hlavička z bezprostřední blízkosti vedle.

Druhá půle začíná náporem Doks, domácí dobře bránili a ostatní likvidoval Sedláček. V 65. minutě se situace pro Bozkov zkomplikovala, po druhé žluté totiž dostal Mazánek kartu červenou. Tlak hostů narostl, domácím se nedařilo podržet míč a s vypětím všech sil bránili svůj náskok. V závěru přeci jen tlak hostů ustal a pět minut před koncem přišla definitivní pojistka výhry. Plátek nabil Krejčíkovi a jeho střelu umístil za bezmocného Kotyka Aster.

Krajský fotbalový přebor, utkání Bozkov - Doksy<br />Autor: Karel Čermák „Po dlouhé době musím hráče pochválit za bojovnost a nasazení. To byl základ k našemu vítězství, další faktor byl vynikající výkon Sedláčka v brance a disciplína celého týmu. Červená karta zápas mírně zkomplikovala, ale odhodlání a vůle hráčů zvítězit přinesla ovoce v podobě zisku tří bodů. Konečně jsme proměnili šance a také udrželi čisté konto," komentoval zápas trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 41.Jíra, 44. Nesvadba, 85. Aster. Rozhodčí: Šmíd - Bohatý, Vydra, ŽK: 4:3, ČK: 1:0 (65. Mazánek). Diváků: 100. Bozkov: Sedláček - Krejčík, Jíra, Červený, Kobrle - Plátek (88. Prousek), Feri, Mazánek, Makula - Nesvadba (72. Aster), Havel (64. Coufal). Kompletní fotogalerie z utkání Karla Čermáka

Sedmihorky - Višňová 2:0 (1:0)

Omlazený domácí mančaft si po minulém vítězném zápase proti Semilům věřil i na lídra tabulky. Prvních 20 minut zápasu ale bylo z obou stran spíše opatrných, bez větší šance. Soupeř moc snahy o útočný fotbal neměl a domácí se do přehuštěné obrany prosazovali obtížně. První zahrozili z ojedinělého protiútoku ve 22. minutě hosté, ale brankář Prokopec si s jejich střelou poradil. O dvě minuty později odpověděli domácí střelou Dvořáka z 20 metrů, ovšem také bez úspěchu. V 31. minutě se už domácí hráči radovali, když Škréta vybojoval míč, řítil se sám na bránu a bezpečně únik proměnil - 1:0. V 39. minutě mohl zvýšit Martin Špína, ale jeho průnik z pravé strany gólman Višňové vychytal.

Druhý poločas začala tvrdá střela Martina Špíny z 16 metrů, která jen těsně minula tyč. Hosté se dopředu moc nehrnuli a spoléhali spíše na standardní situace. Při jedné z nich po dorážce Sedmihorky výborným zákrokem zachránil Prokopec a o tři minuty později si to ještě zopakoval. V 88. minutě tak mohli domácí svou výhru potvrdit druhou brankou, kdy po akci Pařízka úspěšně střílel Martin Špína.

Branky: 31. Škréta, 88. Martin Špína. Sedmihorky: Prokopec - Marcel Špína (88. Holý), Bakeš, Marek, Čermák - Petrlák, Dvořák, Pařízek, Červinka (60. Drahoňovský) - Škréta (83. Bangha), Martin Špína.

FKP Turnov B - Skalice 3:1 (1:1)

První poločas byl vyrovnaný. Více příležitostí si vytvořili domácí, ale do vedení šli přesto hosté po brance Milnera ve 26. minutě. Po standardní situaci se odrazil míč ve 40. minutě k Tvrdému, který nekompromisně vymetl šibenici a vyrovnal.

V 76. minutě po pěkné kombinační akci Randák našel Kunsta, který po zemi k tyči překonal brankáře hostů. V závěru se hosté snažili o vyrovnání, po dlouhém odkopu se k míči dostal Zdražil a přešel půlku hřiště spolu s couvajícím brankářem, kterého si vychutnal až ve vápně a podtrhl účet zápasu na 3:1.

„Druhý poločas jsme již měli pod kontrolou, kromě branky Kunsta jsme si vytvářeli i další příležitosti. Kluci splnili, co jsme si zadali a po bodovém půstu jsme konečně získali body," řekl k utkání trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branky: 40. Tvrdý, 76. Kunst, 90. Zdražil - 26. Milner. Rozhodčí: Šťastný, ŽK: 0:2. Diváků: 100. FKP Turnov B: Hyka - Šteffan, Matoušek, Nedošetko, Kratochvíl - Kunst (90. Poláček), Škréta - Tvrdý, Zdražil, Randák - Havel (46. Dlouhý).

Mírová - Mšeno 0:3 (0:2)

Ve 2. minutě zkusil štěstí pěknou střelou Taibr, ale byla zblokována obránci. V 11. minutě Sekerák na druhé straně hřiště otevřel skóre zápasu pěknou křižnou střelou. Ve 36. minutě trefil při trestném koopu Grebeníček starší tyč branky hostů. V závěru poločasu se dostal do velké šance Regenermel, ale Jíra jej vychytal. Po signálu při trestném kopu ale hosté přece jen zvýšili na 0:2. Autorem branky byl Michal Kulhánek, ještě před časem hráč Mírové.

Ve 47. minutě Svoboda prudkou ranou zvýšil na 0:3 a domácí už znovu mohli hrát pouze o čest. V 55. minutě Grebeníček podnikl akci s Močkovským a Zelnickým, ale v dobré pozici nebyl schopen zakončit. V 64. minutě přišla povedená střela Hejduka, kterou ale vytáhl na roh gólman, takže domácím nebyl dopřán ani čestný úspěch.

„Těžko se nám hraje každé utkání, leží na nás stále deka a dostáváme hodně laciné góly, zatímco ny ty své se hodně nadřeme a pak logicky nemůžeme vyhrát," hodnotil zápas vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 11. Sekerák, 43. Kulhánek, 47. Svoboda. Rozhodčí: Milner, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Mírová: Jíra - Rypl, M. Zelnický, Hejduk, Masařík - Beneš (80. Hanko), Močkovský, Mich. Kovář, Grebeníček st., Taibr - Kázmer.