Krajští hasiči Zdeněk Vrána a Vojtěch Prášil opět zlatí v Německu
20.05.2025 15:22:31 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj
Profesionální hasiči z centrální hasičské stanice Jablonec nad Nisou nprap. Zdeněk Vrána a nstržm. Vojtěch Prášil v sobotu 17. května 2025 obhájili loňské zlato v "nejtěžším závodu v Evropě" v Berlíně - Berlin Firefighter Stairrun.
V konkurenci závodníků z různých koutů světa, konkrétně se na start postavilo 355 dvojic z 9 zemí, si v kategorii oldies (součet věku dvojice závodníků do 99 let) doběhli pro zlaté medaile. A nejen to - svůj čas z loňska navíc ještě o necelých 6 vteřin vylepšili. V celkovém pořadí se tak umístili na úžasném čtvrtém místě.
Úkol byl pro všechny startující hasiče jasný - co nejrychleji přeběhnout náměstí Alexanderplatz a zdolat 39 pater výškové budovy - převýšení 110 metrů. To vše v kompletním vystrojení, tedy v třívrstvém zásahovém oděvu, zásahové obuvi, s přilbou a aktivním dýchacím přístrojem. „Když jsme na startu viděli ty namakané kluky, tak jsme věděli, že to nebude zadarmo," popisuje Zdeněk Vrána a s úsměvem dodává: „V půlce závodu mi blesklo hlavou, že jestli to přežiju, tak už to nikdy nepůjdu!"
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)
Související články
Krajští hasiči Zdeněk Vrána a Vojtěch Prášil získali v Německu zlato!
Liberečtí hasiči bodovali na soutěži v Berlíně
Liberečtí hasiči obsadili třetí místo na soutěži v Berlíně
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.