Kriminalisté dopadli pachatele znásilnění mladé ženy v Semilech

15.12.2022 10:17:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Kriminalisté dopadli pachatele znásilnění mladé ženy v Semilech

Kriminalisté semilského územního odboru od minulého týdne intenzivně pátrali po neznámém pachateli, který ve čtvrtek 8. prosince v podvečer v Palackého sadech v centru Semil znásilnil mladou ženu. Díky jejich obrovskému osobnímu a profesionálnímu nasazení se jim ho podařilo zadržet už v pondělí 12. prosince krátce po poledni na Semilsku.

„Jde o 33letého muže z Královéhradecka, kterého soudy v předchozích letech pravomocně odsoudily za dvě loupeže. Naposledy to bylo v roce 2020, kdy od soudu odešel s tříletým nepodmíněným trestem odnětí svobody. Letos v dubnu ho soudce z vězení podmíněně propustil a uložil mu zkušební dobu do dubna roku 2026. Čin tedy spáchal v podmínce," prozradila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Vyšetřovatel ho po zadržení na základě jednoznačných důkazů obvinil ze zločinu znásilnění, za který mu nyní nově hrozí desetiletý trest odnětí svobody. Následně podal státnímu zástupci podnět k jeho vazebnímu stíhání. Důvodem je obava, že by mohl na svobodě ublížit dalším ženám, a že by se také s největší pravděpodobností snažil vyhnout vysokému trestu skrýváním před orgány činnými v trestním řízení.

Lidé ve facebookové skupině Semilsko i dalších skupinách na sociálních sítích začaly šířit od víkendu různé informace, že došlo k trestnému činu a mají strach pouštět děti a ženy po setmění bez doprovodu. Nyní si tak můžou oddechnout.

„Pro jeho dopadení jsme nasadili všechny síly a prostředky. S naším podnětem na jeho vzetí do vazby se ztotožnili státní zástupce i soudce, který na něj dnes vazbu uvalil. Věříme, že touto zprávou rozptýlíme všechny obavy ve společnosti o bezpečnost žen na Semilsku, které se po události regionem šířily a byly zmiňovány také často na sociálních sítích," poznamenala policejní mluvčí.

Foto je pouze ilustrační! Autor Petr Ježek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
Po střelbě v ulici Rudolfovská v Liberci zemřeli dva lidé
Jablonečtí policisté zpacifikovali agresora, který řádil na benzince
Hádka o alkohol mezi partnery bezdomovci skončila ve Mšeně vraždou
Kriminalisté obvinili muže z vraždy dvou žen v Rovensku a Turnově
Pohřešovaná žena byla nalezena v Rovensku bez známek života

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT