Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice

18.01.2023 11:27:00 | Autor: Petr Ježek, hzs, pcr | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice

Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli od brzkého rána k více než dvaceti mimořádným událostem v souvislosti se sněhem. Převažují zásahy na spadlé stromy, uvolnění komunikací a dopravní nehody. Na silnici I/35 z Liberce do Turnova asistují stále i aktuálně v 11 hodin u vyprošťování několika vozidel.

Sníh opět zasypal silnice v Libereckém kraji, a naplnily se tak avizované předpovědi meteorologů. Do současné chvíle evidují policisté již více jak 20 dopravních nehod, které se dosud obešly bez zranění. Dopoledne byl uzavřen nájezd z Ohrazenic na rychlostní komunikaci 1/35, kde dopravu komplikovali stojící kamiony. Ve směru od Hodkovic na Turnov se v příkopě nacházel uvízlý sypač.

Na silnici 1/13 v obci Cvikov v úrovni benzinové čerpací stanice komplikoval dopravu kamion, který stojí napříč celou komunikací. Dopravu komplikují také popadané stromy, které se lámou pod tíhou sněhové přikrývky. Dopoledne evidovali policisté pět takovýchto událostí, a to v obcích Bílá - Dehtáry, Brniště, Stráž pod Ralskem, Dubá a Český Dub. Některé úseky jsou zcela nebo jen částečně průjezdné.

Čerstvý sníh zatížil stromy a zablokoval silnice<br />Autor: HZS Libereckého kraje „Žádáme všechny řidiče, aby vyjížděli jen v případě nutnosti, přizpůsobili rychlost stavu a povaze vozovky a současně i povětrnostním podmínkám a především dbali pokynu policistů. Rychlostní komunikace I/35 ve směru od Paceřic na Prahu je zcela neprůjezdná. Tvoří se kolony. Dodržujte prosím bezpečné rozestupy. Silnice 1/13 v obci Cvikov, kde došlo k zablokování komunikace kamionem, je doprava řízena kyvadlově. Posílili jsme výkon služby o hlídky, které dokumentují dopravní nehody," uvedla Adéla Fialová z Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Hejtman vyslal krajské sypače

K situaci se vyjádřil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta: „Dnešní kalamitní situace na silnici I/35 mezi Turnovem a Libercem je způsobena selháním dodavatele zimní údržby, tedy selháním společnosti EUROVIA, která se o sjízdnost silnice stará. Požádal jsem proto generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic pana Radka Mátla o zjednání okamžité smluvní nápravy s dodavatelem služby. Krajská společnosti Silnice LK, poslala na úsek svoje sypače. Na místě zasahuje Hasičský záchranný sbor ČR a těžká odtahová technika. Přestože se nejedná o krajskou silnici, všem lidem, kteří v koloně uvízli, se za Liberecký kraj omlouvám. Budu požadovat rychlé jednání s cílem, aby se tato situace neopakovala. Na většině krajských silnic je situace pod kontrolou. Vzhledem k dalšímu sněžení prosím řidiče o opatrnost."

Aktualizace v 09:30:

Rychlostní komunikace I/35 je již plně průjezdná. Ve směru na Liberec od obce Ždárec je do současné doby komunikace zcela uzavřena.

Komunikace číslo III/2904 je od 09:00 hodin v úseku mezi obcemi Mníšek u Liberce a Raspenava uzavřena pro vozidla nad 6 tun, mimo BUS.

Silnice I/13 u Cvikova část obce Okna, je již plně průjezdná. Kamion blokující provoz se podařilo vyprostit.

Aktualizace v 9:58:

Komunikace I/35 je již plně průjezdná. Provoz od Žďárku na Liberec byl obnoven.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli vytrvalému dešti a větru zasahují o víkendu krajští hasiči
Hořelo zařízení v areálu na zpracování plastu v Turnově
Hasiči pomáhali s volbami na stanovištích drive-in
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji
Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sportuj s námi 2024 zahrnuje celkem sedm akcí
V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT