Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice

18.01.2023 11:27:00 | Autor: Petr Ježek, hzs, pcr | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice

Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli od brzkého rána k více než dvaceti mimořádným událostem v souvislosti se sněhem. Převažují zásahy na spadlé stromy, uvolnění komunikací a dopravní nehody. Na silnici I/35 z Liberce do Turnova asistují stále i aktuálně v 11 hodin u vyprošťování několika vozidel.

Sníh opět zasypal silnice v Libereckém kraji, a naplnily se tak avizované předpovědi meteorologů. Do současné chvíle evidují policisté již více jak 20 dopravních nehod, které se dosud obešly bez zranění. Dopoledne byl uzavřen nájezd z Ohrazenic na rychlostní komunikaci 1/35, kde dopravu komplikovali stojící kamiony. Ve směru od Hodkovic na Turnov se v příkopě nacházel uvízlý sypač.

Na silnici 1/13 v obci Cvikov v úrovni benzinové čerpací stanice komplikoval dopravu kamion, který stojí napříč celou komunikací. Dopravu komplikují také popadané stromy, které se lámou pod tíhou sněhové přikrývky. Dopoledne evidovali policisté pět takovýchto událostí, a to v obcích Bílá - Dehtáry, Brniště, Stráž pod Ralskem, Dubá a Český Dub. Některé úseky jsou zcela nebo jen částečně průjezdné.

Čerstvý sníh zatížil stromy a zablokoval silnice<br />Autor: HZS Libereckého kraje „Žádáme všechny řidiče, aby vyjížděli jen v případě nutnosti, přizpůsobili rychlost stavu a povaze vozovky a současně i povětrnostním podmínkám a především dbali pokynu policistů. Rychlostní komunikace I/35 ve směru od Paceřic na Prahu je zcela neprůjezdná. Tvoří se kolony. Dodržujte prosím bezpečné rozestupy. Silnice 1/13 v obci Cvikov, kde došlo k zablokování komunikace kamionem, je doprava řízena kyvadlově. Posílili jsme výkon služby o hlídky, které dokumentují dopravní nehody," uvedla Adéla Fialová z Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Hejtman vyslal krajské sypače

K situaci se vyjádřil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta: „Dnešní kalamitní situace na silnici I/35 mezi Turnovem a Libercem je způsobena selháním dodavatele zimní údržby, tedy selháním společnosti EUROVIA, která se o sjízdnost silnice stará. Požádal jsem proto generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic pana Radka Mátla o zjednání okamžité smluvní nápravy s dodavatelem služby. Krajská společnosti Silnice LK, poslala na úsek svoje sypače. Na místě zasahuje Hasičský záchranný sbor ČR a těžká odtahová technika. Přestože se nejedná o krajskou silnici, všem lidem, kteří v koloně uvízli, se za Liberecký kraj omlouvám. Budu požadovat rychlé jednání s cílem, aby se tato situace neopakovala. Na většině krajských silnic je situace pod kontrolou. Vzhledem k dalšímu sněžení prosím řidiče o opatrnost."

Aktualizace v 09:30:

Rychlostní komunikace I/35 je již plně průjezdná. Ve směru na Liberec od obce Ždárec je do současné doby komunikace zcela uzavřena.

Komunikace číslo III/2904 je od 09:00 hodin v úseku mezi obcemi Mníšek u Liberce a Raspenava uzavřena pro vozidla nad 6 tun, mimo BUS.

Silnice I/13 u Cvikova část obce Okna, je již plně průjezdná. Kamion blokující provoz se podařilo vyprostit.

Aktualizace v 9:58:

Komunikace I/35 je již plně průjezdná. Provoz od Žďárku na Liberec byl obnoven.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli vytrvalému dešti a větru zasahují o víkendu krajští hasiči
Hořelo zařízení v areálu na zpracování plastu v Turnově
Hasiči pomáhali s volbami na stanovištích drive-in
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji
Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT