Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice

18.01.2023 11:27:00 | Autor: Petr Ježek, hzs, pcr | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice

Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli od brzkého rána k více než dvaceti mimořádným událostem v souvislosti se sněhem. Převažují zásahy na spadlé stromy, uvolnění komunikací a dopravní nehody. Na silnici I/35 z Liberce do Turnova asistují stále i aktuálně v 11 hodin u vyprošťování několika vozidel.

Sníh opět zasypal silnice v Libereckém kraji, a naplnily se tak avizované předpovědi meteorologů. Do současné chvíle evidují policisté již více jak 20 dopravních nehod, které se dosud obešly bez zranění. Dopoledne byl uzavřen nájezd z Ohrazenic na rychlostní komunikaci 1/35, kde dopravu komplikovali stojící kamiony. Ve směru od Hodkovic na Turnov se v příkopě nacházel uvízlý sypač.

Na silnici 1/13 v obci Cvikov v úrovni benzinové čerpací stanice komplikoval dopravu kamion, který stojí napříč celou komunikací. Dopravu komplikují také popadané stromy, které se lámou pod tíhou sněhové přikrývky. Dopoledne evidovali policisté pět takovýchto událostí, a to v obcích Bílá - Dehtáry, Brniště, Stráž pod Ralskem, Dubá a Český Dub. Některé úseky jsou zcela nebo jen částečně průjezdné.

Čerstvý sníh zatížil stromy a zablokoval silnice<br />Autor: HZS Libereckého kraje „Žádáme všechny řidiče, aby vyjížděli jen v případě nutnosti, přizpůsobili rychlost stavu a povaze vozovky a současně i povětrnostním podmínkám a především dbali pokynu policistů. Rychlostní komunikace I/35 ve směru od Paceřic na Prahu je zcela neprůjezdná. Tvoří se kolony. Dodržujte prosím bezpečné rozestupy. Silnice 1/13 v obci Cvikov, kde došlo k zablokování komunikace kamionem, je doprava řízena kyvadlově. Posílili jsme výkon služby o hlídky, které dokumentují dopravní nehody," uvedla Adéla Fialová z Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Hejtman vyslal krajské sypače

K situaci se vyjádřil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta: „Dnešní kalamitní situace na silnici I/35 mezi Turnovem a Libercem je způsobena selháním dodavatele zimní údržby, tedy selháním společnosti EUROVIA, která se o sjízdnost silnice stará. Požádal jsem proto generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic pana Radka Mátla o zjednání okamžité smluvní nápravy s dodavatelem služby. Krajská společnosti Silnice LK, poslala na úsek svoje sypače. Na místě zasahuje Hasičský záchranný sbor ČR a těžká odtahová technika. Přestože se nejedná o krajskou silnici, všem lidem, kteří v koloně uvízli, se za Liberecký kraj omlouvám. Budu požadovat rychlé jednání s cílem, aby se tato situace neopakovala. Na většině krajských silnic je situace pod kontrolou. Vzhledem k dalšímu sněžení prosím řidiče o opatrnost."

Aktualizace v 09:30:

Rychlostní komunikace I/35 je již plně průjezdná. Ve směru na Liberec od obce Ždárec je do současné doby komunikace zcela uzavřena.

Komunikace číslo III/2904 je od 09:00 hodin v úseku mezi obcemi Mníšek u Liberce a Raspenava uzavřena pro vozidla nad 6 tun, mimo BUS.

Silnice I/13 u Cvikova část obce Okna, je již plně průjezdná. Kamion blokující provoz se podařilo vyprostit.

Aktualizace v 9:58:

Komunikace I/35 je již plně průjezdná. Provoz od Žďárku na Liberec byl obnoven.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli vytrvalému dešti a větru zasahují o víkendu krajští hasiči
Hořelo zařízení v areálu na zpracování plastu v Turnově
Hasiči pomáhali s volbami na stanovištích drive-in
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji
Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT