Letní Krkonoše lákají k vodopádu, pivní stezku i jízdu na pneumatice
17.07.2022 09:36:49 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Krkonoše
Léto je v Krkonoších stejně neodolatelné jako zima. Příroda v horách vybízí k procházkám a túrám. Ale ani ti, kteří chodí neradi pěšky, nemusí zoufat - hory protkává množství cyklostezek. Okolí Krkonoš nabízí i vyžití jako je geocatching, in-linové stezky anebo už legendární Lufťákova stezka.
„V letních měsících míří do Krkonoš mnoho turistů. Určitě je dobré na výlet vyrazit časně ráno a užít si probouzející se horskou přírodu. Možností, kam vyrazit, je opravdu mnoho," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Západní brána Krakonošova panství nebo Perla Krkonoš - tak se říká městu Harrachov. V zimě jde o ráj lyžařů a v létě se pak Harrachov mění na ráj turistů. Nedaleko něj leží Mumlavský vodopád, jehož název dokonale vystihuje zvuk, který voda vydává. Nejmohutnější vodopád v Krkonoších se hlučně řítí do hloubky přibližně deset metrů. Po modré turistické trase k němu z centra Harrachova vede krátká trasa: měří jeden a půl kilometru.
Zajímavostí je rovněž přes dva kilometry dlouhá Lufťákova stezka, na které čekají zajímavé zastávky s hádankami. V hotelu TOP pak turisté obdrží certifikát a samolepku s takzvaným lufťákem.
Větším adrenalinovým nadšencům lze doporučit letní jízdu na pneumatikách alias summer tubing, třeba v Tubing Parku ve Špindlerově Mlýně. Oblíbená zimní atrakce už nekončí s posledním sněhem - na speciálních duších se lze svézt i v létě na takřka dvousetmetrové trase s osmi zatáčkami. Jedná se o nejdelší summer tubing ve střední Evropě.
Na své si ale přijdou i milovníci cyklistiky. Krkonošské cyklobusy až do konce září pendlují mezi městy v podhůří a atraktivními místy Krkonoš. Většina krkonošských lanovek pak s koly a horskými koloběžkami v létě sveze zadarmo; výjimkou není ani lanovka Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou s výstupem u chaty Lovčenka. Komu nestačí obyčejná cyklostezka, může si sjet si rock-it-nický Bike park. Po pořádném sportovním výkonu posléze čeká Krkonošská pivní stezka.
Další tipy na výlety jsou k vidění na turistickém portále www.krkonose.eu nebo na sociálních sítích REGION LIBEREC či KRKONOŠE.EU.
Související články
Vodní živel, rozhledna i lezení po skalách. V Českém ráji nuda nehrozí
Cyklostezka Varhany vede po zaniklé železniční trati
Lužické hory zvou na výhledy, koupání i cyklohrátky. Nechybí ani pivo
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Krkonošemi s hendikepem: Z Míseček na Vrbatovu a Labskou boudu
Podhůří Krkonoš láká na roubenky, sklárnu, pivní lázně i duté perle
Mocca, Kitl, Lipo i Detoa. Za slavnými značkami Libereckého kraje
Lužické hory. Kraj sklářů, zážitků a vyhlídek
S hendikepem Českým rájem: kolem skalního města za výhledy
Představují ambasadory Libereckého kraje. Vypraví se do hor i za jídlem
Údolí Štolpichu inspirovalo skladatele Webera k opeře Čarostřelec
Kluci z Prahy opustili YouTube a vyrazili na výlet do Lužických hor
Výlet Labským dolem v Krkonoších potěší i vozíčkáře
Klikatící se meandry Ploučnice prověřují schopnosti vodáků
Výlet provede pomezím Jizerských hor a Krkonoš kolem Bílé skály
Pramen Nisy dal jméno i nedaleké rozhledně
Turistické noviny Libereckého kraje lákají k návštěvám severu
Projekt Pohádkové Krkonoše byl oceněn na Turist Propag 2022
Výlet k hamerskému jezeru potěší i seniory a vozíčkáře
Sezona sportovního lezení v Semilech opět začala
Krkonošský výlet nabídne putování za řemesly a tradicemi
Novinky pro turisty: na kole i pěšky k sousedům i do podstávky
Výlet po stopách rodu Harrachů zavede k zámku i na unikátní nádraží
Výlet přiblíží krkonošská zvířata a poučí, jak zacházet s odpadky
Výlet Lužickými horami vede na Chřibské vodopády i nádraží v Jedlové
Toulky Libereckým krajem. Nová brožura potěší pěší turisty
Kunratické Švýcarsko nabízí Útěk do Egypta i Karlův odpočinek
Po Ještědském hřebeni za skalisky i k mohyle letců
TV cyklus s horolezeckými legendami zavítá do Českého ráje i Jizerek
Do Českého ráje za princeznou Jasněnkou a létajícím ševcem
Zima v Krkonoších láká na sjezdovky, běžky, perličky i kostičky
Kraj pošle miliony na turistiku. Peníze obdrží Krkonoše i Český ráj
Vzhůru do Českého ráje. Za Kobylou, Dudy i ke skalní modlitebně
Jaká byla návštěvnost Krkonoš v roce 2021?
Krásy kolem trati: řeka Kamenice, Palackého stezka i Bozkovské jeskyně
Ohlédnutí za letní turistickou sezonou v Krkonoších
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Připomínáme si Světový den mokřadů
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.