Letošní Velikonoce přinesly hasičům více výjezdů než ty loňské

02.04.2024 21:50:22 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: KRIMI | Obce: Příkrý,Liberecký kraj,Pojizeří

Letošní Velikonoce přinesly hasičům více výjezdů než ty loňské

Během velikonočních svátků, tedy od Velkého pátku 29. března do Velikonočního pondělí 1. dubna 2024 profesionální hasiči v Libereckém kraji řešili bezmála 70 událostí. To je téměř jednou tolik než v minulém roce. O Velikonocích 2023 jsme evidovali přibližně 40 událostí.

Nejčastěji hasiči poskytovali technickou pomoc (celkem dvaadvacetkrát) - například na Semilsku, v katastru obce Příkrý hasiči odstraňovali strom spadlý na komunikaci. Celkem čtrnáctkrát hasiče zaměstnaly dopravní nehody. Těch bylo o letošních Velikonocích o polovinu více než o loňských svátcích jara. Třeba na Velikonoční pondělí v podvečer hasiči vyjeli na Frýdlantsko - do Krásného Lesa, kde osobní automobil skončil otočený na střeše. Jedna zraněná osoba byla v péči zdravotníků, hasiči na místě události mimo jiné usměrňovali dopravu.

Odstranění stromu v PříkrémDesetkrát hasiči zasahovali také u požárů, ty byly většinou malého rozsahu - jako například požár travního porostu v Liberci - Františkově v pondělí odpoledne či požáry sazí v komíně v sobotu v Novém Městě pod Smrkem v neděli v Desné na Jablonecku.

V neděli 31. března v brzkých ranních hodinách profesionální hasiči ze stanice Raspenava vyjeli do Frýdlantu, části obce Bulovka k požáru kiosku, který byl součástí garáže. K lokalizaci a likvidaci požáru nasadili jeden proud C, během pár minut velitel zásahu ohlásil lokalizaci, zcela zlikvidován byl požár zhruba o hodinu později. Pomocí termokamery hasiči vyhledávali skrytá ohniska a prováděli jejich dohašování. Na místě zůstala na dohlídku místní dobrovolná jednotka. Požár způsobil na majetku škodu přibližně 500 tisíc korun, včasným a efektivním zásahem hasičské jednotky uchránily hodnoty ve výši zhruba 600 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidičům čím dál častěji vbíhá lesní zvěř pod kola aut
Hořel rodinný dům v Zásadě
V centru Rokytnice se střetl chodec s dodávkou

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT