Liberecký kraj nakoupí energie přes dynamický nákupní systém

03.11.2022 21:09:39 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj nakoupí energie přes dynamický nákupní systém

Dodávky silové elektřiny a plynu bude kraj pro příští rok zajišťovat přes dynamický nákupní systém. Rozhodli o tom na svém úterním jednání krajští radní. Znamená to hromadný nákup energií pro příspěvkové organizace, školy či nemocnice.

„Zodpovědností kraje je postarat se o veřejné služby, které zajišťuje. Zastropování cen energií nám umožnilo zajistit provoz našich příspěvkových organizací. Neplánujeme žádná omezení jejich provozu. Ředitelé mají za úkol zajistit standardní úsporná opatření, jaká nyní provádí každá odpovědná rodina a domácnost. Nákup energií na spotovém trhu má za cíl ušetřit peníze jak kraji, tak i státu," uvedl hejtman Martin Půta.

„Nákup přes dynamický nákupní systém je druh zadávacího řízení, který je flexibilní, protože nám jakožto zadavateli umožňuje podle zákona o zadávaní veřejných zakázek reagovat pružně a rychle, než tomu například je v otevřeném výběrovém řízení, kde proces trvá někdy i čtvrt roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Přehled nakupovaných energií přes dynamický nákupní systém:

1) Sdružené dodávky elektřiny pro 17 příspěvkových organizací, a to v celkovém poptávaném objemu 8.199 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 10,20 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 83.629.800 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 3.722.346 korun včetně DPH, což odpovídá 4,45 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.

2) Dodávka silové elektřiny pro Krajskou nemocnici Liberec včetně zdravotnických zařízení v Turnově a Frýdlantu, a to v celkovém poptávaném objemu 9.363 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 10,20 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 95.502.600 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 4.250.802 včetně DPH, což odpovídá 4,45 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.

3) Nákup elektrické energie v nízkém napětí pro 646 odběrových míst v regionu, a to v celkovém poptávaném objemu 8.403 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 10,20 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 85.710.600 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 3.814.962 korun včetně DPH, což odpovídá 4,45 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.

4) Zemní plyn pro 25 velkoodběratelů, a to v celkovém poptávaném objemu 28.073 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 6 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 183.438.000 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 12.745.142 korun včetně DPH, což odpovídá 6,95 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s., innogy Energie, s.r.o., Pražská plynárenská, a.s. a CONTE spol. s r.o.

5) Zemní plyn pro 228 maloodběratelů, a to v celkovém poptávaném objemu 17.385 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 6 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 104.310.000 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 7.892.790 korun, což odpovídá 7,57 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s., innogy Energie, s.r.o., Pražská plynárenská, a.s. a CONTE spol. s r.o.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajská tripartita jednala o dopadu cen energií na krajské firmy
Liberecký kraj doposud neobdržel nabídky na dodávky plynu a energie

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT