Liberecký kraj nakoupí energie přes dynamický nákupní systém
03.11.2022 21:09:39 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj
Dodávky silové elektřiny a plynu bude kraj pro příští rok zajišťovat přes dynamický nákupní systém. Rozhodli o tom na svém úterním jednání krajští radní. Znamená to hromadný nákup energií pro příspěvkové organizace, školy či nemocnice.
„Zodpovědností kraje je postarat se o veřejné služby, které zajišťuje. Zastropování cen energií nám umožnilo zajistit provoz našich příspěvkových organizací. Neplánujeme žádná omezení jejich provozu. Ředitelé mají za úkol zajistit standardní úsporná opatření, jaká nyní provádí každá odpovědná rodina a domácnost. Nákup energií na spotovém trhu má za cíl ušetřit peníze jak kraji, tak i státu," uvedl hejtman Martin Půta.
„Nákup přes dynamický nákupní systém je druh zadávacího řízení, který je flexibilní, protože nám jakožto zadavateli umožňuje podle zákona o zadávaní veřejných zakázek reagovat pružně a rychle, než tomu například je v otevřeném výběrovém řízení, kde proces trvá někdy i čtvrt roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.
Přehled nakupovaných energií přes dynamický nákupní systém:
1) Sdružené dodávky elektřiny pro 17 příspěvkových organizací, a to v celkovém poptávaném objemu 8.199 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 10,20 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 83.629.800 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 3.722.346 korun včetně DPH, což odpovídá 4,45 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.
2) Dodávka silové elektřiny pro Krajskou nemocnici Liberec včetně zdravotnických zařízení v Turnově a Frýdlantu, a to v celkovém poptávaném objemu 9.363 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 10,20 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 95.502.600 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 4.250.802 včetně DPH, což odpovídá 4,45 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.
3) Nákup elektrické energie v nízkém napětí pro 646 odběrových míst v regionu, a to v celkovém poptávaném objemu 8.403 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 10,20 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 85.710.600 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 3.814.962 korun včetně DPH, což odpovídá 4,45 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.
4) Zemní plyn pro 25 velkoodběratelů, a to v celkovém poptávaném objemu 28.073 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 6 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 183.438.000 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 12.745.142 korun včetně DPH, což odpovídá 6,95 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s., innogy Energie, s.r.o., Pražská plynárenská, a.s. a CONTE spol. s r.o.
5) Zemní plyn pro 228 maloodběratelů, a to v celkovém poptávaném objemu 17.385 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 6 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 104.310.000 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 7.892.790 korun, což odpovídá 7,57 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s., innogy Energie, s.r.o., Pražská plynárenská, a.s. a CONTE spol. s r.o.
Související články
Krajská tripartita jednala o dopadu cen energií na krajské firmy
Liberecký kraj doposud neobdržel nabídky na dodávky plynu a energie
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Linka 112 slaví 22. výročí
Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připomíná i Liberecký kraj
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připadá letos na úterý 10. února 2026. Každoročně upozorňuje na význam bezpečného a odpovědného chování v online prostředí a připomíná, že internet je přirozenou součástí každodenního života dětí i dospělých. Jeho mezinárodním heslem je Společně pro lepší internet. Liberecký kraj se k tomuto dni dlouhodobě připojuje podporou aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování na internetu a rozvoj digitální gramotnosti dětí a žáků. Vnímá ho jako příležitost připomenout, že bezpečnost v online prostředí není jednorázové téma, ale součást každodenní výchovy a vzdělávání.
Nejnovější články
Pokračují rekonstrukce silnic a mostů. Kraj soutěží další zakázky
Bezpečnost u škol je v centru pozornosti
Nalezenou peněženku s platební kartou neváhal zloděj v Brodě použít
Valentýn v Semilech: film a bruslení plné romantiky
Knihovnička Václava Havla je k dispozici v liberecké knihovně
Nejčtenější články
11.02.: Ponikelskej Masopust 2026 aneb Láska všem sviním sjeta
10.02.: Semilští senioři se vrátili do lavic
11.02.: Valentýn v Semilech: film a bruslení plné romantiky
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.