Markéta Davidová má dvakrát zlato a jeden bronz

05.02.2017 20:12:40 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Markéta Davidová má dvakrát zlato a jeden bronz

V této sezoně již Markéta Davidová okusila i Světový pohár a mezi fanoušky sportu se o ní více mluví. Řečeno v dobrém, mluví se zařazení do dospělé reprezentace v souvislosti nastávajícím mistrovství světa. Věřme, že tento talent trenéři využijí rozumně, ale nechtěl bych rozhodovat. Vždyť Makule, jak jí kamarádi říkají, o právě skončeném mistrovství Evropy juniorů získala dva tituly mistryně Evropy a jednou skončila ve vytrvalostním závodě třetí!

Pro čerstvě dvacetiletou Markétu Davidovou, členku jabloneckého Kornspitzu nezačal úvodní závod juniorského mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě nejlépe, protože po položkách vleže měla na kontě tři trestné minuty. Při stojkách už ale neminula a rychlý běh jí vynesl medaili. „Běželo se mi docela dobře, což je povzbudivé, protože poslední týden jsem se necítila nejlépe," řekla po skončeném závodě.

Vytvalostní závod - Juniorky (12,5 km): 1. Weidelová (Něm.) 42:00,3 (0 trest. minut), 2. Begueová (Fr.) -10,7 (1), 3. Davidová -38,0 (3), ...5. Maříková (ČR) -55,0 (1), 42. Jurčová -4:58,9 (2), 60. Tkadlecová -7:37,2 (6), 72. Luxemburgová (všechny ČR) -8:58,7 (4).

Po bronzu ve vytrvalostním závodu Markéta domácí mistrovství Evropy juniorů pozlatila závod ve sprintu. Ve sprintu potvrdila roli hlavní favoritky. Po bezchybné střelbě vleže ji přibrzdila chyba při druhé zastávce na střelnici, kde netrefila poslední terč. Ztrátu ale tradičně výborným běžeckým výkonem dohnala.

Sprint - Juniorky (7,5 km): 1. Davidová (ČR) 22:24,2 (1 trest. okruh), 2. Vasněcovová (Rus.) -17,8 (1), 3. Žuková (Pol.) -25,7 (1), ...6. Maříková -35,1 (0), 36. Tkadlecová -2:15,0 (2), 60. Vinklárková -3:21,4 (3), 66. Jurčová -3:40,2 (1), 69. Luxemburgová (všechny ČR) -3:45,9 (2).

Nejdřív bronz ve vytrvalostním závodu, pak zlato ve sprintu. A triumf na mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě slavila jablonecká biatlonistka i po nedělní stíhačce, přestože na střelnici minula hned šestkrát. Český úspěch podtrhla šestým místem opět výborná Simona Maříková.

Davidová zvládla bezchybně pouze první položku. V dalších třech si vždy situaci zkomplikovala dvěma trestnými koly a k titulu jí pomohl vynikající běžecký výkon. Před druhou Kanaďankou Megan Bankesovou měla v cíli náskok dvou sekund, třetí skončila Ruska Ksenia Žužgovová s odstupem 7,7 vteřin. Po poslední střelbě byla až třetí se ztrátou 17 sekund na Bankesovou, i tak vybojovala zlato!

„Měla jsem výborně připravené lyže, škoda těch šesti chyb. Naštěstí hodně chybovaly i soupeřky za mnou. Třetí závod v krátkém průběhu čtyř dnů byl už hodně těžký," řekla Davidová.

Nedělní stíhačka - Juniorky (10 km): 1. Davidová (ČR) 33:40,7 (6 trest. okruhů), 2. Bankesová (Kan.) -2,0 (2), 3. Žužgovová (Rus.) -7,7 (1), ...6. Maříková -1:00,3 (4), 37. Vinklárková -4:46,1 (4), 40. Tkadlecová (všechny ČR) -4:55,2 (7).

PS: Do konečné nominace na MS dospělých ji trenér Ondřej Rybář v neděli celkem rozumně nenominoval...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Gabriela Koukalová – jistota na stupních vítězů
Koukalová ve Světovém poháru navýšila náskok
Dvě české biatlonistky na bedně v závodě světového poháru!
Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení

Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.

Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vánoční řemeslnické trhy v Turnově letos 12. a 13. prosince
V Turnově se na celý týden uzavře průchod U Svěrácké brány
Betlémy přináší do semilského muzea Kouzlo Vánoc
Velký příběh Malého prince připomíná hodnoty, na které zapomínáme
Připomínáme si Mezinárodní den hor

Nejčtenější články

09.12.: Prezident republiky Petr Pavel a jeho manželka navštíví Liberecký kraj
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
10.12.: Liberecký kraj jmenoval nové ředitele škol a školských zařízení

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT