Michal Viewegh osobně podpořil premiéru Románu pro muže

09.10.2010 18:50:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Michal Viewegh osobně podpořil premiéru Románu pro muže

Páteční premiéry filmu režiséra Tomáše Bařiny Román pro muže se v novém semilském kině osobně zúčastnil autor knižní předlohy i scénáře Michal Viewegh.

Spisovatel měl předtím autogramiádu v Městské knihovně, takže po jejím skončení pouze sešel do přízemí a po skončení projekce filmu zodpověděl několik dotazů přítomných diváků.

Samotné premiérové promítání se neobešlo bez problémů, protože film se spustil bez obrazu, ale po menší úpravě už se projekce rozjela jak měla a diváci si mohli během filmu připravovat dotazy.

Hned první otázkou bylo, zda autor při psaní příběhu vycházel z vlastních zkušeností. „Ano, přiznám se, že mám dva bratry a jezdili jsme lyžovat na hory, jenom striptérky jsme sebou opravdu neměli,“ přiznal Viewegh. Na dotaz s kým se ve filmu ztotožňuje, odpověděl známý spisovatel, že umírat jako hlavní hrdina příběhu by nechtěl, ani státní zástupce v roli Mirka Donutila nevzbuzuje sympatie, takže je podle něj tou pravou hrdinkou Vanda Hybnerová v roli Anety, případně její partner v závěru – odvolaný státní zástupce.

Dále se diváci ptali na jeho inspiraci pro napsání příběhu. „Napsal jsem už Román pro ženy a čelil dotazům, kdy vznikne také nějaký Román pro muže. Přistoupil jsem na to a chtěl psát grotesku o mužském sexu, mezitím mi ale zemřel tatínek, já napsal novelu Andělé všehomíra a pak už jsem neměl náladu na pokračování Románu pro ženy ani na grotesku, takže vznikl úplně jiný příběh,“ upřesnil.

Inspirací byla i novinová zpráva

Viewegh prozradil i to, že původně měl hrát ve filmu Pavel Liška, ale „náhradník“ Filip Čapka je pro něj herecký objev roku. Inspirací pro dvojici bláznivé dvojice Budař, Čapka mu byla skutečná novinová zpráva o chycení dvou mužů připravujících vraždu, u kterých byly při náhodné silniční kontrole opravdu nalezeny krumpáč, lopata a vápno, na základě čehož se k úmyslu vraždit podezřelí doznali.

Spisovatel ale stihl naznačit další podrobnosti o hereckém výběru. „Táňa Pauhofová u mě není striptérka, ale zjistili jsme při hereckých castinzích, kterých jsem se také zúčastnil, že striptérky jsou mimo tyč poněkud toporné. Takže proto tuhle roli dostala Táňa, která roli trochu polidštila,“ prozradil.

Překvapivě Viewegh řekl, že neočekává u sedmé adaptace své knihy žádné trhání rekordů návštěvnosti. „Mirek Donutil ale naopak říkal, že 800 tisíc diváků je minimum, takže uvidíme,“ dodal na závěr.

Fotografie je ilustrační ze slavnostního otevření kina Jitřenka.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT