Milan Szabo: Do Poličky snad ani nemusíme jezdit

22.11.2010 09:51:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Polička, Jilemnice – Na turnajích Poličce se Jilemnickým tradičně nedaří a výjimkou nebyl ani třetí turnaj Celostátní ligy v sálovém fotbale – futsale. K dříve získaným šesti bodům připsali hráči Jilemnice jen jediný, navíc po remíze s posledním celkem FS Sádek.

Utkání s Poličkou mohlo skončit podobně, ale nakonec si dokonce všechny body připsali domácí, kteří otočili nadějné skóre z prvního poločasu.

FS Sádek – SK Sico Jilemnice 1:1 (1:1)

Utkání začalo náporem Jilemnice, ale z první branky se radoval FS Sádek, když obrana hostů neuhlídala nebezpečného Navrátila. Poté Jilemnice zabrala a v 5. minutě dokázal vyrovnat Koudelka. Do poločasu se hra vyrovnala a šance byly na obou stranách. Ve druhém poločase měla Jilemnice proti poslednímu celku soutěže znatelnou převahu, ale branku vstřelit nedokázala. Nejblíže k ní měl hned třikrát hrající trenér Pavel Kraus, vždy však mířil těsně vedle tyče. Sádek si tak připsal první bod v letošní soutěži.

Branky: 2. Navrátil – 5. Koudelka. Rozhodčí: Sejk, Uher, ŽK: 0:0.

VPS Novabrik Polička – SK Sico Jilemnice 2:1 (0:1)

Začátek utkání byl vyrovnaný. Pěknou akci na brankovišti zakončil střelec Koudelka a hosté vedli 0:1. Jilemničtí mohli utkání zlomit druhopu brankou, ale tu se jim vstřelit nepodařilo, největší šanci měl znovu Kraus. Druhý poločas začal smolně pro domácího hráče Kováře, který špatně došlápl a utkání pro něho skončilo. Ve druhém poločase domácí vyrovnali, když se trefil Král. V hektickém závěru udělali hosté chybu, když faulovali a poté navíc špatně postavili zeď, takže Novák krásně trefil volné místečko a zajistil domácím plný počet bodů.

„Jsem zklamaný, v Poličce se nám tradičně nedaří, sem snad ani nemá cenu jezdit. Měli jsme na to vyhrát obě utkání, bohužel ale hledáme další střelce ke Krausovi a Koudelkovi, nedokážeme proměňovat šance a pak nemůžeme vítězit,“ poznamenal k turnaji prezident SK Sico Jilemnice Milan Szabo.

Branky: 33. Král, 38. Novák – 9. Koudelka. Rozhodčí: Štechmuller, Uher, ŽK: 3:2. Sestava Jilemnice na turnaji: Kos (1. zápas), Šulc (2. zápas) – Vašek, Kraus, Paulů, Havel, Koudelka, Šlechta, Illner, Kuřík, Šnorbert, Pivoňka.

Příští utkání hrají jilemničtí futsalisté v sobotu 27. listopadu v domácí hale proti předposlednímu týmu Bombarďáci Větřní a proti SK Goll Běloves, který je v tabulce těsně za nimi na sedmém místě.