Mladí atleti z Turnova se představili na krajských přeborech

08.02.2017 11:22:31 | Autor: AC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Uplynulé dva víkendy byly z pohledu atletických závodů a výborných výkonů atletů AC Turnov velmi nabité. Poslední lednovou neděli se uskutečnily krajské přebory nejmladšího žactva v halové atletice, pro ročníky narození 2006 až 2009. Turnovské barvy zde hájilo celkem 39 nadějí z atletických přípravek. První únorový víkend, který byl prodloužený o pololetní prázdniny, se v Jablonci nad Nisou představilo nejprve mladší žactvo v pátek, poté také starší žactvo, dorost a juniorstvo v sobotu.

Atletické přípravky

Naděje z atletických přípravek AC Turnov si odvezly z krajské přeboru nejmladšího žactva celkem pět medailí. Nejlépe si vedla dvojčata Markovy, Anetka a Terezka skončily v trojboji nejmladší přípravky (roč. 2008 a 2009) první, respektive třetí a dotáhly také dívčí štafetu k celkovému prvnímu místu (A. Marková, T. Marková, Czismaziová a Šilhánková).

Atleti AC Turnov na krajských přeborech<br />Autor: Tomáš Krištof Dalším medailistou byl Jan Richtr, ten skončil na druhém místě v trojboji starší přípravky (roč. 2006 a 2007), ve stejné kategorii byl devátý Benjamín Vaníček. V kategorii dívek starší přípravky byla devátá Veronika Marková. Poslední bronzovou medaili si připsali hoši mladší přípravky ve štafetě 4x 150 metrů ve složení Ulrych, Vrzáň, Hamada a Šimůnek. Ve stejné kategorii byl nejlepší v individuálním trojboji z AC Turnov Tadeáš Kutek na šestém místě.

Víceboj mladšího žactva

V pátek 3. února se v atletické hale na Střelnici konaly krajské přebory čtyřčlenných družstev ve vícebojích mladšího žactva (roč. 2004 a 2005). Víceboj se skládal z individuálních disciplín 60 metrů, skoku do dálky a vrhu koulí, nakonec se běžela štafeta družstev na 4x 150 metrů. Družstvo mladších žáků ve složení Jakub Šafář, Adam Pospíšil, Jan Drbola a Mikuláš Drbohlav skončilo na třetím místě.

Tahounem družstva byl Jakub Šafář, který vyhrál všechny tři individuální disciplíny ve výborných výkonech. Ještě lépe si vedly mladší žákyně ve složení Amélie Hobelantová, Nicol Náhlovská, Kateřina Hrdličková a Barbora Pospíšilová, které si odvezly stříbrné medaile. Amélie Hobelantová dokonce vyhrála soutěž ve vrhu koulí, za výborných 9 metrů a 62 centimetrů.

Krajské přebory žactva, dorostu a juniorstva

Atleti AC Turnov na krajských přeborech<br />Autor: Tomáš Krištof Poslední dva víkendy vygradovaly v sobotu 4. února, kdy se v Jablonci utkali žáci, dorostenci a junioři o tituly přeborníků kraje. Atleti z Turnova si připsali celkem 13 umístění na stupních vítězů. Ve výborném světle se představili především běžci na 1500 metrů, kategorii žáků jasně ovládl Michal Hanyk, bronzovou medaili si z téhož závodu odnesl Jiří Čermák.

V kategorii žákyň běh na 1500 metrů vyhrála turnovská Michaela Vundererová, svěřenkyně Kateřiny Čermákové si doběhla pro nový osobní rekord 5:37,53 min. Ani turnovští vrhači se nenechali zahanbit a odvezli si dvě zlaté medaile, v juniorské kategorii se o jednu z nich postaral Milan Hošek (13,69 m).

V kategorii žákyň se blýskla skvělým osobním rekordem Barbora Velíšková, které výkon 11 metrů a 25 centimetrů vynesl titul krajské přebornice. Stříbro si odvezla Lucie Sajdlová (800 m) a štafeta žáků na 4x 150 metrů (Hanyk, Žerava, Huťka a Weidenthaler), druhý skončil také Cyril Žerava na 60 metrů překážek a Jan Bílý ve skoku dalekém (582 cm). Štafeta starších žákyň si ve složení Velíšková, Pávová, Janatková a Sajdlová doběhla pro bronz.