Na dětském oddělení semilské knihovny to žije

20.04.2018 11:12:29 | Autor: Jitka Šedinová, MěK Semily | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Na dětském oddělení semilské knihovny to žije

Knihovna už dávno není jenom místo, kam si přijdete vypůjčit knihu. V posledních letech se postupně přeměnila na kulturně vzdělávací instituci. Každý měsíc chystá širokou paletu akcí pro všechny věkové skupiny: kurzy, besedy, workshopy, výstavy, soutěže, osobnosti, burzu knih a mnoho dalších.

Nechme tentokrát oddělení pro dospělé stranou a pojďme nahlédnout do dětského. Kromě bohaté nabídky dětské literatury a časopisů jsou pro návštěvníky připraveny i stolní hry, příležitostně i různé hlavolamy, hádanky, soutěže a rébusy.

Pokud jde o aktuální program, v těchto dnech končí velká soutěž na pokračování Letem světem. Perličky z jednotlivých končin budou vystaveny v prostorách dětského oddělení po dobu letních měsíců.

Má-li někdo touhu vyjadřovat se psaným slovem, ještě se stihne zapojit do Literární soutěže pro osmi až osmnáctileté. Ilustrace jsou vítány, témata a podrobnosti najdete na webu a FB knihovny.

Pro tvořivé ručičky pořádá dětské oddělení knihovny jednou měsíčně dílničky s mottem „jednoduché, ale efektní". V tomto roce si návštěvníci mohli vyrobit jednoduché hry pro ukrácení chladných dnů, barevná zvířátka z plastových víček nebo vyzkoušet nevšední techniku zvanou enkaustika. Jde o malování horkým voskem s pomocí žehličky. Výsledkem byly plastické, barvité abstraktní obrázky. Mimořádná velikonoční dílnička s neokoukanými vzory slepiček, zajíčků a kuřat ve skořápce měla i mimořádnou návštěvnost. Cyklus tvořivých dílniček uzavřou v měsících dubnu a květnu techniky drátkování a batikování za studena.

Na květen pro vás chystáme astronomickou výstavu u příležitosti stého výročí založení České astronomické společnosti. Výstavu zahájí Jaromír Jindra přednáškou doplněnou pozorováním Slunce. Vernisáž proběhne v pátek 25. května 2018 od 18 hodin. Výstava v prostorách knihovny potrvá měsíc.

Dnešní malou exkurzi do dětského oddělení knihovny uzavřeme pozvánkou na nadcházející besedu a workshop s úspěšnou autorkou dětských knih Miladou Rezkovou. Přijede představit svou knihu Tajemství za sněhovým knírkem. Společně se ponoříme do dobrodružství malých mlsalů v cukrárně, kde řádí odvěký boj dobra se zlem. Beseda proběhne v úterý 24. dubna od 17 hodin v oddělení pro děti a mládež a je vhodná pro děti od 6 do 10 let a jejich rodiče.

Milada Rezková je autorkou řady dětských knih, mj. řady s Doktorem Rackem, velké knihy o strachu Neboj, neboj, je spoluautorkou a jednatelkou časopisu Raketa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtenářem roku Libereckého kraje 2018 vyhlášen Ondřej Schneider
Krajská knihovna získala ocenění za projekty pro handicapované
Ohlédnutí za besedou ke knize Krkonošští rodáci vzpomínají

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tajemnou Barmu představí v Železném Brodě cestovatelka Pavla Bičíková

Cestovatelská přednáška Tajemná Barma se bude konat 17. ledna od 18 hodin v kině v Železném Brodě. V únoru 2020, těsně před vypuknutím koronavirové pandemie, se cestovatelka Pavla Bičíková s Pavlem vydali do tajemné země ležící v jihovýchodní Asii na břehu Bengálského zálivu. „Objevili jsme zde kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající místní obyvatele," dodala Pavla Bičíková. Více podrobností v předchozím článku

Mezinárodní rok skla v Křišťálovém údolí přinese velký letní festival

Mezinárodní rok skla letos vyhlásila Organizace spojených národů. Stejně jako další světové sklářské regiony i Křišťálové údolí využije této mimořádné příležitosti a zapojí se řadou akcí. Chystá se velký skleněný festival, krajinu ozdobí dekorace ze skla, bude také možné nahlédnout do sklářských provozů a výrobu skla si vyzkoušet. Již týden před Velikonocemi, a sice 9. a 10. dubna, se budou moci návštěvníci podívat na řadě míst přímo do výroby. Největší novinkou bude velký letní festival Crystal Valley Week v Liberci, který se uskuteční od 23. do 28. srpna. „Představíme zde Křišťálové údolí z mnoha nových úhlů nejen místním, našim cílem je pozvat k nám návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Do Tříkrálové sbírky přispěl i kraj. Burza knih vynesla několik tisíc
Občané Železného Brodu se mohou zeptat na cokoliv hejtmana!
Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje

Nejčtenější články

16.01.: Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod
15.01.: Hořel rodinný dům v obci Líšný
15.01.: Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT