Na ferratě u Riegrovy stezky si hasiči vyzkoušeli záchranu zraněného

10.09.2014 19:00:20 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Na ferratě u Riegrovy stezky si hasiči vyzkoušeli záchranu zraněného

Napilno mělo lezecké družstvo semilských profesionálních hasičů ve středeční dopoledne. V 9:01 hodin byl totiž na tísňovou linku 112 ohlášen pád člověka na ferratě Vodní brána u Riegrovy stezky. Naštěstí šlo o cvičení, při kterém si hasiči vyzkoušeli zásah ve skalním terénu.

„Šlo o prověřovací cvičení, o kterém nikdo z hasičů nevěděl, takže ho do poslední chvíle brali jako ostrý zásah. Zraněný muž se nacházel ve 2/3 delší a náročnější cesty. Hasiči se ke skalnímu masivu dostali seshora - od silnice na Železný Brod. Poté k muži slanili a provedli předlékařskou první pomoc. Jak zjistili, muž utrpěl zlomeninu nohy. Hasiči mu zraněnou nohu zafixovali ve vakuové matraci a muže uložili do speciálních horolezeckých nosítek SKED. I s nimi byl spuštěn na zem. Celý zásah trval zhruba 90 minut," popsala zásah tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Hasiči na ferratě u Riegrovy stezky cvičili již několikrát. Jednou měli k dispozici i vrtulník (Záchranáři na Riegrově stezce nacvičovali transport osob). Ne vždy jsou však podmínky pro jeho vzlet optimální, a proto chtěli vědět, jak obstojí při záchraně sami.

Via ferrata Vodní brána byla otevřená vloni před prázdninami. Jde o cestu s ocelovým lanem, na kterém se lezci jistí. Z vybavení je nutná přilba a horolezecký úvazek s ferratovým setem. Na skále jsou vybudovány dvě trasy, červená jednosměrná ferrata s obtížností C+, která je dlouhá 110 metrů. Modrá ferrata je méně náročná (B) a je vhodná pro začátečníky. Zároveň slouží jako sestupová trasa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasičské cvičení jaké Krkonoše nepamatují. Přímo v I. zóně parku!
FOTO: Taktické cvičení hasičů se odehrávalo na zámku Hrubý Rohozec
Záchranáři na Riegrově stezce nacvičovali transport osob
Semilští hasiči zachraňovali chlapce, který spadl na Riegrově stezce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT