Na ferratě u Riegrovy stezky si hasiči vyzkoušeli záchranu zraněného

10.09.2014 19:00:20 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Na ferratě u Riegrovy stezky si hasiči vyzkoušeli záchranu zraněného

Napilno mělo lezecké družstvo semilských profesionálních hasičů ve středeční dopoledne. V 9:01 hodin byl totiž na tísňovou linku 112 ohlášen pád člověka na ferratě Vodní brána u Riegrovy stezky. Naštěstí šlo o cvičení, při kterém si hasiči vyzkoušeli zásah ve skalním terénu.

„Šlo o prověřovací cvičení, o kterém nikdo z hasičů nevěděl, takže ho do poslední chvíle brali jako ostrý zásah. Zraněný muž se nacházel ve 2/3 delší a náročnější cesty. Hasiči se ke skalnímu masivu dostali seshora - od silnice na Železný Brod. Poté k muži slanili a provedli předlékařskou první pomoc. Jak zjistili, muž utrpěl zlomeninu nohy. Hasiči mu zraněnou nohu zafixovali ve vakuové matraci a muže uložili do speciálních horolezeckých nosítek SKED. I s nimi byl spuštěn na zem. Celý zásah trval zhruba 90 minut," popsala zásah tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Hasiči na ferratě u Riegrovy stezky cvičili již několikrát. Jednou měli k dispozici i vrtulník (Záchranáři na Riegrově stezce nacvičovali transport osob). Ne vždy jsou však podmínky pro jeho vzlet optimální, a proto chtěli vědět, jak obstojí při záchraně sami.

Via ferrata Vodní brána byla otevřená vloni před prázdninami. Jde o cestu s ocelovým lanem, na kterém se lezci jistí. Z vybavení je nutná přilba a horolezecký úvazek s ferratovým setem. Na skále jsou vybudovány dvě trasy, červená jednosměrná ferrata s obtížností C+, která je dlouhá 110 metrů. Modrá ferrata je méně náročná (B) a je vhodná pro začátečníky. Zároveň slouží jako sestupová trasa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasičské cvičení jaké Krkonoše nepamatují. Přímo v I. zóně parku!
FOTO: Taktické cvičení hasičů se odehrávalo na zámku Hrubý Rohozec
Záchranáři na Riegrově stezce nacvičovali transport osob
Semilští hasiči zachraňovali chlapce, který spadl na Riegrově stezce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT