Na hradech a zámcích připravují zakončení hlavní sezony

19.10.2018 18:15:10 | Autor: Lucie Bidlasová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Český ráj,Liberecký kraj,Pojizeří

Na hradech a zámcích připravují zakončení hlavní sezony

Na hradech a zámcích nastal poslední měsíc, kdy mají otevřeno všechny objekty bez výjimky, posledním říjnovým víkendem nastává oficiální konec klasické sezony. S ohledem na podzimní školní prázdniny budou ale vybrané objekty veřejnosti zpřístupněny i v pondělí a úterý 29.-30. října, některé zámky i ve středu 31. října.

Říjen se na hradech a zámcích nese v duchu „zamykání bran", neboť oficiální konec sezony je stanoven každoročně na poslední říjnový víkend. Špatně přístupné hrady potom zůstávají až do dubna zavřeny, ale na zámcích se začíná s přípravou na sezonu zimní, tedy s adventní a vánoční výzdobou a přípravou kulturních akcí.

S ohledem na podzimní školní prázdniny ve dnech 29.-30. října bude mimořádně otevřeno na hradě Grabštejn, a to po oba dny od 10 do 16 hodin, na hradě a zámku Frýdlant od 9 do 15.30 hodin, ve skanzenu Veselý Kopec od 9 do 16 hodin, na zámku Slatiňany od 10 do 15 hodin, kdy prohlídka vychází v každou celou hodinu a také na zámku Sychrov, kde je celoroční provoz.

Poslední dny měsíce října, tedy 30. a 31. října, budou veřejnosti zpřístupněny tyto objekty: na Liberecku Frýdlant, Hrubý Rohozec a standartně Sychrov, na Pardubicku Betlém v Hlinsku, který má celoroční provoz úterý až neděle, a na Královéhradecku bude zpřístupněn v úterý a ve středu Kuks.

Další otevření objektů se chystá až na dobu adventní, výjimkou je zámek Zákupy, který si na všechny listopadové víkendy přichystal speciální prohlídky, a to od prohlídek pro „opozdilce", kterým budou pouštěny ukázky z velkého orchestrionu, prohlídky zaměřené na Habsburky a také zde budou zpřístupněny nové prostory o víkendu 10. - 11. listopadu.

Konec oficiální sezóny kasteláni připomínají také kulturními akcemi:

Liberecko:

20. - 21. 10.: zámek Sychrov - Pohádkové prohlídky - Zlatovláska.

27. 10.: státní zámek Sychrov - Ta naše písnička česká - koncert v zámecké oranžerii - Osmičková výročí. Hudební večer na téma "Ta naše písnička česká" - koncert slavných melodií K. Hašlera a R. Frimla na počest 100. výročí samostatného československého státu. Účinkují: Lubomír Havlák (tenor), Zora Jehličková (soprán), Irena Havláková (klavírní doprovod). Předprodej: www.evstupenka.cz. Od 17 do 18:30 hodin.

27. - 28. 10.: státní zámek Lemberk - Zpřístupnění středověké věže. Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9 do 15 hodin.

28. 10.: státní hrad Trosky - Rozloučení s hradem. Sváteční den plný sokolnických ukázek, písní flétnového dua a jízdy na koníkovi. Od 9 do 16 hodin.

Královéhradecko:

27. 10.: zámek Náchod - Večerní prohlídky na téma: Ottavio I. Piccolomini, válečník, diplomat i milovník umění. Sám kníže Ottavio Piccolomini vás osobně přijme na svém zámku, kde vám představí honosné komnaty a zároveň vám přiblíží svou vojenskou kariéru v době třicetileté války. Od 17:30, 18:30 a v případě zájmu i v 19:30 hodin. Nutná rezervace na tel. +420 491 426 201, +420 773 771 818 nebo na e-mailu: nachod.objednavky@npu.cz.

Na všech objektech ve správě NPÚ je pro návštěvníky připraven Zápisník návštěvníka památek, který mohou zakoupit na pokladně a vlepovat si tak vstupenky z navštívených objektů. Zápisník je doplněn zajímavým příběhem z historie daného hradu či zámku a také erbem.

Návštěvníci mohou nadále využít věrnostní program Klíč k památkám, kdy se návštěvníkům elektronicky načítají vstupy do objektů a šestý mají potom zdarma. NPÚ, ÚPS na Sychrově pokračuje ve spolupráci se ZOO Liberec - dospělý návštěvník má po předložení vstupenky ze ZOO nárok na snížené vstupné na zvolený objekt, sleva platí i obráceně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Valdštejn ožil 7. ročníkem Svatohubertské slavnosti
Český ráj navštívila delegace z čínského geoparku
Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou
Na Sychrově obnovili okruh Zlatý poklad s díly klenotníka Khynla
Obrazem: Skotské hry na Sychrově 2018

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závody Světového poháru ve slalomu se jedou v Krkonoších

Svátkem pro české fanoušky alpského lyžování je víkendový závod Světového poháru ve sjezdu žen ve Špindlerově Mlýně i s hvězdami Michaelou Shiffrinovou a Petrou Vlhovou! Oba dny jsou na programu slalomy, v sobotu se jede v 9.30 a 12.30 a v neděli 9.15 a 12.15. Přehled pozvánek na aktuální víkend

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
Výsledky měření kvality ovzduší v Turnově 2022
Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Nejčtenější články

26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT