Na libereckém letišti havarovalo malé letadlo

22.04.2020 21:43:49 | Autor: rk, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Na libereckém letišti havarovalo malé letadlo

Aktualizováno: Jednotky hasičů zasahovaly ve středu 22. dubna po 16.30 u letecké nehody na libereckém letišti. Posádku se naštěstí podařilo dostat z letadla před příjezdem jednotek, dvě osoby jsou ale v péči zdravotníků.

Podle prvotních informací se při startu pilotovi zhruba 50 metrů nad zemí vypnul motor, stačil se ještě otočit a přistát.

„Dnes odpoledne zasahovaly jednotky 2. stupně u požáru malého letadla na libereckém letišti. Posádce z letadla pomohli lidé z okolí, kteří okamžitě přispěchali na pomoc. Hasiči požár uhasili pomocí vysokotlakého proudu vody. Jednalo se o nehodu při nouzovém manévru, kterému předcházel výpadek motoru," uvádí stránky HZS Libereckého kraje.

Krátce po vzletu se stroj stal neovladatelným pravděpodobně vivem technické závady. „Dvoumístné letadlo se krátce po pádu z výšky asi 25 metrů vzňalo. Tou dobou naštěstí již byla dvoučlenná osádka mimo prostor kokpitu. Nutno podotknout, že ani jedna z osob neutrpěla žádná zranění. Bezprostředně po oznámení na místo zamířily složky Integrovaného záchranného systému. Okolnostmi a příčinami havárie se budou zabývat vyšetřovatelé Letecké amatérské asociace," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský. 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

U silnic v Libereckém kraji přibyly od začátku roku další tři křížky
Rána, kterou slyšeli v Pojizeří, nebyl výbuch ani meteorit, ale Gripen
Hasiči zasahovali při úniku oleje do řeky Jilemky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci nad Nisou shořela kůlna

Hasiči v neděli odpoledne vyjížděli k požáru kůlny v Jablonci nad Nisou. K jeho likvidaci nasadili dva vodní proudy C. Lokalizace byla nahlášena 7 minut po příjezdu první jednotky na místo, do hodiny byl zásah ukončen. Událost se obešla bez zranění.

Liberecký kraj posiluje péči o duševní zdraví i u dětí

Díky projektu Podpora a rozvoj sociálních služeb v Libereckém kraji uskutečněném v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus vzniklo v Liberci v roce 2024 Centrum duševního zdraví (CDZ). Centrum, které zajišťuje FOKUS Liberec poskytuje multidisciplinární podporu dospělým lidem s duševním onemocněním přímo v jejich přirozeném prostředí - doma, v rodině i v běžném životě, se nyní rozšíří právě i o pomoc pro děti a dospívající.  V prostorách sídla FOKUSu Liberec se nyní zaměří i na včasnou pomoc dětem a mladým lidem s psychickými obtížemi a jejich rodinám. Spolupracovat bude se školami, zdravotnickými službami i dalšími organizacemi v regionu. Vznik dětského centra reaguje na rostoucí potřebu dostupné a specializované péče o duševní zdraví mladé generace. „Jedná se o komplexní působení zdravotní i sociální služby, kdy se propojuje celý tým odborníků a specialistů, kteří dětem ve věkovém rozmezí od narození až do osmnácti let poskytují pomoc při řešení potíží v rodině či ve škole a následně řeší i somatické nebo psychické obtíže," řekla Jana Horáková ředitelka FOKUSu Liberec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově už po 78. přivítá jaro Krakonoš
Volejbalové drama na Malé Skále: domácí otočili z 0:2 na 3:2
Letošní čarodějnice Na Lukách v Turnově se chystají
Moldavská delegace navštívila Liberecký kraj
Slavnostně poklepali na základní kámen nové stanice hasičů v Jilemnici

Nejčtenější články

11.03.: Slavnostně poklepali na základní kámen nové stanice hasičů v Jilemnici
10.03.: Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
12.03.: Letošní čarodějnice Na Lukách v Turnově se chystají

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT