Na poháru v Břízkách uspěli i lyžaři z Jilemnice a Lomnice
05.01.2015 19:25:31 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj
Z pověření Českého svazu lyžařů uspořádal jablonecký SKI klub jedno z kol Českého poháru dospělých a dorostu v běhu na lyžích. Před pondělním sněžením dalo víkendové lyžování na kolečku v Břízkách veliké úsilí pořadatelů, ale závody se uspořádaly za sobotní účasti ve volné technice 229 závodníků a na nedělní klasiku nastoupilo 213 závodníků.
Na startu byly kategorie mužů a žen, starší dorostenci a dorostenky, mladší dorostenci i dorostenky. Početná byla účast pořádajícího jabloneckého klubu, dalších klubů z Jablonecka ale i z Pojizeří. Vítězství si mezi ženami a juniorkami ve volném stylu vybojovala zkušená Klára Moravcová (SKI klub Jablonec) a v klasice obsadila druhé místo za Karolínou Grohovou z Dukly.
Své kategorie dorostenců vyhráli Jilemničtí Kateřina Janatová v sobotní volné technice a Karel Macháč v nedělní klasice, kde slavila vítězství i lomnická běžkyně Zuzana Staňková. Pro lyžaře z Pojizeří ale "zvonily " i další medaile.
Po druhém závodě byla uzavřena nominace na EYOWF, který se v letošním roce uskuteční pro starší dorostence na konci ledna v Rakousku. Na základě předvedených výsledků se nominovali z jilemnických běžců Karel Macháč a Kateřina Janatová, jako první náhradník těsně za vysněnou nominací zůstal Adam Matouš.
Sobota - volně:
Muži: 1. Šrail (Nové Město n. M.), 2. Antoš (Dukla), 3. Horyna (Trutnov)
Ženy: 1. Moravcová (SKI Jablonec), 2. Grohová (Dukla), 3. Hynčicová (Dukla)
St.dci: 1. Slavík (Vrchlabí), 2. Macháč (Jilemnice), 3. Pechouček (Jeseník)
St.dky: 1. Janatová (Jilemnice), 2. Beranová (Trutnov), 3. Lubinová (K.Vary)
Ml.dci: 1. Žalčík (Jeseník), 2. Korbelář (Trutnov), 3. Kozlovský (Jeseník)
Ml.dky: 1. Holíková (Skuhrov n. B.), 2. Havlíčková (Vimperk), 3. Votočková (Jilemnice)
Neděle - klasika:
Muži: 1. Knop, 2. Antoš, 3. Rypl (všichni Dukla)
Ženy: 1. Grohová (Dukla), 2. Moravcová (SKI Jablonec), 3. Beroušková (Plzeň)
St.dci: 1. Macháč (Jilemnice), 2. Mánek (Vimperk), 3. Pechoušek (Jeseník)
St.dky: 1. Staňková (Lomnice), 2. Janatová (Jilemnice), 3. Beranová (Trutnov)
Ml. dci: 1. Žalčík (Jeseník), 2. Černý (K. Vary), 3. Dufek (SKI Jablonec)
Ml. dky: 1. Holíková (Skuhrov n. B.), 2. Havlíčková (Vimperk), 3. Krupová (Rožnov p. R.)
Více zpráv z běhu na lyžích najdete v rubrice SPORT - Lyžování
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu
Festival Žlutomodrý kocour slaví 30 let!
Kafe u Osmanyho zajíždí i do Semil
V Jilemnici několika akcemi připomenou Jaroslava Havlíčka
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
02.02.: Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.