Na šampionátu dorostu na Božím Daru zářili jilemničtí lyžaři

03.02.2016 19:31:18 | Autor: ČKS SKI Jilemnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Na šampionátu dorostu na Božím Daru zářili jilemničtí lyžaři

Ve dnech 29. až 31. ledna 2016 se nezávodilo pouze na Horních Mísečkách při Jilemnické padesátce, ale také na Božím Daru, respektive v nedaleké oberwiesenthalské Sparkase Skiarena, kde se konala druhá část Mistrovství České republiky dorostu a druhý podnik Českého poháru dospělých a juniorů. Závodníci ČKS SKI Jilemnice zažili úžasný víkend, při kterém získali hned devět mistrovských titulů.

Program byl koncipován jako "minitour". V pátek byl na programu prolog volnou technikou, v sobotu závod klasicky s intervalovým startem a na neděli se sečetly odstupy z předchozích dnů a startovalo se Gundersenovou metodou do stíhacího závodu volnou technikou.

Adam Matouš získal dva tituly Mistra České republiky, Sandra Schützová mezi ženami a Kateřina Janatová mezi juniorkami nenašly přemožitelky a odvážejí si dokonce trojnásobné vítězství. Poslední vítězství vybojoval mezi juniory Karel Macháč, který v průběhu prodlouženého víkendu obsadil i dvě druhá místa v elitní kategorii mužů. Tři medaile z Mistrovství České republiky přidal Tomáš Lukeš (dvakrát 2. a jednou 3. místo) a Hana Trojanová (3. místo).

„V součtu získali naši závodníci devětkrát 1. místo, pětkrát 2. místo, pětkrát 3. místo, sedmkrát 4. místo, čtyřikrát 5. místo a dvakrát 6. místo. Z 24 medailových ceremoniálů, které se během tří dnů odehrály, se na "velkou bednu" podívali naši závodníci celkem ve 23 případech," shrnul úžasnou jilemnickou bilanci trenér Václav Haman.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve finiši Jilemnické padesátky Jakub Sikora porazil Daniela Máku
Žactvo bojovalo o lyžařské tituly v Harrachově
Druhé kolo poháru běžkařů proběhlo v Břízkách již na sněhu
FOTO: Běžecký závod ve Vejsplachách absolvovalo téměř 200 lyžařů
FOTO: Ve Vrchlabí uspořádali první pohárové závody žactva
Letošní Jizerskou padesátku ovládl Nor Eliassen
Na Velké ceně Jilemnice startovalo na Mísečkách 371 běžců

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků
Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT