Na turnovské radnici proběhlo setkání starostů a starostek ORP Turnov

29.11.2019 08:01:01 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Na turnovské radnici proběhlo setkání starostů a starostek ORP Turnov

Na turnovské radnici se v pondělí 25. listopadu sešli zástupci okolních obcí, aby se dozvěděli novinky z radnice i připravovaných změnách například v oblasti vyhlášek o místních poplatcích.

V úvodu přítomné seznámil Pavel Matějka z oddělení informatiky Libereckého kraje s Digitální technickou mapou , kterou budou spravovat jednotlivé kraje a obce coby vlastník či správce se do aplikace editorsky zapojí. Jedná se o oblast správy majetku a pasportizace - tedy místní komunikace, vodovody, kanalizace atd. Liberecký kraj plánuje poslat výzvu obcím s postupem koncem ledna příštího roku.

Poté pohovořil vedoucí obvodního oddělení Policie Turnov Milan Drahoňovský, který starosty vyzval k náboru vhodných kandidátů na policistu. V Turnově nyní působí 22 policistů, ale potřeba by byla 28 strážníků. „Klesají trestné činy, ale řešíme události typu občansko - právních sporů," dodal Drahoňovský. Zároveň nabídl, že v rámci preventivních opatření mohou policisté uspořádat v obci preventivní přednášky například pro mateřské či základní školy nebo pro seniory. Důležitá je prevence také při pořádání kulturních a společenských akcí, hlásit dopředu události či stavební akce v jednotlivých obcích. Je totiž důležité mít například zajištěné hlídání materiálu či staveniště.

Starosta města Turnova Tomáš Hocke seznámil starosty a starostky s aktuálními dopravními stavbami ve městě a seznámil je i s adventem ve městě, který zahájíme v neděli 1. prosince tradičním rozsvícením vánočního stromu.

Za ministerstvo vnitra pohovořila Eva Honzáková o povinném čipování psů. „Očkovací průkaz je platný pouze pokud je pes čipovaný," sdělila Honzáková. S účinností 1. ledna 2020 vstupuje v platnost novela vyhlášky o místních poplatcích. Podrobně seznámila přítomné s veškerými změnami, které z novely vyplývají.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sněmovní výbor schválil možnost zachování SO ORP Turnov
Stávající správní obvod ORP Turnov získal od ministerstva podporu
Starostové z kraje absolvovali školení pro krizové řízení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
25. Šermířské loučení s létem chystají na Rotštejně
Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
12.08.: Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT