Na turnovské radnici proběhlo setkání starostů a starostek ORP Turnov

29.11.2019 08:01:01 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Na turnovské radnici proběhlo setkání starostů a starostek ORP Turnov

Na turnovské radnici se v pondělí 25. listopadu sešli zástupci okolních obcí, aby se dozvěděli novinky z radnice i připravovaných změnách například v oblasti vyhlášek o místních poplatcích.

V úvodu přítomné seznámil Pavel Matějka z oddělení informatiky Libereckého kraje s Digitální technickou mapou , kterou budou spravovat jednotlivé kraje a obce coby vlastník či správce se do aplikace editorsky zapojí. Jedná se o oblast správy majetku a pasportizace - tedy místní komunikace, vodovody, kanalizace atd. Liberecký kraj plánuje poslat výzvu obcím s postupem koncem ledna příštího roku.

Poté pohovořil vedoucí obvodního oddělení Policie Turnov Milan Drahoňovský, který starosty vyzval k náboru vhodných kandidátů na policistu. V Turnově nyní působí 22 policistů, ale potřeba by byla 28 strážníků. „Klesají trestné činy, ale řešíme události typu občansko - právních sporů," dodal Drahoňovský. Zároveň nabídl, že v rámci preventivních opatření mohou policisté uspořádat v obci preventivní přednášky například pro mateřské či základní školy nebo pro seniory. Důležitá je prevence také při pořádání kulturních a společenských akcí, hlásit dopředu události či stavební akce v jednotlivých obcích. Je totiž důležité mít například zajištěné hlídání materiálu či staveniště.

Starosta města Turnova Tomáš Hocke seznámil starosty a starostky s aktuálními dopravními stavbami ve městě a seznámil je i s adventem ve městě, který zahájíme v neděli 1. prosince tradičním rozsvícením vánočního stromu.

Za ministerstvo vnitra pohovořila Eva Honzáková o povinném čipování psů. „Očkovací průkaz je platný pouze pokud je pes čipovaný," sdělila Honzáková. S účinností 1. ledna 2020 vstupuje v platnost novela vyhlášky o místních poplatcích. Podrobně seznámila přítomné s veškerými změnami, které z novely vyplývají.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sněmovní výbor schválil možnost zachování SO ORP Turnov
Stávající správní obvod ORP Turnov získal od ministerstva podporu
Starostové z kraje absolvovali školení pro krizové řízení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT