Náměstek hejtmana Sobotka jednal se zástupci nemocnic v Pojizeří

11.01.2017 10:13:15 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Semily,Turnov,Liberecký kraj

Náměstek hejtmana Sobotka jednal se zástupci nemocnic v Pojizeří

Jilemnickou a turnovskou nemocnici a léčebnu ve Cvikově navštívil v uplynulých dnech náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka. Při té příležitosti se sešel s vedením všech tří zdravotnických zařízení i se zástupci měst a diskutovali o možnostech dalšího rozvoje i podpoře ze strany Libereckého kraje.

V Masarykově městské nemocnici v Jilemnici diskutoval Přemysl Sobotka s ředitelem Jiřím Kalenským a prohloubení spolupráce s ostatními nemocnicemi v kraji. Oba se shodli na tom, že podepsaná aliance nemocnic má budoucnost pouze tehdy, když pracovní skupiny začnou intenzivně spolupracovat mezi sebou. Pouze tak je možné dodržet vysokou zdravotní péči pro obyvatele kraje. „Vznik akciové společnosti nemocnice Jilemnice je jasným signálem, že obě sloučené nemocnice budou schopny medicínsky i ekonomicky spolupracovat a tak pokrýt tzv. východní část našeho kraje," konstatoval Přemysl Sobotka.

Jednání s ředitelem jilemnické nemocnice Jiřím Kalenským O tématu zdravotnictví nejen v Jilemnici následně jednal i se starostkou Jilemnice Janou Čechovou, starostkou Semil Lenou Mlejnkovou a místostarostou Vladimírem Šimkem. Také zde zaznělo, že Masarykova městská nemocnice v Jilemnici, propojená se semilskou, může pomoci k zajištění péče daleko lépe, než dvě samostatné nemocnice.

Cvikov investuje z vlastních zdrojů

Léčebnu respiračních nemocí v Martinově údolí ve Cvikově si náměstek Sobotka a zástupci odboru zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje, prohlédli v doprovodu Rudolfa Fockeho, ředitele léčebny. Seznámili se s aktuálními investičními plány v léčebně. V plánu zde mají např. rekonstrukce sprch, kdy předpokládaná hodnota zakázky je 572.000 Kč a léčebna ji platí sama ze svého rozpočtu. Dále připravují výměnu oken pavilonu „A" a „B" za hliníková. Zde jsou odhadované náklady 15.197.000 Kč a pokryjí se z rozpočtu Libereckého kraje. V neposlední řadě plánují ve Cvikově také rekonstrukce pokojů pavilonu „D", kde se náklady teprve vyčíslují.

„Hospodaření organizace je velmi korektní a rozumné, chválím pana ředitele za to, že se z vlastních zdrojů snaží spolufinancovat i investiční akce," shrnul návštěvu cvikovského zařízení Přemysl Sobotka.

V Turnově si pochvalují přínos fúze nemocnic

V rámci cest po nemocnicích v Libereckém kraji zavítal Přemysl Sobotka také do Turnova. Lékařský ředitel Martin Hrubý jej provedl po areálu a vyjádřil uspokojení nad vznikem Krajské nemocnice Liberec (KNL), a.s., jejíž součástí je od ledna roku 2014 Turnov. Fúzi považuje za medicínsky i ekonomicky výhodnou především pro pacienty z Turnova i okolí. Diskutovalo se také o intenzivnější spolupráci s ostatními nemocnicemi v kraji v rámci aliance nemocnic.

„Jsem příjemně překvapen výsledky turnovské části akciové společnosti KNL. Je to jasná ukázka toho, že spolupráce přináší prospěch pacientům i zdravotnickému personálu," doplnil Přemysl Sobotka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj jedná o spolupráci horské služby a zdravotnických záchranářů
Prvním miminkem v kraji Luisa v Jilemnici, následoval Oliver v Jablonci
Semilská a jilemnická nemocnice spojily své síly a vzniká MMN a. s.

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti
Oddělení mokřadů v Botanické zahradě rozkvetlo květy řetězovky
Věra Mlejnková v turnovském domově přijímala gratulace k 100. jubileu

Nejčtenější články

15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru
15.08.: Turnovu uteklo vítězství v Čáslavi v posledních minutách
16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT