Návrat Semil na první příčku v Liberecké lize

19.11.2010 08:46:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily,Turnov,Rokytnice nad Jizerou

Návrat Semil na první příčku v Liberecké lize

Semily, Turnov – Dalšími florbalovými zápasy pokračovala především Liberecká liga mužů. Semilští florbalisté se po dvou vítězstvích vyšvihli zpátky do čela tabulky, ač mají odehráno o dva zápasy méně než někteří soupeři.

Bilance SCC Semily – 8 zápasů – 8 vítězství a skóre 89:34 jsou opravdu impozantní. Na druhé pozici se drží Rokytnice, která také dvakrát nezaváhala a na kontě má zatím pouze dvě porážky. Družstvo Turnova B nejprve prohrálo s Libercem, aby v následném utkání rozstřílelo Jílovské Hamršťata a je v tabulce sedmé.

Dva zápasy odehrály i turnovské juniorky v 1. lize, na turnaji v Benešově ale nezískaly ani bod.

„Následující víkend bude florbalově hodně náročný. Především sobota bude plná florbalových klání.Do bojů zasáhne šest ze sedmi našich soutěžních družstev, upřesnil předseda florbalového oddílu TJ Turnov Radim Kolomazník.

V sobotu a v neděli bude pokračovat 2.liga mužů a A tým bude chtít znovu získat body. Před mužským týmem budou domácí turnaj pořádat juniorky. Dále v sobotu nastoupí týmy starších žáků, elévů a žákyň.V neděli potom hraje doma turnovské áčko a ženy venku.

Liberecká liga mužů

SCC Semily – SK Paintball Varnsdorf 8:5 (2:3, 4:1, 2:1)

Po měsíční herní přestávce se semilští florbalisté zpočátku nemohli prosadit, a tak udeřil soupeř, který i přes postupné zlepšení Semil vyhrál první třetinu 2:3. Ve druhé části se už dařilo uklidnit hru a vyhnout se brejkovým situacím soupeře, což znamenalo obrat zápasu až na 6:4.

Ve třetí části sice Varnsdorfští dokázali vystrašit, tím že snížili na rozdíl jediné branky, ale Semily měly svou odpověď, když J. Šimon našel před brankou Kunsta a vzápětí pečetil výsledek Kudrnáč.

„Paradoxně nejtěžší vítězství v dosavadním průběhu sezóny. Krom prvních pěti minut se nám nic nedařilo. Míček nás neposlouchal, spalovali jsme spoustu šancí a navíc chybami pouštěli hosty do spousty brejků. Ale nakonec jsme vítězství doslova vybojovali, za což patří mužstvu dík,“ zhodnotil tento zápas trenér mužstva Ivo Šimon.

Branky Semil:  J. Šimon 2, Kudrnáč 2, Hovad, Pernecký, Kobrle, Kunst. Rozhodčí: Szabo – Reczai. Vyloučení: 0:2.

DS SFbK Raspenava – SCC Semily 4:11 (3:2, 0:4, 1:5)

Ve druhém zápase potkali Semilští po dvou letech tým Death Stars, který se vrátil do soutěže pod hlavičkou Raspenavy. Jednalo se o celek s nejpropracovanější obranou, takže první branka padla až v 10. minutě po brejkové situaci Raspenavy. Za minutu a půl dokázal srovnat Aleš Hypšman, ale už po devíti vteřinách soupeř opět vedl. Vyrovnání zařídil díky důrazu Pernecký, ale poslední slovo měla v této třetině Raspenava, když 12 vteřin přes sirénou přidala třetí gól.

Po trenérově domluvě se ale mužstvo vzpamatovalo a druhou třetinu zahrálo výborně. Branky a obrat zápasu postupně zaznamenali Kunst, Hypšman, Sábl a Cerman, navíc několikrát zazvonila konstrukce raspenavské branky.

Skvělé zahájení čekalo i ve třetí třetině, když krásnou kombinaci předvedl druhý útok, který rozebral do posledního šroubku obranu a výsledkem byl  pohodlný gól pro Perneckého. Raspenava sice jednou snížila, ale pak jejím hráčům zřejmě začaly docházet síly a Semilští tak přidali do zápisu své další čtyři branky.

„Nejdříve se zdálo, že nás čeká podobný zápas jako s Varnsdorfem, kdy navíc soupeř perfektně bránil a dodržoval taktiku. Ale naštěstí zodpovědným přístupem a zlepšeným výkonem jsme si zápas od druhé části pohlídali a dovedli do vítězného konce. Začátek sezóny je skvostný, ale musíme zůstat nohama na zemi a už teď se soustředit na příští turnaj, kdy se utkáme s největším rivalem Rokytnicí, navíc na jeho domácí půdě,“ padlo z úst semilského trenéra k poslednímu zápasu.

Branky Semil: Pernecký 3, Hypšman 2, J. Šimon 2, Sábl 2, Kunst, Cerman. Rozhodčí: Reczai – Szabo. Vyloučení: 0:0. Sestava Semil na turnaji: T. Šimon (1. zápas), Diviš (2. zápas) - Cerman, Kobrle, Hovad, Mach – Kunst, J.Šimon, Hypšman, Kudrnáč, Sábl, Pernecký.

Další zápasy týmů z Pojizeří: Floorball club Liberec – TJ Turnov B 7:3, TJ Turnov B – FBC Jílovští Hamršťata 16:1, TJ Spartak Rokytnice n.J. - SK Osečná 2:7, FBC Jílovští Hamršťata - TJ Spartak Rokytnice n. J. 0:16.

Tabulka:
1. SCC Semily                                 8 8 0 0   24   89:34    
2. TJ Spartak Rokytnice n. J.         10 8 0 2   24   92:45    
3. SK Osečná                                  8 5 0 3   15   62:45    
4. Floorball club Liberec                  7 4 1 2   13   54:36    
5. Smědavští Vlci SFbK Raspenava  8 4 1 3   13   42:33    
6. SC Podještědí Český Dub          10 4 1 5   13   67:73    
7. TJ Turnov B                              8 4 0 4   12   49:52    
8. FBC Panthers Liberec B             8 4 0 4   12   43:58    
9. SK Paintball Varnsdorf               6 3 0 3   9   48:39    
10. SK Rebels Liberec                    9 2 2 5   8   52:68    
11. Death Stars SFbK Raspenava    8 0 1 7   1   24:55    
12. TJ Sokol Františkov                 0 0 0 0   0   0:0    
13. FBC Jílovští Hamršťata           8 0 0 8   0   32:116    

 

1.liga juniorek

TJ Turnov – SK Florbal Jadberg Benešov 3:6 (2:4; 1:1; 0:1)

„Start do prvního utkání nám vyšel na jedničku, bohužel jsme nastavené tempo neudrželi a nechali se příliš brzy ukolébat rychlým vedením. Naše obrana byla až moc naivní a nechávali jsme soupeřky trestuhodně samotné. Jeden gól jsme si dali i sami. Problémem zůstává špatná střelba a přechod do útoku,“ hodnotil turnaj trenér juniorek Radim Kolomazník.

Branky Turnova: Müllerová, Škopánová, Šulcová.

TJ JM Chodov – TJ Turnov 7:0 (1:0; 3:0; 3:0)

I přes vysokou prohru našel Radim Kolomazník ve hře svých hráček pozitiva: „Výsledek tomu asi neodpovídá, ale s utkáním jsem spokojen. Kdybychom takto zahráli proti Benešovu, zvítězili bychom. Chodov hrál tvrdě a čistě, což nám celkem vyhovovalo. Bohužel neumíme přesněji a rychleji zaútočit, což je potom velký rozdíl. Celkově nám potom chybí důraz na obou polovinách hřiště.“

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT