Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

12.12.2016 10:48:24 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

O víkendu 9. a 10. prosince mohli návštěvníci vánočních trhů v Turnově přispívat Pro dobrou věc, a to Adélce a Víťovi, kteří od svého narození procházejí těžkými životními zkouškami. Akce Pro dobrou věc potvrdila, jak dokáží být místní lidé o Vánocích štědří.

Matky, které se na svých mateřských dovolených sdružovaly pod turnovským skautským střediskem, celý podzim vyráběly a své výrobky následně prodávaly na turnovských trzích. „V letošním ročníku ovládl náš záměr nový impuls, a to podpora šikovných lidí kolem nás. Ti náš stánek podpořili svými výrobky, které nám na stánek věnovali, a to i bez nároku na příspěvek za materiál. Společnými silami jsme nakonec získali 70 000 Kč. Peníze poputují rovným dílem oběma rodinám," řekla po skončení akce jedna z organizátorek Michaela Uchytilová.

Stánek Pro dobrou věc na turnovských vánočních trzích<br />Autor: Zdeněk Matura Částku ještě doplní řada dalších akcí, které vznikly v souvislosti s touto iniciativou. „Na stánek chodili lidé, ptali se, jak by ještě mohli přispět. K akci se připojila například i skupina Waldovy Matušky, která sobotní výtěžek věnuje také těmto dvěma postiženým dětem," dodala Michaela Uchytilová.

Adélčina rodina toužila po sušičce na prádlo a videochůvičce, rodina Víťi si přála polohovací stůl, který umožní i složitější cviky Vojtovy metody. Kromě těchto nutných věcí využijí rodiny peníze na léčbu, které se jim dostává ve specializovaných pracovištích.

„Klaníme se před Turnováky, kteří pomohli splnit dva sny. Ten největší - aby se Adélka a Víťa uzdravili - se nám splnit nepodaří, ale i tak nás může těšit, že ty menší sny se o letošních Vánocích promění ve skutečnost. Děkujeme všem!," doplnili pořadatelé sbírky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vánoční trhy na dva dny obsadí náměstí Českého ráje v Turnově
Pro dobrou věc aneb Na trzích v Turnově přispějte Adélce a Víťovi
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků
Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT