Netradiční představení proběhlo v netradičním prostoru

13.07.2017 21:07:17 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: KULTURA | Obce: Český ráj,Turnov

Netradiční představení proběhlo v netradičním prostoru

V neděli 9. července proběhlo v podhradí Valdštejnu v prostoru konírny, která je jinak návštěvníkům nepřístupná, jedinečné představení Já jsem Krabat. Jednalo se o první z řady nového projektu Divadelní podvečery na Valdštejně, který v rámci grantu podpořil Liberecký kraj.

Nezávislá divadelní společnost Geisslers Hofcomoedianten složená z mladých profesionálních umělců předvedla tajuplný příběh upředený z legend o Krabatovi ze srbské Lužice. V Čechách je příběh znám zejména z kresleného filmu Karla Zemana Čarodějův učeň. Zpracování „Geisslerů" vynikalo nápaditou vizualitou založenou na hře světel a stínů, kdy se herci stávali součástí na plátno projektovaných animovaných obrazů a zase z nich vystupovali do prostoru scény. Netradiční prostředí, scénografické nápady, excelentní výkony umělců i jejich bezprostřední kontakt s diváky byly odměněny dlouhotrvajícím potleskem, který vyjádřil, že představení bylo pro všechny nevšedním zážitkem.

Na další z Divadelních podvečerů na Valdštejně se můžete těšit v sobotu 12. 8., kdy se bude na prvním nádvoří hradu konat představení Divadélka na dlani Bylo nás pět aneb Kluci nestárnou inspirované slavnou knížkou Karla Poláčka.

Reakce diváků i návštěvnost nedělního představení ukázaly, že divadlo má v prostorách hradu své místo a může se stát nedílnou součástí hradního kulturního života.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Valdštejn budou lákat i divadelní podvečery
Červencové akce na Valdštejně
FOTO: Dominanta hradu Valdštejna se už skví v novém hávu
FOTO: Kostýmy Arabely, Slavěny či Večernice spatříte na Valdštejně

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Libor Drahoňovský představí malíře Antonína Chmelíka
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT