Netradiční představení proběhlo v netradičním prostoru

13.07.2017 21:07:17 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: KULTURA | Obce: Český ráj,Turnov

Netradiční představení proběhlo v netradičním prostoru

V neděli 9. července proběhlo v podhradí Valdštejnu v prostoru konírny, která je jinak návštěvníkům nepřístupná, jedinečné představení Já jsem Krabat. Jednalo se o první z řady nového projektu Divadelní podvečery na Valdštejně, který v rámci grantu podpořil Liberecký kraj.

Nezávislá divadelní společnost Geisslers Hofcomoedianten složená z mladých profesionálních umělců předvedla tajuplný příběh upředený z legend o Krabatovi ze srbské Lužice. V Čechách je příběh znám zejména z kresleného filmu Karla Zemana Čarodějův učeň. Zpracování „Geisslerů" vynikalo nápaditou vizualitou založenou na hře světel a stínů, kdy se herci stávali součástí na plátno projektovaných animovaných obrazů a zase z nich vystupovali do prostoru scény. Netradiční prostředí, scénografické nápady, excelentní výkony umělců i jejich bezprostřední kontakt s diváky byly odměněny dlouhotrvajícím potleskem, který vyjádřil, že představení bylo pro všechny nevšedním zážitkem.

Na další z Divadelních podvečerů na Valdštejně se můžete těšit v sobotu 12. 8., kdy se bude na prvním nádvoří hradu konat představení Divadélka na dlani Bylo nás pět aneb Kluci nestárnou inspirované slavnou knížkou Karla Poláčka.

Reakce diváků i návštěvnost nedělního představení ukázaly, že divadlo má v prostorách hradu své místo a může se stát nedílnou součástí hradního kulturního života.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Valdštejn budou lákat i divadelní podvečery
Červencové akce na Valdštejně
FOTO: Dominanta hradu Valdštejna se už skví v novém hávu
FOTO: Kostýmy Arabely, Slavěny či Večernice spatříte na Valdštejně

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Andělský hoboj zazní v jilemnickém kostele svatého Vavřince
Výzva Tvoříme Turnov je v roce 2022 rozdělena do dvou kategorií
KHS zhodnotila epidemiologickou situaci v Libereckém kraji 2021
Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?

Nejčtenější články

05.08.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 5. až 7. srpna
05.08.: Přepeře chtějí s novým trenérem navázat na velmi úspěšnou sezonu
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT