Nové oddělení MŠ Zborovská v Turnově bylo slavnostně otevřeno

02.09.2020 14:52:20 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Nové oddělení MŠ Zborovská v Turnově bylo slavnostně otevřeno

V pondělí 31. srpna 2020 si mohli především rodiče s dětmi prohlédnout dokončenou rekonstrukci MŠ Zborovská, díky které vzniklo 16 nových míst pro děti mladší 3 let.

„Chtěla bych přivítat nové paní učitelky. Mým přáním je, aby se tu vašim dětem líbilo a abyste byli spokojení i vy rodiče. Kolegyním přeji, aby se jim tu také líbilo," sdělila v úvodu ředitelka mateřské školy Jana Brožová. „Většinu peněz jsme na rekonstrukci obdrželi z IROPu a díky tomu se podařilo zrealizovat tuto stavbu," řekl starosta Tomáš Hocke. Kromě nového oddělení se opravovaly i prostory zázemí kuchyně a místo schodů vznikl bezbariérový vstup do budovy. „Rád bych poděkoval i za to, že jste rekonstrukci zvládli a vše vydrželi a hlavně, aby se tu líbilo dětem," dodal Tomáš Hocke.

Vedoucí odboru školství Martina Marková předala symbolicky věcné dary v podobě dětských nočníků a modelíny, kterou děti jistě ocení.

Otevření nového oddělení Mateřské školy Zborovská v Turnově „Nápad na vybudování oddělení nebyl jen tak, ale tím, že vláda řekla, že musíme přijmout i mladší děti 3 let, tak jsme zahájili přípravu. Poté vláda řekla, že to není potřeba, ale když se objevily peníze v IROPu a přislíbili nám 4 miliony, tak jsme začali se stavbou," sdělila místostarostka Petra Houšková, která všem poděkovala a popřála hodně nadšení. Poté si přítomní prohlédli nové prostory a děti vyzkoušely venkovní dětské hřiště.

Cílem projektu bylo zajistit navýšení kapacit předškolního vzdělávání a zajistit tak rovný přístup ke vzdělávání a k získávání klíčových dovedností prostřednictvím stavebních úprav objektu a nákupu vybavení v Mateřské škole Turnov, Zborovská.

Město Turnov získalo na konci července 2019 Rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši 3.913.230,10 Kč z celkových předpokládaných uznatelných nákladů 4 348 033,45 Kč na projekt MŠ Turnov, Zborovská - vybudování oddělení pro děti mladší tří let.

Žádost o dotaci byla podána v rámci 87. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, Specifický cíl 2.4 Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení. Celkové předpokládané náklady na akci včetně neuznatelných tvoří částku 5 205 762 Kč. Skutečně vynaložené náklady na celou akci se však snížily, a to především výběrovým řízením na dodavatele stavební části projektu, a budou činit cca 4,6 mil Kč.

Dotace z Evropské unie činí 90% z uznatelných nákladů, 10% přispěje žadatel - Město Turnov. Stavbu realizovala firma REN-LOC z Liberce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První třídy se v Turnově otevřely pro 169 prvňáčků
Turnovská radnice ocenila výjimečné pedagogy
V Mašově připravují základy pro nový pavilon školy
Organizace školního roku 2020/2021 na základních školách v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu
Big Bang Lo.mni.ce 2022 přivítá sedm různorodých kapel
První červnový týden přinese objížďky. Liberecký tunel čeká údržba

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT