Nový ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje startuje

28.03.2015 11:56:55 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nový ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje startuje

Liberecký kraj vyhlašuje ve spolupráci s partnerskými organizacemi z oblasti stavebnictví již 11. ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Událost nese záštitu hejtmana Libereckého kraje  Martina Půty.

„Soutěž realizujeme v našem kraji každoročně, a to již od roku 2004. Těší mě letitý zájem ze strany stavebních firem a architektonických ateliérů, kteří vítají tento způsob prezentace své práce. Dneškem spouštíme web soutěže pro letošní ročník," uvedl Vít Příkaský, radní Libereckého kraje pověřený vedením resortu regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

„Smyslem soutěže je seznámit odbornou i laickou veřejnost s úrovní stavebnictví, architektury a projektování v uplynulém roce v našem kraji," doplnil Karel Urban, předseda krajské pobočky České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

O jaké ceny se mohou zájemci ucházet?

Hlavní cena, pojmenovaná dle autora stavby horského hotelu a vysílače Ještěd, „Cena doc. Ing. arch. Karla Hubáčka dr. h. c.", zůstává rozdělena do tří kategorií:

1. Kategorie bytových staveb a staveb občanské vybavenosti
2. Kategorie průmyslových a technologických staveb, dopravních a inženýrských staveb, vodohospodářských a ekologických staveb
3. Kategorie rekonstrukcí staveb, památkových objektů a brownfields.

Pro zajímavost: ze staveb, které získaly v roce 2014 první místa v těchto kategoriích uspěla revitalizace městských lázní v Liberci na galerijní objekt. Právě tato jedinečná přestavba si odnesla hlavní cenu Stavba roku Libereckého kraje 2014 a tím také postoupila do celonárodní soutěže.

Dále mohou zájemci přihlašovat svoje stavební díla do Ceny Ing. Dr. Štěpána Ješe, která zdůrazňuje inovační činnost a nestandardní přístup k řešení ve stavebnictví. Membránové inovační centrum ve Stráži pod Ralskem si odneslo tuto cenu v loňském roce. Porotu zaujaly zejména technologicky náročné stavební prvky pro vývoj membrán.

Cena Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR je vyhlašována na míru mladým architektům, projektantům a dalším technicky zaměřeným studentům do 30 let věku. Podmínkou je bydliště v Libereckém kraji a docházka do studia se zaměřením na stavebnictví a architekturu v rámci všech stupňů škol a vzdělávacích zařízení. V loňském roce ji obdržel student Martin Do se svým projektem rodinného domu HouseWave.

Letos bude již po několikáté vyhlášena také cena pro Osobnost stavebnictví Libereckého kraje. Tu mohou získat architekti a stavaři žijící v našem kraji, kteří ve své oblasti dlouhodobě aktivně působí. Tu v předcházejících ročnících obdržel prof. Ing. arch. Jiří Suchomel a prof. Ing. arch. Miroslav Masák.

Přihlášky je možné podávat od 1. 4. do 29. 5. 2015 na základě podmínek soutěže, které jsou zveřejněny na webu kraje a soutěže. „Následně porota složená ze zástupců Libereckého kraje, České komory akreditovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Českého svazu stavebních inženýrů a Technické univerzity Liberec nominuje stavby, které naplní podmínky soutěže. Záhy na to se seznámíme s technickými parametry při autorské prezentaci, poté osobně navštívíme stavby, abychom si prohlédli, jak dílo působí v daném prostoru," popsal průběh hodnocení přihlášených staveb radní Vít Příkaský.

Slavnostní vyhlášení cen proběhne již tradičně v září a mělo by být zaměřeno na historii a budoucnost architektury a stavitelství v našem regionu. „Dáme opět prostor názoru veřejnosti. Občané, po zveřejnění nominovaných staveb na webu, budou moci v průběhu letních měsíců hlasovat o udělení Ceny Sympatie občanů Libereckého kraje. Budeme Vás včas informovat," doplnil Vít Příkaský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajskou stavbou roku se stala Revitalizace městských lázní v Liberci
Jubilejní 10. ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje přináší i novinky
Stavbou roku Libereckého kraje je Hotel Port od Máchova jezera

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
V Lomnici připravili koncert k Mezinárodnímu dni muzeí
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body
Řidič s dodávkou poškodil závoru železničního přejezdu v Liberci

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
16.05.: Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT