O víkendu hořelo v Železném Brodě i Jablonci

25.11.2019 11:41:42 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Železný Brod,Semily,Liberecký kraj

O víkendu hořelo v Železném Brodě i Jablonci

Hned několik požárů nízkých či výškových budov řešili tento víkend hasiči napříč celým krajem. Jednalo se celkem o sedm případů. Ve dvou případech - Železném Brodě a Jablonci nad Nisou šlo však o několikahodinový zásah.

Například šlo o požár pergoly u rodinného domu, požár přístavku u rodinného domu, požár ohřívače v koupelně, požár sazí v komíně nebo požár hořlavého materiálu vlivem povrchové teploty spotřebiče.

V Železném Brodě vyjíždělo k požáru půdního prostoru v činžovním domě osm jednotek hasičů. „Požár byl na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje ohlášen v sobotu 23. listopadu ve 4.44 a vyhlášen byl okamžitě druhý stupeň požárního poplachu. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná již o pokročilé stádium hoření, plameny již šlehaly z okna střechy," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Hasiči z objektu evakuovali celkem tři osoby a další dvě osoby zachránili. U jedné z osob došlo k vážnému popálení a druhá osoba se nadýchala zplodin hoření. Jelikož činžovní dům disponoval plechovou střechu a nacházel se v husté zástavbě, bylo pro hasiče komplikované se k požáru dostat. „Na likvidaci požáru nasadili CCS COBRA a pomocí výškové techniky se jim podařilo dostat na střechu. Požár se nacházel v uzavřené půdní místnosti. Lokalizovat se ho podařilo v 9.29 a zlikvidovat v 16.26. Kvůli silnému zakouření hasiči po celou dobu zasahovali v dýchací technice. Vzhledem k náročnosti zásahu byl povolán také speciální kontejner pro doplňování vzduchových lahví," dodala mluvčí hasičů.

Celková škoda události byla stanovena vyšetřovatelem příčin požáru na 1,5 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 3,5 milionu korun. Příčina události je stále v šetření. Na místě zasahovaly jednotky: Stanice Liberec, Stanice Semily, Stanice Jablonec nad Nisou, JSDH Železný Brod, Koberovy, Železný Brod - Těpeře.

Požár domu v Jablonci nad Nisou<br />Autor: HZS Libereckého kraje Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen také přímo v Jablonci nad Nisou, kde se jednalo o požár v bytovém domě. Na místo vyjelo okamžitě šest jednotek hasičů. „Průzkumem hasiči zjistili, že se jednalo o požár jídla na plotně. K likvidaci požáru hasiči nasadili speciální zařízení CCS COBRA a vysokotlaké proudy. Poté provedli rozebrání stropních podhledů a dohašovali skrytá ohniska ve stropě a ventilaci. Na místo události byl povolán pracovník krizového oddělení města kvůli zajištění náhradního ubytování pro 11 rodin," uvedla Lucie Hložková.

U jedné z osob došlo k nadýchání zplodin hoření a do péče si jí převzala zdravotní záchranná služba. Celková škoda události byla vyčíslena na 1,5 milionu korun. Uchránit se hasičům podařilo 14,5 milionu korun. Zasahující jednotky: Stanice Jablonec n. Nisou, stanice Liberec, Stanice Semily, JSDH Jablonec nad Nisou - Paseky, Jablonec n Nisou - Kokonín, Jablonec nad Nisou - Proseč nad Nisou.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Během víkendu krajští hasiči vyjížděli k jedenácti nehodám
Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
Požár lesního porostu u Železného Brodu zaměstnal hasiče

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT