O víkendu vzhůru na závod Bozkov - Cimbál Edda cupu

28.07.2022 18:46:17 | Autor: Jarda Malík | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou,Bozkov,Semily

O víkendu vzhůru na závod Bozkov - Cimbál Edda cupu

O nadcházejícím víkendu 30. a 31. července zavítá nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na Semilsko, kde se na trati z Bozkova na vrch Cimbál uskuteční jeho další podnik.

Po loňské premiéře EDDA Cupu se i letos podařilo tuto zajímavou trať zařadit do kalendáře. V sedmdesátých letech minulého století se zde uskutečnilo několik ročníků, kterých se účastnila naše tehdejší závodnická vrchařská špička. Vavříny zde sbírali třeba Zdeněk Vojtěch, Břetislav Enge, Vlastimil Tomášek, Jiří Moskal, Miran Velkoborský, Marian Rajnoha a další esa tehdejší doby. První ročník zdejšího závodu vyhrál Tomáš Hank, kterého můžeme stále vidět závodit v EDDA Cupu. S historií závodění na této tratě vás seznámí článek Pavla Vydry: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=4443

Závodníky bude čekat 2500 metrů dlouhá trať na zrekonstruované silnici s kvalitním povrchem se startem u autobusové zastávky Podbozkov, cílová fotobuňka bude umístěna na Cimbále 400 metrů za odbočkou na Janeček. Depo závodních strojů bude v areálu ZD Bozkov.

K závodu je v současné době přihlášeno 103 závodníků, mezi kterými nechybí nikdo z předních závodníků EDDA Cupu v čele s nejlepší trojicí celkového pořadí Davidem Černým, Eduardem Paterou a Petrem Flosmanem. Samozřejmě nebudou chybět ani přední jezdci jednotlivých tříd vypsaných ve skupinách produkčních vozů, závodních speciálů a historických závodních aut. Kompletní seznam přihlášených je zde 

Seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup<br />Autor: Vláďa Rožánek Program závodu je stejný v sobotu i v neděli, začíná vždy ráno v půl deváté startem první ze dvou tréninkových jízd. Závodní jízdy začínají po polední přestávce v půl jedné, jednotlivé svozy na sebe plynule navazují. Do hodiny po projetí posledního závodníka cílem dojde v prostoru depa k slavnostnímu ceremoniálu s předáním pohárů nejrychlejším v jednotlivých vypsaných třídách.

Vzhledem k předpokládanému zájmu diváků pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Podél trati budou vytvořeny divácké úseky, ze kterých bude možno sledovat dění na trati, současně budou vyznačeny i zakázané prostory, v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat.

Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezonou Edda cupu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel.

Organizátoři a závodníci EDDA Cupu srdečně zvou všechny příznivce motoristického sportu tento víkend do Bozkova! Podrobnější informace, seznam přihlášených, fotogalerie a další zajímavosti z EDDA Cupu naleznou zájemci na www.edda.cz/mscrdovrchu.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 29. až 31. července

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Cimbálu bylo veselo aneb závody do vrchu po letech
Znovu po letech pořádají závody do vrchu na Cimbál
Edda cup Benecko: U Krakonoše nejrychlejší Mitsubishi
Edda cup Benecko 2021 a opět po roce závody do vrchu
Edda Cup Benecko 2020 aneb slušný závod u Krakonoše
Obrazem: Edda Cup 2020 objektivem Zdeňka Horáka
Edda Cup se vrací na trať mezi Štěpanicemi a Beneckem
FOTO: Z Vrchlabí na Benecko jela v extrémním vedru stovka jezdců
FOTO: Závody do vrchu z Vrchlabí na Benecko si užívali jezdci i diváci
FOTO: Automobiloví vrchaři závodili z Vrchlabí na Benecko
FOTO: Silnice na Benecko patřila závodům do vrchu
FOTO: Na Benecko zavítali automobiloví vrchaři

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Nejčtenější články

02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT