Obchodní centrum má otevřít své brány již před Vánocemi

17.10.2010 17:14:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obchodní centrum má otevřít své brány již před Vánocemi

Výstavba semilského Obchodního centra v bývalém areálu firmy Polyform tento týden významně pokročila. Částečně je nyní omezena průjezdnost v Nádražní ulici i v ulici u Kulturního centra Golf.

Komplikace pro jezdce i chodce ale nebudou trvat dlouho, podle předpokladů se začne v nových obchodech prodávat ještě před koncem roku.

Stavba se skládá ze dvou hlavních budov - obchodního centra  a prodejny Lidl. „Obě stavby investor plánuje otevřít v půlce prosince. V obchodním centru by měla být prodejna bot KIK, lékárna, řeznictví a kavárna. V současné době nemám aktuální informace o dalších nájemcích,“ upřesnil vedoucí odboru investic Města Semily ing. Vladimír Bělonohý.

Po dokončení komunikací souvisejících se stavbou dojde k uzavření odbočky před mostem - na tomto vznikne odpočinková plocha se stromovou výsadbou. „Příjezd na Treperku bude okolo Lidlu, tedy odbočkou proti řeznictví u Fejfara. Zároveň k této stavbě probíhají jednání mezi městem a investorem, protože pohledově stavba neodpovídá smlouvě mezi těmito stranami,“ doplnil Bělonohý.alt

Práce pokračují i na hlavním náměstí

V současné době pokračují i stavební práce na semilském náměstí, kde má vyrůst před prodejnou Albert taras a vodní prvek, upravují se prostory pro pěší i automobily a celý prostor dostává novou dlažbu. Drobná zeleň, lavičky a pítka pro lidi i zvířata jsou součástí plánu.

„Přestavba náměstí nabrala asi 3-4 týdenní zpoždění. Firma předloží harmonogram postupu prací, který by měl zpoždění dohnat. Zda bude splněn konečný termín, záleží na počasí a schopnostech firmy,“ dodal na závěr vedoucí odboru investic.

 

alt

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT