Obchodní centrum má otevřít své brány již před Vánocemi

17.10.2010 17:14:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obchodní centrum má otevřít své brány již před Vánocemi

Výstavba semilského Obchodního centra v bývalém areálu firmy Polyform tento týden významně pokročila. Částečně je nyní omezena průjezdnost v Nádražní ulici i v ulici u Kulturního centra Golf.

Komplikace pro jezdce i chodce ale nebudou trvat dlouho, podle předpokladů se začne v nových obchodech prodávat ještě před koncem roku.

Stavba se skládá ze dvou hlavních budov - obchodního centra  a prodejny Lidl. „Obě stavby investor plánuje otevřít v půlce prosince. V obchodním centru by měla být prodejna bot KIK, lékárna, řeznictví a kavárna. V současné době nemám aktuální informace o dalších nájemcích,“ upřesnil vedoucí odboru investic Města Semily ing. Vladimír Bělonohý.

Po dokončení komunikací souvisejících se stavbou dojde k uzavření odbočky před mostem - na tomto vznikne odpočinková plocha se stromovou výsadbou. „Příjezd na Treperku bude okolo Lidlu, tedy odbočkou proti řeznictví u Fejfara. Zároveň k této stavbě probíhají jednání mezi městem a investorem, protože pohledově stavba neodpovídá smlouvě mezi těmito stranami,“ doplnil Bělonohý.alt

Práce pokračují i na hlavním náměstí

V současné době pokračují i stavební práce na semilském náměstí, kde má vyrůst před prodejnou Albert taras a vodní prvek, upravují se prostory pro pěší i automobily a celý prostor dostává novou dlažbu. Drobná zeleň, lavičky a pítka pro lidi i zvířata jsou součástí plánu.

„Přestavba náměstí nabrala asi 3-4 týdenní zpoždění. Firma předloží harmonogram postupu prací, který by měl zpoždění dohnat. Zda bude splněn konečný termín, záleží na počasí a schopnostech firmy,“ dodal na závěr vedoucí odboru investic.

 

alt

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad

Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku

Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!

I to počasí se umoudřilo, aby vytvořilo rámec pro semifinále MOL Cupu, ve kterém přijela na Střelnici bojovat o postup Mladá Boleslav. Čekalo se, že právě na tento zápas se domácí soustředí, a to se nakonec povedlo. Postup do finále je skvělým úspěchem jabloneckého fotbalu, teď ještě udělat tu závěrečnou tečku 20. května v Hradci Králové. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: 7. ročník Maloskalského půlmaratónu
Do turnovských škol se vrátilo školní fórum
Den vítězství v krajské knihovně oživí výstava i seminář
V Mírové hořela střecha rodinného domu
Krajští hasiči měli o prodlouženém víkendu napilno

Nejčtenější články

04.05.: V Mírové hořela střecha rodinného domu
03.05.: Herečka Jiřina Bohdalová slaví 95. narozeniny
04.05.: Krajští hasiči měli o prodlouženém víkendu napilno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT