Obrazem: Cimrmanovský víkend 2022 na Tanvaldsku

14.06.2022 07:25:24 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Obrazem: Cimrmanovský víkend 2022 na Tanvaldsku

Uplynulý víkend byl v Tanvaldě a okolí ve znamení oslav jednoho z největších Čechů Járy Cimrmana. Ty začaly v sobotu dopoledne na Hamrskách v Minimuzeu Na Mlatě, aby odpoledne pokračovaly na Příchovicích slavností pod Majákem Járy Cimrmana a pokračovaly večerním představením Divadla Járy Cimrmana v kině Jas Járy Cimrmana v Tanvaldě, kde se hrála Švestka. Vyvrcholením celé akce pak byl již 17. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana.

V sobotu dopoledne se sešli příznivci Járy Cimrmana u manželů Pohlových na Hamrskách u jejich Minimuzea  Na mlatě. Zde se o dobrou náladu stylově ustrojených návštěvníků krom kouzelníka starala i skupina Kapelníci. Odpoledne již tradičně patřilo Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana v areálu U čápa na Příchovicích. Zde nechyběly tradiční stánky s řemesly, bylinářkou a drátenicicí i rytcem skla a prodejem skvělého občerstvení. O doprovodný program se postarala kapela Makule a sbory Hlásky a Melodia ZUŠ Tanvald. Večerní divadelní představení v kině Jas Járy Cimrmana bylo opravdu úchvatné.

V neděli ráno už všichni příznivci velikána osedlali svá historická kola, aby se společně od penzionu Rusalka na mostě v Navarově vydali po jeho cyklostezce. Opět nechyběly tradiční zastávky na zámku v Navarově u manželů Turkových, jako i u zlatoolešnických hasičů na Vrších a v neposlední řadě u myslivců v Bohdalovicích. Po celou trasu a tentokrát ani u majáku nechyběl flašinetář Martin Hnyk.  U kostela sv. Františka z Assisi na Šumburku v Tanvaldě již od dopoledních hodin probíhal bohatý doprovodný program nejenom pro dospělé ale i pro děti.

<br />Autor: Antonín Bělonožník O tvůrčí dílničky a dovednostní hry probíhaly  v režii Střediska volného času Tanvald. O bohaté a chutné občerstvení se postarali místní šumburští dobrovolní hasiči. Jezdce u kostela očekával pan Zdeněk Svěrák, který potěšil přítomné vyprávěním tří vtipů. O hudební doprovod se jako již tradičně postaral O. V. J. Dixie a samozřejmě pěvecké sbory Základní umělecké školy Tanvald a také Gymnázia Tanvald. Rovněž nechybělo malé překvapení ze strany krasojezdců, kteří pod vedením manželů Pohlových a za doprovodu smržovského starosty Marka Hotovce zazpívali a také zatančili na píseň ze hry Švestka Na železnici.

Nutno říci, že se celá víkendová oslava i díky přejícímu počasí a skvělé náladě zúčastněných  náramně vydařila. Nezbývá než se zase těšit na příští rok. A když už jsem tam byl, tak jsem pro vás i něco vyfotil.      

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 340 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: 16. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2020 objektivem Zdeňka Horáka
Obrazem: XV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2019 objektivem Zdeňka Horáka
Obrazem: XIV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2019
Obrazem: 13. ročník Spanilé jízdy cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Vydařená sobota s Cimrmanovci na Tanvaldsku
Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výzva Tvoříme Turnov je v roce 2022 rozdělena do dvou kategorií
KHS zhodnotila epidemiologickou situaci v Libereckém kraji 2021
Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
Netrhej, neruš, respektuj. Jizerskohorské bučiny mají své desatero

Nejčtenější články

05.08.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 5. až 7. srpna
05.08.: Přepeře chtějí s novým trenérem navázat na velmi úspěšnou sezonu
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT