Obrazem: Liberec podpořil koncertem Ukrajinu

02.03.2022 11:21:31 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Obrazem: Liberec podpořil koncertem Ukrajinu

Na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci se v úterý 1. března konal koncert Liberec pro Ukrajinu. Lidé přišli podpořit demokracii s svobodu na Ukrajině a hlavně přispěli i finančně na Český červený kříž, který bude zajišťovat pomoc na našem území.

Zahrály kapely Těla, Big ‚O‘ band, Krucipück, Jarret, Waldovy Matuška, Aries, Jakub Děkan, Severáček, Hitfakers, Daniela Matejča, Lessyho Woheň, Paulie Garand a Andrij Shkurhan - sólista Divadla F. X. Šaldy.


Ve spolupráci s Český červený kříž někteří donesli přímo na místo i hmotnou humanitární pomoc. Stan pro příjem materiální pomoci byl umístěn v Moskevské ulici vedle terasy restaurace Plzeňka.

Finanční pomoc můžete nadále poslat na fond humanity Českého červeného kříže 333999/2700 (var. symbol 1502) a pomocí dárcovských SMS (DMS) na telefonní číslo 87 777 ve formátu: DMS CCK 30, DMS CCK 60 či DMS CCK 90.

Jablonec nad Nisou se také připojuje společným happeningem na Mírovém náměstí k podpoře obyvatel napadené Ukrajiny. Akce se uskuteční ve středu 2. března se od 17.00. Podrobnosti zde

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj připravuje asistenční centrum pomoci Ukrajině
VIDEO: Situace na přechodu Ubla mezi Slovenskem a Ukrajinou
Jak pomoci Ukrajině a Ukrajincům?
Na turnovské radnici vlaje ukrajinská vlajka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT