Obrazem: Na cross country do Loukova přijelo závodit 200 jezdců

04.08.2014 19:24:09 | Autor: Martin Král a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Martinice,Benešov u Semil

Obrazem: Na cross country do Loukova přijelo závodit 200 jezdců

O víkendu 2. a 3. srpna proběhly v Loukově motocyklové soutěže pod pořadatelskou taktovkou klubu Enduro Martinice. Na závody se do Loukova sjelo více než 200 závodníků z celé republiky. V sobotu se jel tradičně závod dvojic a v neděli jednotlivců. 

Pořadatelé zajistili v prostoru závodů veškerý servis jak pro závodníky, tak i pro diváky. Nechybělo kvalitní zázemí a výborné občerstvení. Ostatně příprava závodů byla velmi pečlivá. „Přípravy probíhaly od začátku července, takže zhruba měsíc. Podílelo se na tom asi 15 lidí," řekl ředitel závodu Robert Vancl.

Pro Naše Pojizeří zpracovala video GymjilTV 

Přestože závod nebyl vypsán jako soutěž Mistrovství České republiky, objevili se na startu i ti nejlepší. „Dneska přijeli i kluci z českýho seriálu, takže s nima jistě budou zajímavé souboje. Rozhodne se asi na náročných úsecích v lese," uvedl vedoucí závodník seriálu republikových soutěží enduro Patrik Markvart.

Na osmikilometrové trati cross country soutěžily v sobotu dvojice po dobu dvě a půl hodiny, kdy se jezdci ve dvojici navzájem střídali, v neděli byl pak na programu závod jednotlivců s časem devadesáti minut na trati.

Po startu čekaly závodníky náročné terénní prvky, prudká stoupání v lese i prudké a náročné sjezdy. Značné množství diváků si tak přišlo opravdu na své. Jezdecké umění jednotlivých závodníků bylo vidět na každém metru závodní trati.

Soutěžilo se i v délce skoku  

XC Loukov 2014<br />Autor: David Bouchal Motocyklové soutěže mají své kouzlo. Kromě času a celkově ujeté vzdálenosti rozhoduje také technická zručnost v extrémním terénu, při průjezdu různými terénními i umělými překážkami. A že se bylo na co dívat. Divácky atraktivní byly také skoky. Tady už byly vidět rozdíly mezi těmi nejlepšími a ostatními závodníky.

Po uběhnutí stanoveného časového limitu už čekal cíl s tradiční šachovnicovou vlajkou. O tom, že to byla náročná trať, nebylo při pohledu na dojíždějící závodníky nejmenších pochyb.

Nejlepším z nich byl dvacetiletý závodník, český juniorský reprezentant v enduro, Jan Balaš: „Byla tu dobrá trať, rychlá, hezké byly úseky v lese, docela těžké, trať jak má být."

Nesoutěžili však jen ti nejlepší, ale i jezdci v dalších kategoriích od hobby závodníků a veteránů až po děti v kubatuře do 65 kubických centimetrů. V budoucnu budou patřit k těm nejlepším třeba právě oni.

Výsledky CC Loukov 2014:

Sobota 2. 8.

Licence A: 1. Jakub Šefr - Jaromír Romančík (Zabijáci), 2. Patrik Markvart - Jiří Hádek (DR. K racing Team - Motosport Bozkov), 3. Jaroslav Křapka - Jakub Špaček (AK Krakonoš Jilemnice - Mira racing).
Licence B: 1. Tomáš Korbelář - Marek Votoček (RSCV Max Racing), 2. Ondřej Havrda - Petr Havrda (Enduro klub Semily), 3. Jan Nosek - David Nosek (Motoklub Vysoké n. J.).
Veteráni: 1. Jan Ungr - Miroslav Hanč (Solarco), 2. Aleš Vondrák - Milan Kotrč (Dr. K Racing Team), 3. Michael Mansfeld - Pavel Tomeš.
Hobby: 1. Michal Buriánek - Tomáš Hák (Motorsport Chuchelna - Enduro Semily), 2. Radim Pajer - Jan Kobos (RT Černý důl-Mad mate Vrchlabí), 3. Robert Vancl - Topmáš Jerych (Enduro Martinice).

Neděle 3. 8.

Licence A: 1. Jan Balaš (KBS UAMK Unhošť team), 2. Jakub Špaček (Mira racing), 3. Jiří Hádek (Motosport Bozkov).
Licence B: 1. Zdeněk Šourek (Enduro klub Semily), 2. Radek Pabiška (Liberec), 3. Ondřej Havrda (Enduor klub Semily).
Veteráni: 1. Aleš Vondrák (Dr. K Racing Team), 2. Jiří Bednář (Moto racing Polná), 3. Milan Kotrč (Enduro klub Semily).
Hobby 2t: 1. Radim Pajer (Racing team Černý Důl), 2. Roman Vydra (AK Krakonoš Jilemnice), 3. František Medek (D. M. Racing).
Hobby 4t: 1. Lukáš Duleba, 2. Josef Nosek, 3. Martin Lepka (Yellow House Racing).
Kompletní výsledky i s dosaženými časy najdete pod článkem ke stažení. Fotogalerie Davida Bouchala "Motodejva" z loukovských závodů

Předchozí ročníky závodu:

2013: FOTO: V Loukově si nakonec jezdci užili oba závodní dny

2012: FOTO: Cross country v Loukově ozdobily motoristické legendy

2011: FOTO: V Loukově hřměly motory

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát XC Loukov 2014 | Výsledky CC Loukov - sobota 2. 8. | Výsledky CC Loukov - neděle 3. 8.

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT