Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

21.05.2022 20:03:09 | Autor: vb, lf, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Bělá

Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Den otevřených dveří se konal v sobotu 14. května v nové robotické stáji v Bělé u Staré Paky. Akce probíhala od 9 do 17 hodin a navštívilo ji mnoho zájemců nejen z okolí obce. Byla zde také výstava zemědělské techniky i stavební techniky a probíhala exkurze bioplynové stanice.

Lidé si mohli prohlédnout novou stáj za plného provozu. Počet krav ve stáji je 500, produkce je aktuálně 10 200 litrů mléka denně. Šlo o investici 150 milionů korun, a to bez použití dotací. Použité technologie De Laval, CRV - Ovalert. Koncept vymysleli Petr a Josef Chuchlíkovi.

„Stáj je navržena, aby dobytek měl co nejvíc prostoru a aby i zaměstnanci měli příjemnější práci. Jsou použité nejmodernější technologie a produkce může být až 15 tisíc litrů mléka, kdy jedna pracovnice dokáže zajistit dojení celé stáje. Jsme nezávislí na dodávkách elektrické energie, když ji vyrábíme sami z produktů stáje - bioplynu. Vše tedy funguje na principu uhlíkové neutrality," uvedl Josef Chuchlík v dřívějším videu k prezentaci robotické stáje.


Dále bylo možné při sobotním dni otevřených dveří nahlédnout do haly na odchov kuřat a do teletníku. Velký zájem byl o prodej mléka z mlékomatu - 1 litr mléka za 15 Kč - tučnost 4,1, naopak zájemci se trochu báli vyzkoušet robotické drbátko, které krávy hojně využívají. V areálu bylo připraveno pro návštěvníky pohoštění a pro děti několik soutěží.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Referendum v Bělé: Remíza na projektu kravína nic nemění
Bělou u Staré Paky čeká referendum o kravínu
Krajský Výbor životního prostředí a zemědělství navštívil Libštát a Bělou
V bioplynové stanici v Bělé hasiči měnili mrazem poškozený ventil
FOTO: V Bělé vzpomínali na staré časy a obdivovali novou techniku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 57 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu
Kulturní léto v Semilech 2022

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT