Od června začne rekonstrukce ulice Boženy Němcové v Turnově

28.05.2020 09:55:05 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Od června začne rekonstrukce ulice Boženy Němcové v Turnově

Vodohospodářské sdružení Turnov a město Turnov informují obyvatele, že od června letošního roku bude zahájena oprava vodovodu a kanalizace v ulici Boženy Němcové v Turnově a následná rekonstrukce komunikace.

Investorem vodohospodářského díla je Vodohospodářské sdružení Turnov. Investorem komunikace a chodníku je město Turnov. Nejprve bude realizována zakázka VHS Turnov, tedy kompletní výměna vodovodního řadu a kanalizace v celé ulici Boženy Němcové (napojení z ulice Fučíkova), až do začátku katastru Ohrazenic do křižovatky s ulicí Máchova včetně krátkého úseku vpravo k č. p. 216 v Ohrazenicích.

Stavba VH sítí bude probíhat v ulici Boženy Němcové postupně po úsecích od křižovatky ke křižovatky, tedy nejprve od ulice Fučíkova po křižovatku s ulicí Nerudova, následně úsek po křižovatku s Čechovou ulicí a posléze do křižovatky s ulicí Máchova. Práce budou probíhat za úplné uzavírky s postupným pracovním místem. Zásadními komplikacemi provádění tohoto díla jsou zejména nové inženýrské sítě, vedené středem komunikace, řešení desítek nových přípojek k objektům napříč komunikací, obnova podkladních vrstev komunikace a příprava pro uliční vpusti.

Po dobu provádění prací bude zajištěn přístup pouze majitelům nemovitostí. Příjezd k jednotlivým objektům bude řešen operativně, dle postupu stavebních prací (dojedete z jedné nebo z druhé strany). Pokud bude probíhat stavba před Vaším objektem, je nutné parkovat po tuto dobu mimo realizovaný úsek.

„Během dne - během provádění prací, bude příjezd k nemovitostem většinou omezen. Pokud to ale bude technologicky možné, stavební firma Vám v možném příjezdu maximálně vyhoví. Prosíme Vás však o velkou míru shovívavosti a pochopení. Abychom mohli umožnit příjezd k jednotlivým objektům a stavbu provést co nejrychleji, je nezbytně nutné, aby v ulici neparkovala žádná soukromá vozidla mimo vozidla stavby," sdělila za VHS Turnov Andrea Bímová.

Při výkopových pracích bude ohraničen pracovní úsek, kde bude probíhat stavba. Budou se zde pohybovat stavební stroje, případně zde mohou být situovány meziskládky stavebního materiálu. Prosíme Vás proto o toleranci stavebních aktivit a o dodržení základních zásad bezpečnosti.

Práce na opravě sítí a komunikace budou trvat zhruba 5 měsíců, tedy do konce října 2020. „V rámci stavby bude na náklady investora akce provedena i výměna kanalizačních přípojek v ulici s přepojením jedné stávající hlavní kanalizační přípojky z nemovitosti (v případě většího počtu přípojek z nemovitosti je povinností vlastníka nemovitosti si odpadní vody odvést do jednoho místa na svém pozemku a ten bude v rámci stavby přepojen). Pokud nebude kanalizační přípojka napojena do kanalizační šachty na veřejné kanalizaci v silnici (bude napojena přes odbočku), bude v místě přepojení nebo křížení přípojky osazena revizní šachtička," uvedla dále Andrea Bímová.

Při stavbě budou dále rovněž na náklady investora akce přepojeny stávající vodovodní přípojky, pokud jsou již nyní ve vyhovujícím materiálu PE. Pokud bude vodovodní přípojka ještě např. železná nebo ocelová, musí být vyměněna v termínu realizace stavby na náklady vlastníka nemovitosti (nelze napojit nevyhovující přípojky z důvodu tlaku) - na tuto skutečnost budete upozorněni při stavbě, pokud se Vás to bude týkat. Jestli již nyní o této skutečnosti víte, můžete sami kontaktovat dozor stavby či stavbyvedoucího).

Před realizací stavby každé přípojky navštíví každou nemovitost dozor stavby nebo stavbyvedoucí a odsouhlasí si s Vámi místo přepojení přípojky dle projektové dokumentace, případně navrhnou nejvhodnější řešení napojení (aktualizace projektového řešení). Opět je vhodné již nyní kontaktovat příslušné osoby a domluvit si schůzku na místě, případně na sebe poslat kontakt investorovi akce, který ho předá příslušné osobě.

Pro vlastníky nemovitostí, kde je v současné době hrazeno vodné a stočné, bude přepojení přípojek zdarma. U nových přípojek, kde není hrazeno vodné nebo stočné je od letošního roku nový ceník na přípojky - viz příloha. Kompletní informace ke každému objektu ohledně vodného nebo stočného obdržíte od dozoru stavby nebo investora akce (případně rovnou provozovatele SčVK, a.s.).

Předpokládané termíny:

Termíny zahájení stavby: 1. 6. 2020 -uzavření ul. B. Němcové (od ul. Fučíkova - ul. Nerudova)
1. 6. 2020 - frézování vozovky (křižovatka od ul. Fučíkova - B. Němcové)
2. 6. - 4. 6. 2020 - dovoz materiálů, zahájení výkopových prací od křižovatky ul. Fučíkova
1. 6. - 10. 6. 2020 - úplná uzavírka Fučíkovy ul. v křižovatce s ul. Boženy Němcové
Ukončení VH stavby: do 22. 10. 2020
Zhotovitel stavby VH sítí: 1. jizerskohorská stavební společnost, s r. o., Hodkovice nad Mohelkou
Cena VH stavby: 7,9 mil. Kč bez DPH

„S dopravními omezeními na staveništi souvisí mimo jiné i svoz komunálního odpadu. Tato záležitost by se Vás neměla přímo dotknout. Svoz bude řešen v zaběhnutých termínech tak, jak jste zvyklí - popelnice umístíte tak, jako jindy a zhotovitel stavby se postará o případný přesun popelnic do místa, kam dojede svozový vůz. Doporučujeme na popelnice uvést lihovým fixem č. p., aby nedošlo k záměně. Veškerá omezení budou na nezbytně nutnou dobu. Věříme, že omezený dopravní režim během tohoto období Vám nezpůsobí zásadní potíže, a že vzájemnou ohleduplností dospějeme ke zdárnému dokončení stavby," dodala Bímová.

V průběhu stavby (předpoklad od srpna 2020) bude na stavbu VH sítí navazovat rekonstrukce místní komunikace (nová asfaltová vozovka) a realizace jednostranného chodníku. Investorem této silniční povrchové části je Město Turnov s předpokládaným termínem dokončení do 15. 11. 2020. Realizaci silniční zakázky bude provádět firma COLAS CZ a.s. Podrobnější informace k silniční části zakázky obdržíte v průběhu stavby před zahájením prací na komunikaci.

„Jménem celého realizačního týmu Vám děkujeme za pochopení a omlouváme se za ztížené životní podmínky. Věříme, že pozitivní výsledek celého díla vedoucí k úplné proměně ulice vyváží všechny obtíže, které Vás očekávají," doplnila na závěr za VHS Turnov Andrea Bímová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukce silnice mezi Mimoní a hranicí Libereckého kraje začala
Každým dnem přibývají v turnovské Přepeřské ulici nové chodníky
Obrazem: Jak pokračuje rekonstrukce Přepeřské ulice v Turnově
Rozkopané Vrchlabí by mělo skončit s aktuální dostavbou silnice 1. třídy
Kraj za miliardu opraví silnice, ale i další dopravní stavby v regionu
Rekonstrukce Rádelského mlýna přinese omezení pro dodávky i cyklisty
Po dešti zůstal v rozkopané Přepeřské ulici v Turnově utopený bagr
Semily investují do komunikací a infrastruktury
Rádelský mlýn řidiči objíždějí jinudy. Kraj proto upraví dopravní značení
Kraj na rekonstrukci silnice Podbozkov–Cimbál ještě ušetří
VIDEO: Sjezd na Jablonec z Rádelského mlýna již uzavřen
Sjezd na Jablonec z křižovatky Rádelský mlýn uzavřou v úterý 14. dubna
Rekonstrukce pokračují: křižovatka v Jablonci i silnice na Podbozkov
Na Rádelském mlýnu další omezení. Uzavírka na Jablonec od 14. dubna
Liberecký tunel projde uzavírkou, omezení čeká řidiče i na Turnovsku
Řidiči se dočkají oprav silnic v Mimoni, Benecku, České Lípě i Jablonci
Silnice II. a III. třídy se mírně zlepšují, v dobrém stavu mají být i mosty
Pomoc a solidarita pro řidiče před hraničním přechodem v Harrachově
Práce na turnovském mostě byly pozastaveny
Rekonstrukce silnice II/610 v Turnově se přerušuje do konce března
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Zahájili rekonstrukci Komenského ulice v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
V Lomnici připravili koncert k Mezinárodnímu dni muzeí
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body
Řidič s dodávkou poškodil závoru železničního přejezdu v Liberci

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
16.05.: Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT