Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

08.01.2019 21:53:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

Zrekonstruovaný objekt Městského úřadu Turnov ve Skálově ulici čp. 466 se pomalu zabydluje. Do nové radnice se stěhují odbory, které sídlily ve dvou budovách ve Skálově ulici. Kromě snímků budovy zvenku vám přínášíme i několik záběrů z vnitřku budovy ještě před otevřením!

„Od  7. do  11. 1. 2019 je přerušen provoz odboru správního (občanské průkazy, pasy, ověřování, atd.), odboru sociálních věcí, odboru dopravy (registrace vozidel, řidičské průkazy, přestupky, atd.), odboru školství, kultury a sportu a Živnostenského úřadu. Dále také odboru přestupkového řízení, který nyní sídlí v budově České spořitelny. Provoz všech těchto agend bude v termínu stěhování zcela přerušen, agendy a jejich pracovníci nebudou dostupní ani na emailu ani telefonicky," shrnula tisková mluvčí města Turnov Zdenka Štrauchová.

Kde najdete na nové radnici jednotlivé odbory? Vnitřní prostory budovy nové turnovské radnice<br />Autor: Petr Ježek

Přesun zahájili i městští strážníci, kteří mají do objektu samostatný boční vstup. Je čekalo o Vánocích jedno z nejnáročnějších stěhování, protože se musel v jednom dnu převést celý kamerový systém. Od pondělí 14. 1. 2019 zahájí odbory znovu svůj provoz v nové budově.

V přízemí bude sídlit odbor správní - občanské průkazy a cestovní doklady, matrika. Místo zde bude i pro krizové řízení a požární ochranu. Přízemí budou využívat také městští strážníci, kteří budou mít do objektu svůj samostatný vstup. 

O patro výš budou mít kanceláře úředníci z odboru sociálních věcí, nad nimi ve třetím nadzemním podlaží bude sídlit odbor dopravní a další méně navštěvované agendy.  Ve čtvrtém podlaží najdete odbor přestupkového řízení, živnostenský úřad a v neposlední řadě odbor školství, kultury a sportu.  

Rekonstrukce přišla na 65 milionů  Budova nové turnovské radnice zvenku<br />Autor: Pavel Charousek

Rekonstrukce budovy čp. 466 začala v červenci 2017, měla být dokončena v říjnu 2018, ale nakonec došlo k mírnému zpoždění a stavba byla předávána na počátku prosince 2018. Celkem stála 65 milionů korun, když 7 milionů tvoří vícepráce. „Došlo k navýšení projektu o 12 %, protože šlo o projekt z roku 2010 a dnes už platily jiné opatření a normy, ale také došlo k dalším menším problémům při stavbě," poznamenal starosta Turnov Tomáš Hocke.

K slavnostnímu otevření nové budovy radnice pro veřejnost by mělo dojít 27. ledna! Volnou budovu č. p. 84 si město zatím nechává jako rezervu a bude rozhodnuto, co s ní bude dál, jednou z možností je i prodej státu. Dočasně by tam mohl například sídlit i Fokus Turnov, pokud by došlo k rekonstrukci jejich budovy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí
Budova bývalého sirotčince v Turnově je prázdná a začne rekonstrukce
Turnovští strážníci se přestěhovali na novou adresu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozsáhlá rekonstrukce turnovské Markovy ulice pokračuje
Slavíme Evropský den chráněných území
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT