Odpadová hnízda v Semilech jsou nyní pod drobnohledem

19.01.2016 11:29:47 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Odpadová hnízda v Semilech jsou nyní pod drobnohledem

Strážníci Městské policie Semily věnují již několik týdnů zvýšenou pozornost sběrným místům tříděného odpadu. Hlavním důvodem je skutečnost, že na tato místa je občany v posledních měsících ve velké míře odkládán jiný odpad, než ten, pro který jsou tato místa určena a mnohdy se odpad hromadí i mimo sběrné nádoby.

Odkládáním jiného než tříděného odpadu vzniká městu nákladná povinnost odvozu a následné likvidace netříděného odpadu. A protože v poslední době těchto případů neustále přibývá, náklady na likvidaci odpadu se stále zvyšují. Jen za loňský rok stála město likvidace takto nelegálně odloženého odpadu zhruba 150 000 Kč.

Proto přistoupilo město Semily k monitorování vytipovaných míst tříděného odpadu - městské policii tak k běžné činnosti, kdy v rámci pochůzek po městě dohlíží na dodržování veřejného pořádku, přibyly namátkové kontroly stavu odpadových míst, z nichž některá jsou pod drobnohledem kamerového systému. Zvýšené kontrole se nevyhnou ani podnikatelé, kteří mnohdy zneužívají zejména kontejnery na papír a na sklo.

„Odpadová místa ve městě nyní sledujeme více, než tomu bylo v minulosti. V posledních týdnech se totiž hnízda na tříděný odpad ve velké míře proměnila ve shromaždiště odpadů všeho druhu," potvrdil Václav Baudys, vrchní strážník Městské policie Semily.

„Nejlépe se nám monitorují místa, na která dohlédnou objektivy kamerového systému. Ostatní se snažíme monitorovat zvýšenou kontrolou pěších hlídek. Několik jednání, v kterých spatřujeme přestupek proti veřejnému pořádku, jsme již odhalili, nicméně zvýšenou pozornost budeme sběrným místům věnovat i nadále," dodal Václav Baudys.

Město Semily z dlouhodobého hlediska patří k městům, která podporují třídění odpadů v mnoha směrech. Obecně se snaží udržet objem směsného komunálního odpadu pod hranicí 130 kg / občan / rok a naopak objem vytříděného odpadu nad číslem 38 kg / občan / rok.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Občané Semil, zeptejte se hejtmana, váš názor ho zajímá!
Semily díky nákupu energií na komoditní burze šetří statisíce ročně
Participativní rozpočet 2016: Semilští vybrali k realizaci 4 ze 13 návrhů
Semiláci se letos opět vydají za plaváním do bazénů v Jičíně a Jablonci
FOTO: Bílý opeřenec zabloudil na semilské sídliště

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Harrachov je připravený na léto
Turnovská MŠ 28. října získá novou jedlou zahradu
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT