Odpadová hnízda v Semilech jsou nyní pod drobnohledem

19.01.2016 11:29:47 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Odpadová hnízda v Semilech jsou nyní pod drobnohledem

Strážníci Městské policie Semily věnují již několik týdnů zvýšenou pozornost sběrným místům tříděného odpadu. Hlavním důvodem je skutečnost, že na tato místa je občany v posledních měsících ve velké míře odkládán jiný odpad, než ten, pro který jsou tato místa určena a mnohdy se odpad hromadí i mimo sběrné nádoby.

Odkládáním jiného než tříděného odpadu vzniká městu nákladná povinnost odvozu a následné likvidace netříděného odpadu. A protože v poslední době těchto případů neustále přibývá, náklady na likvidaci odpadu se stále zvyšují. Jen za loňský rok stála město likvidace takto nelegálně odloženého odpadu zhruba 150 000 Kč.

Proto přistoupilo město Semily k monitorování vytipovaných míst tříděného odpadu - městské policii tak k běžné činnosti, kdy v rámci pochůzek po městě dohlíží na dodržování veřejného pořádku, přibyly namátkové kontroly stavu odpadových míst, z nichž některá jsou pod drobnohledem kamerového systému. Zvýšené kontrole se nevyhnou ani podnikatelé, kteří mnohdy zneužívají zejména kontejnery na papír a na sklo.

„Odpadová místa ve městě nyní sledujeme více, než tomu bylo v minulosti. V posledních týdnech se totiž hnízda na tříděný odpad ve velké míře proměnila ve shromaždiště odpadů všeho druhu," potvrdil Václav Baudys, vrchní strážník Městské policie Semily.

„Nejlépe se nám monitorují místa, na která dohlédnou objektivy kamerového systému. Ostatní se snažíme monitorovat zvýšenou kontrolou pěších hlídek. Několik jednání, v kterých spatřujeme přestupek proti veřejnému pořádku, jsme již odhalili, nicméně zvýšenou pozornost budeme sběrným místům věnovat i nadále," dodal Václav Baudys.

Město Semily z dlouhodobého hlediska patří k městům, která podporují třídění odpadů v mnoha směrech. Obecně se snaží udržet objem směsného komunálního odpadu pod hranicí 130 kg / občan / rok a naopak objem vytříděného odpadu nad číslem 38 kg / občan / rok.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Občané Semil, zeptejte se hejtmana, váš názor ho zajímá!
Semily díky nákupu energií na komoditní burze šetří statisíce ročně
Participativní rozpočet 2016: Semilští vybrali k realizaci 4 ze 13 návrhů
Semiláci se letos opět vydají za plaváním do bazénů v Jičíně a Jablonci
FOTO: Bílý opeřenec zabloudil na semilské sídliště

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou
Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Do sezony vstupují turnovští hokejisté. Vede je nový trenér Pavel Hanuš
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města

Nejčtenější články

25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT