Ohlédnutí za desátým Hasičským táborem SDH Semily I
17.07.2018 11:41:33 | Autor: Ladislav Bruckner | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily
Když se v roce 2009 náš sbor rozhodl uspořádat hasičský dětský tábor, nikdo vlastně ani netušil co to v rámci organizace znamená. Kde jej uspořádat, jaký má být program a spoustu dalších věcí s tím spojených. Z amatérů se z nás za ta léta stala rodina, která zahrnuje instruktory i děti.
Letošní tábor nesl pořadové číslo 10. Tábor, který je jednou z nejvýznamnějších akcí našeho sboru, které každoročně pořádáme. Poslední roky s námi jezdí i kolegové a děti z SDH Košťálov a naše táborová rodina se tím rozrostla. Každoroční přípravy a práce na táboře jsou sice náročné, ale když pak jako instruktoři vidíme ty úsměvy a radost dětí, tak veškerá únava jde stranou. Jsme i zakladateli našeho „Táborového zpravodajství", které v průběhu tábora denně zveřejňujeme na webových stránkách a profilu fcb našeho sboru. Tím má každý rodič informace o tom co se na táboře dělá, jak se mají děti, jaké máme počasí i co bylo k jídlu. Pochopitelně se přikládají i fotografie z každého dne.
Posledních pár let jsme zavedli i doručovací dopisovou službu prostřednictvím táborového emailu. Rodiče tím mají možnost napsat svým dětem dopis, který jim posléze předáme v tištěné podobě. Program je vždy pestrý, od hasičského sportu přes výlety pěší i na kolech. Oblíbené jsou trasy na Trosky, hrad Kost a nebo na koupaliště v nedaleké Sobotce. Nechybí ani poznávací zájezd. Letošní byl do matičky Prahy, kde jsme navštívili Muzeum Karlova mostu, prošli jsme se i po něm a projížďka lodí po Vltavě na trase vedoucí pod Karlovým mostem do městských vodních kanálů. Ta všechny děti nejvíce zaujala. Původní destinaci tábora na Svaté Kateřině jsme po čase vyměnili za krásné údolíčko Nebáku v Českém ráji. Zdejší roveňský sbor nám vychází vstříc a můžeme využívat jejich tréninkové prostory, kde se učíme a zdokonalujeme v hasičském sportu. Pravidelně pořádáme discotékové karnevalové čtvrtky, na které zveme i ostatní návštěvníky zdejšího zařízení.
Díky dotačním programům města Semily, Libereckého kraje a dalších institucí můžeme všem dětem zajistit maximální pohodlí, vybavenost, kvalitní stravu, o pestrosti táborového programu ani nemluvě.
Letošní desátý tábor byl krásný, ale i krátký. Těch 9 dnů vždy uteče jako voda a každý z nás vždy víme, že ten poslední den je vždy spíše o smutku na jedné straně, protože tábor končí a kamarádi odcházejí, byť jen na čas, ale na druhé straně očekávané a radostné setkání s rodiči, sourozenci,... Na táboře nás navštívilo neskutečné množství rodičů a příbuzných dětí. I tímto způsobem mají všichni nezúčastnění možnost nahlédnout pod tu pomyslnou pokličku toho pomyslného táborového hrnce.
A co v roce 2019? To je jednoduché, za rok opět jedeme na Nebák.
Ladislav Bruckner - místostarosta SDH Semily I
Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Související články
FOTO: Družstva mužů i žen Bozkova nejlepší na soutěži v Semilech
FOTO: Mladí hasiči se v Semilech utkali O pohár dráčka Soptíka
I SDH Semily I má svou osmičku
Jak probíhal 6. hasičský tábor SDH Semily I. na Nebákově
SDH Semily pořádal již čtvrtý hasičský tábor
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Hrady a zámky nespí ani v zimě
Kultura v Železném Brodě v únoru
Národní plán obnovy zásadně posílil péči o Krkonošský národní park
Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
Zimní jízdy historických motoráčků na Zubačce pokračují
Nejčtenější články
05.02.: Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
04.02.: Začíná přestavba sportovní haly v Turnově 2
04.02.: Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.
