Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

15.08.2022 21:13:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Fedorko v poslední minutě Lomnici vystřelil nad Rovenskem výhru a tím po dvou kolech i vedení v tabulce! V dalších utkáních získaly Sedmihorky bod za remízu v Hrádku nad Nisou a Studenec také remizoval se Železným Brodem.

Hrádek n. N. - Sedmihorky 1:1 (1:0)

Hrádek byl lepší v prvním poločase, Sedmihorky zase ve druhém. Domácí vedli od 35. minuty po gólu Kordíka, za hosty vyrovnal ze standardky Matěj Randák, který se trefil pěkně přímo přes zeď ze 27 metrů. Za Sedmihorky měli ještě šance Marek i Matěj Randák a vedle mířil v dobré situaci Vaníček. Několik šancí měli i domácí.

Od 43. minuty, kdy Holeček trefil Falkenberga loktem do hlavy, ten musel střídat, a byl odvezen do nemocnice, bylo utkání vyhrocené.

„Bod nakonec bereme. V nemocnici se naštěstí nepotvrdila u Falkenberga zlomenina ani těžší zranění," doplnil dobrou zprávu trenér Sedmihorek Pavel Šafář.

Branky: 35. Kordík - 74. Matěj Randák. Rozhodčí: Dorotík - Turek, Zboroň, ŽK: 2:6. Diváků: 150. Sedmihorky: Mart. Špína - Parsi, Mar. Randák, Štěpnička, Ložek (84. Macháček), Vaníček, Marc. Špína, Falkenberg (46. Flesner), Urbánek, Kodr (57. Žabokrtský), Mat. Randák.

Lomnice n. P. - Rovensko p. T. 2:1 (1:0)

Domácí chtěli potvrdit výhru z prvního kola, ale zároveň věděli, že přijede kvalitní soupeř. Nakonec to byl otevřený souboj až do poslední minuty.

Domácí začali v neděli solidně a ve 29. minutě se ujali vedení, když centr Morávka z první k tyči využil Lábek. Do konce první půle poté byli překvapivě aktivnější hosté, ale lomnický brankář Přibyl svůj tým podržel. v

Ve druhém poločase měli domácí tři velké šance, ale neproměnili je a byli potrestáni, když v 63. minutě vypadl Přibylovi míč a Pařízek vyrovnal. Rozuzlení přinesla 92. minuta, Morávek přihrával přes velké vápno a Fedorko střílel přesně k tyči.

„Splnilo se mi přání, abychom vedli tabulku. To hlavně znamená, že jsme sezonu rozjeli dobře. Jenom nás tíží zranění Drusana, ke kterému v dnešním zápase přibyl Rejman, který musel střídat," dodal k utkání lomnický trenér Zdeněk Baudyš.


Branky: 29. Lábek, 91. Fedorko - 63. Pařízek. Rozhodčí: Nešněra - Řeháček, Paulus, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Lomnice: Přibyl - Košťák (46. J. Veg), Gaubman, Dlouhý, Morávek - V. Horáček, Janata, Lábek, Majer (46. T. Veg) - Rejman (33. Drahoňovský), Fedorko. Rovensko: Hyka - Šteffan, Kočí, Vítek, Bangha - Dlouhý, Drozen (87. Mencl), Pařízek, Mazánek (59. Perger), Soukeník (59. Krejčík) - Šimek (87. Cíferský).

Studenec - Železný Brod 2:2 (2:2)

Hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém měli nejdříve více ze hry hosté, za které vstřelili góly v 19. minutě T. Kotlár a ve 29. Makula. Navíc hosté nastřelili i tyč. Domácí se ale vůbec nevzdávali a ještě do poločasu dokázali vyrovnat. Exner se trefil ve 35. minutě po skrumáži a ve 42. minutě vyrovnal kapitán Povr krásnou střelou pravačkou pod břevno.

V 65. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Korotvička. Mladý tým Studence s věkovým průměrem pod 21 let získává v takto vysoké soutěži teprve zkušenosti, ale dokázal vyrovnaný stav i v oslabení udržet až do konce.

Utkání Studenec - Železný Brod „Celých 25 minut jsme museli odehrát v oslabení, ale tým ukázal morál. Dokonce jsme si vytvořili příležitosti s možností otočit zápas ve výhru," uvedl studenecký trenér Martin Hrubý, který zároveň dodal, že si tým věří v udržení soutěže, ale musí pracovat dál, aby to splnil.

Branky: 35. Exner, 42. Povr - 19. T. Kotlár, 29. Makula. Rozhodčí: Blaschke - Polák, Šnýdl, ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (65. Korotvička). Diváků: 300. Studenec: Drbohlav - Polák, Korotvička, Ćech, Kuřík - Exner - D. Jandura, Povr, Šír (66. Šoufek), T. Jandura - Jon (84. Jezdinský). Železný Brod: Tkacz - Podzimek, M. Kotlár, T. Kotlár, Šťastný, Picek, Makula (81. A. Vepřek), Plhal (70. Jelínek), Kysela (81. J. Vepřek), Šefr (56. Holeček), Myslivec. Fotografie z utkání

Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
V jakých soutěžích budou hrát pojizerské týmy?
Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
Výsledky měření kvality ovzduší v Turnově 2022

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT