Počet zásahů Horské služby se letos opět zvýšil, přibyly hlavně úrazy

30.05.2018 22:32:17 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Krkonoše

Počet zásahů Horské služby se letos opět zvýšil, přibyly hlavně úrazy

Přesně 7 586 zásahů provedli v letošní zimní sezoně členové Horské služby ČR, což je o 500 zásahů více než v zimní sezóně 2016/2017. Letošní zimní sezóna přilákala díky dobrým sněhovým podmínkám v jednotlivých horských oblastech a stále se rozšiřujícím lyžařským areálům více návštěvníků. Tomu proto odpovídá i zvýšený počet úrazů.

Nejčastější úrazy se staly na lyžařských svazích. Při sjezdovém lyžování se zranilo 4 334 osob a na snowboardu 1 418 osob. U pěší turistiky a běžeckého lyžování bylo zaznamenáno více než 700 úrazů.

„Velice si vážím práce Horské služby ČR, jejich vysoké profesionality a nezastupitelné práce. Výmluvné jsou statistiky v podobě počtu zásahů, které každoročně stoupají, a to od záchranné až po zdravotnickou pomoc místním občanům ve špatně přístupných oblastech. Počty zásahů ukazují vytíženost Horské služby ČR a také nutnost dostatečného zajištění stálého provozu k ochraně zdraví a životů nejen lyžařů, snowboardistů, cyklistů, ale i všech turistů na horách," řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

„Nejvíce úrazů připadá na Krkonoše s počtem 2 963 zásahů, následují Jeseníky s 1 005 a Orlické hory s 833 zásahy. Na horách se v uplynulém zimním období zranilo také velké množství zahraničních návštěvníků. Nejvíce, stejně jako v minulé sezoně, Poláků, Němců a Holanďanů," sdělil Jiří Brožek, výkonný ředitel Horské služby ČR, o.p.s.

Nejčastějšími úrazy byly zhmožděniny, poranění kloubů a zlomeniny. „Musím poznamenat, že i přes naši kontinuální plošnou kampaň ve všech horských oblastech došlo k mnoha úrazům, které vznikly nedodržováním Pravidel chování na sjezdových tratích podle FIS," uvedl František Hadáček, statutární ředitel Horské služby ČR, o.p.s.

Stejně, jako u ostatních druhů zásahů, se oproti minulé sezóně zvýšil počet těžkých zranění a tím také počet zásahů s pomocí vrtulníků Letecké záchranné služby. „Záchranáři od prosince 2017 provedli rovněž celkem 63 pátracích akcí v terénu, zejména při problémech s orientací v hřebenových partiích hor. Několik pátracích akcí provedla Horská služba s využitím psů i mimo horské oblasti na základě vyžádání Policie ČR," doplnil ředitel Brožek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mezinárodní soutěž Horské služby se konala už počtyřicáté
Tři náročné zásahy v jeden den měla horská služba v Krkonoších
Smrtelný úraz lyžaře v Jánských Lázních
Přes snahu svědků a horské služby se už lyžař z bezvědomí neprobral
Horská služba Krkonoše zasahovala u laviny v Pramenném dole

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice
Simulovaný lesní požár zachvátil Zabylský hřbet
Do Turnova míří legionářský i vodíkový vlak
Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT