Podkrkonošský symfonický orchestr zahraje na Dobrou chuť
20.05.2023 15:47:01 | Autor: Hana Červenková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily,Turnov
Podkrkonošský symfonický orchestr a komik Petr Vydra připravili na jaro 2023 unikátní kulturní představení na pomezí symfonického koncertu a stand-upu/divadelního představení s názvem Dobrou chuť.
Polévka, špagety, čokoláda, šampaňské, pivo... Mohlo by se zdát, že jde o komplexní obědové menu, ale jde jen o část menu z vystoupení PSO a Petra Vydry, které se uskuteční na čtyřech místech - v Turnově, Liberci, Mladé Boleslavi a Semilech.
PSO během koncertu pod taktovkou dirigenta a skladatele Martina Hyblera zahraje nejrůznější skladby spojené s jídlem, pitím a gastronomií vůbec. V mnohdy překvapivých souvislostech zazní hudba klasických skladatelů, jako jsou G. Rossini, B. Smetana nebo V. Bellini. Znít bude ale i ryze současná hudba jako například Janem Kučerou zhudebněný recept na Pivní polévku od M. D. Rettigové v podání mladé nadějné sopranistky původem z Turnova Kristýny Polákové, nebo Martinem Hyblerem instrumentovaná Mozartova skladba Chleba s máslem (padá na zem vždy namazanou stranou), a to na mnohdy dosti nezvyklé hudební nástroje. O velké finále večera se postará premiérově uvedená suita z hudby Luboše Fišera z kultovního filmu Adéla ještě nevečeřela.
Do poslední ingredience vyladěným slovem bude večerem provázet herec a stand-up komik Petr Vydra. Spojení jeho suchého a vypointovaného humoru s klasickou a někdy i dosti netradiční hudbou PSO slibuje mimořádný a neopakovatelný zážitek plný překvapení. Nenechte si ho ujít. Více ke vstupenkám a koncertům na https://pso.ic.cz/koncerty/
Koncerty
sobota 20. 5. 2023 od 19:30
Turnov, KC Střelnice
Vstupenky
pátek 26. 5. 2023 od 19:00
Liberec, Lidové sady
Vstupenky
čtvrtek 1. 6. 2023 od 19:00
Mladá Boleslav, Škoda muzeum
Vstupenky
sobota 3. 6. 2023 od 19:30
Semily, KC Golf
Vstupenky
Akce Kulturního centra Golf Semily v květnu a červnu
Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
I to počasí se umoudřilo, aby vytvořilo rámec pro semifinále MOL Cupu, ve kterém přijela na Střelnici bojovat o postup Mladá Boleslav. Čekalo se, že právě na tento zápas se domácí soustředí, a to se nakonec povedlo. Postup do finále je skvělým úspěchem jabloneckého fotbalu, teď ještě udělat tu závěrečnou tečku 20. května v Hradci Králové. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku
Obnova vodorovného dopravního značení v Turnově
Ve čtvrtek 23. a v pátek 24. dubna bude probíhat obnova vodorovného dopravního značení na vybraných parkovištích ve městě. Konkrétně se jedná o tato místa: Koňský trh, parkoviště u nemocnice, ulice Žižkova ve vnitrobloku mezi čp. 220 a 2282 a lokalita u bytových domů v ulici Dělnická. „Práce budou probíhat vždy po polovinách jednotlivých ploch. Prosíme řidiče, aby respektovali v předstihu umístěné dopravní značení. Děkujeme za pochopení," uvedla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.
Nejnovější články
Při dopravní nehodě v Malé Skále zemřel mladý řidič
Nová naučná stezka vznikla v Krásné u Kittelova muzea
Vernisáž výstavy Máchův Máj doplní přednáška semilské knihovnice
Lesy KRNAP prošly dalším auditem FSC® bez připomínek
Děti z Libereckého kraje ukázaly, jak se chovat bezpečně na železnici
Nejčtenější články
26.04.: Péče o krkonošské louky opět začíná. Do hor vyrážejí pracovní skupiny
26.04.: Žáci čtvrtých tříd v Turnově zažili sportovní den
28.04.: Vernisáž výstavy Máchův Máj doplní přednáška semilské knihovnice
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.