Akce Kulturního centra Golf Semily v květnu a červnu

14.05.2023 16:57:49 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v květnu a červnu

Kulturní centrum Golf v Semilech v květnu a červnu pořádá opět nové akce. Zaujmout vás mohou například přehlídka dechovek, koncert Clarinet factory ve Fabrice 1861, Podkrkonošského symfonického orchestru, představení Špinarka či venkovní koncert Kozákov Open, kde je hlavní hvězdou Václav Koubek.

 

Ta naše písnička česká v podání Semilské 12 neděle 14. května

PŘEHLÍDKA DECHOVEK
Již 29. ročník tradiční přehlídky dechové hudby. Zahraje domácí Semilská 12 pod vedením Daniela Bismilera a dechová hudba Český ráj Všeň, kterou vede kapelník Jaroslav Raulin. Slovem, ale hlavně zpěvem doprovází soubor Ladislav Kopecký a Markéta Kapraľová. Milovníci dobré dechovky soubory znají z přehlídek i promenádních koncertů. Oba soubory mají dlouholetou tradici.
V sále KC Golf Semily od 15.00. Vstupné: 130 Kč. Podrobná pozvánka

úterý 23. května

ZÁVĚREČNÝ KONCERT ZUŠ SEMILY
Koncert žáků Základní umělecké školy Semily pro širokou veřejnost. Účinkují mladí zpěváci, hudebníci, tanečníci, recitátoři a herci.
V sále KC Golf Semily od 18.00. Vstupné dobrovolné.

V semilské Fabrice 1861 pořádají novou výstavu i koncert

pátek 26. května

CLARINET FACTORY & MILAN CIMFE / DOPLNĚNO PROJEKCÍ
„Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž vám dodají trochu klarinetového umění, klasického hudebního vzdělání, trochu ethna, jazzu a dejme tomu i minimalismu. Vy dodáte chuť improvizovat, nakoupíte nejmodernější elektroniku a technologie, pozvete zajímavé hosty a začnete zkoumat, tvořit a hlavně komunikovat s posluchači. Z prostředí, jež vytvoříte, pak vzejde svébytný žánr, jenž může mít leccos společného se zavedeným termínem crossover, ale ještě svobodněji se dá vyjádřit jako „hudba bez hranic"". Vaše Clarinet Factory
Poslední koncert 66. sezóny KPH.
V objektu FABRIKA 1861 Semily od 21.00 hod. Vstupné: 300 Kč / studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 210 Kč. Podrobná pozvánka

pondělí 29. května

TECHTLE MECHTLE / Dokud nás smrt nerozdělí
Travesti skupina Techtle Mechtle si tentokrát ve svém pořadu posvítí na to, jak vypadá takové manželství po 30-ti letech pod jednou střechou. Divadelní show, ve které se místy budete cítit jako u Vás doma v obýváku, míří do našeho města. Muzikálovo-taneční, divadelní představení, ve kterém uvidíte za jeden večer zhruba 80 kostýmů, propracované taneční choreografie a vtipné scénky z manželství, které píše sám život. Pánové Lukáš, Martin, Nikolas a Saša se svou posádkou míří za Vámi! Více informací naleznete na www.techtlemechtlerevue.cz nebo Facebooku: Techtle Mechtle revue - travesti show.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. - stolová úprava. Vstupné: 420 Kč předprodej, v den akce + 30 Kč.

Podkrkonošský symfonický orchestr přeje na jaře Dobrou chuť sobota 3. června

DOBROU CHUŤ OD PODKRKONOŠSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU
Podkrkonošský symfonický orchestr a komik Petr Vydra připravili na jaro 2023 unikátní kulturní představení na pomezí koncertu symfonického orchestru a stand-upu/divadelního představení s názvem „Dobrou chuť". PSO během něj pod taktovkou dirigenta a skladatele Martina Hyblera zahraje nejrůznější skladby spojené s jídlem, pitím a gastronomií vůbec. V mnohdy překvapivých souvislostech zazní hudba klasických skladatelů jako jsou G. Rossini, B. Smetana nebo V. Bellini. Znít bude ale i ryze současná hudba jako například Janem Kučerou zhudebněný recept na Pivní polévku od M.D.Rettigové nebo Martinem Hyblerem instrumentovaná Mozartova skladba Chleba s máslem (padá na zem vždy namazanou stranou) a také filmová hudba jako například z filmu Adéla ještě nevečeřela.
Do poslední ingredience vyladěným slovem bude večerem provázet herec a stand-up komik Petr Vydra.
V sále KC Golf Semily od 19.30. Vstupné: 320 Kč/ 280 Kč/ 250 Kč - dle místa sezení. Podrobná pozvánka

středa 14. června

ŠPINARKA
Cenami ověnčená divadelní inscenace ostravského Divadla Petra Bezruče v Semilech!!! Dokumentární fikce o legendární rockové zpěvačce, která prochází divokým 20. stoletím a jejíž turbulentní život nabízí mnoho dramatických zlomů. Výsledkem je působivý příběh silné ženy s křehkým nitrem, která se nebála postavit stereotypům. Věru nevzali na konzervu, protože je příliš malinká. Nehodí se ani do sboru, na to má moc výrazný hlas. Věra žije v blbé době. Nezáleží na tom, jak zpíváte, ale jak jste politicky uvědomělá. Naštěstí talent se prosadí vždycky. Vydejme se sledovat kariéru jedné z našich nejvýraznějších umělkyň. Naše „doku-fikční drama" je oslavou drzého big beatu, a především Věry, která svou tvorbou vzdorovala všem myslitelným stereotypům. Vypráví intimní portrét i epický příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a nezapomenutelné přítomnosti opravdové lásky.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 420 Kč.

Kozákov Open podruhé naplno rozezní českorajskou horu sobota 17. června

KOZÁKOV OPEN
Letos bude opět soptit vyhaslá sopka Kozákov. Nelekejte se horké lávy, bude následovat hudební exploze. Kozákov bude chrlit radost, energii a výjimečnou hudbu. Koncert bude probíhat na louce přímo na nejvyšší hoře Českého ráje, na Kozákově. Bonusem k hudebnímu prožitku bude i úžasná kulisa krásného okolí a západu slunce. Přijďte si užít tento jedinečný zážitek o který se postarají kapely: Václav Koubek s kapelou, Eniesa s kapelou, Skyline, Funk Corporation a DJ Chris Sadler. Budou zajištěny i svozové autobusy. To bude ještě upřesněno. Koncert je pořádán v rámci festivalu Jazz pod Kozákovem a uskuteční se ve spolupráci s Riegrovou chatou na Kozákově.
Louka pod rozhlednou na Kozákově od 17.00. Vstupné: 490 Kč. Zvýhodněný předprodej do konce května: 390 Kč. Podrobná pozvánka

Samostatné pozvánky a související články:  

Ta naše písnička česká v podání Semilské 12

V semilské Fabrice 1861 pořádají novou výstavu i koncert

Podkrkonošský symfonický orchestr zahraje na Dobrou chuť

Kozákov Open podruhé naplno rozezní českorajskou horu

Další tipy na akce v regionu:

Turnovská kultura v dubnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
18.04.: Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT