Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy

05.05.2020 19:41:19 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy

Liberečtí kriminalisté se v současné době zabývají několika případy podvodných jednání neznámého pachatele či pachatelů, kteří kontaktují občany, zejména podnikatele, telefonicky nebo e-mailem a požadují peníze jako platbu za údajně sjednané reklamní a marketingové služby.

Za poslední měsíce se jedná již o několikátý případ vždy s obdobnou legendou. „Volající zpravidla hovoří slovensky a požaduje vždy určitou finanční částku za údajně nezaplacené reklamní a marketingové služby, prezentace na webových stránkách, čímž vzbudí u mnohých občanů či firem obavy ze zadlužení a možné exekuce. Občany kontaktuje zpravidla nejdříve telefonicky, následně již probíhá e-mailová komunikace, prostřednictvím které také zasílá fakturu s částkou, která má být uhrazena, a to většinou na slovenský bankovní účet," sdělila tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Písemně občanům také sděluje informace o následcích, pokud dluh neuhradí. Upozorní je, že jsou vloženi do Centrální databáze dlužníků, s předáním vymáhání pohledávky exekutorovi. Zároveň je upozorňuje, že budou hradit také vzniklé náklady na vymáhání pohledávky. V případě uhrazení částky, obdrží plátce informaci o uhrazení platby a o ukončení spolupráce se společností, která měla reklamu zajišťovat.

Podle policejní mluvčí v některých případech bohužel občané za tyto služby již zaplatili, aniž by si tuto službu skutečně objednali. A pravděpodobně je ještě řada těch, kterým se stalo něco podobného, a tuto věc na Policii ČR neoznámili.

„Apelujeme na občany, firmy, kdokoliv z vás by byl tímto způsobem osloven nebo obdržel fakturu za reklamní služby a marketing, abyste se nenechali ihned zastrašit pohrůžkou exekuce v případě rychlého neuhrazení, a nejdříve si ověřili, zda jste si skutečně takové služby sjednali. Vyžádejte si doklad o objednané službě, či smlouvu. V opačném případě za tyto služby v žádném případě neplaťte! Můžete také požadovat exekutorské rozhodnutí, popřípadě se obrátit na Exekutorskou komoru České republiky, kde si informace ověříte," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan
Prodejnu v Novém Městě pod Smrkem přepadla žena s respirátorem
V nouzovém stavu ukradl v Turnově mobil a peníze, hrozí mu až osm let!
Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.

Slavnostní svěcení a zavěšení zvonů v kostele sv. Václava v Harrachově

V sobotu 14. 5. Svěcení zvonů od 14 hodin v kostele sv. Václava, 15.30 vystoupení Vladimíra Jelena (basbaryton). V neděli 15. 5. následuje slavnostní zavěšení kostelních zvonů: Program slavnosti od 13 hodin pod kostelem sv. Václava, uvidíte Varnsdorfský pěvecký sbor Náhodou, vystoupení harrachovských dětí i ukázku agility a dlaší vystoupení. Přítomní budou Hrabata Harrachova i Jilemský spolek paní a dívek. První zvonění se uskuteční v neděli 15. května v 18 hodin. Přehled dalších akcí o víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na louce u Nisy se bude konat Krajský ekoden s tatrhy
Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení
Liberečtí hasiči obsadili třetí místo na soutěži v Berlíně
Federace Europarc ocenila české národní parky
Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT