Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy

05.05.2020 19:41:19 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy

Liberečtí kriminalisté se v současné době zabývají několika případy podvodných jednání neznámého pachatele či pachatelů, kteří kontaktují občany, zejména podnikatele, telefonicky nebo e-mailem a požadují peníze jako platbu za údajně sjednané reklamní a marketingové služby.

Za poslední měsíce se jedná již o několikátý případ vždy s obdobnou legendou. „Volající zpravidla hovoří slovensky a požaduje vždy určitou finanční částku za údajně nezaplacené reklamní a marketingové služby, prezentace na webových stránkách, čímž vzbudí u mnohých občanů či firem obavy ze zadlužení a možné exekuce. Občany kontaktuje zpravidla nejdříve telefonicky, následně již probíhá e-mailová komunikace, prostřednictvím které také zasílá fakturu s částkou, která má být uhrazena, a to většinou na slovenský bankovní účet," sdělila tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Písemně občanům také sděluje informace o následcích, pokud dluh neuhradí. Upozorní je, že jsou vloženi do Centrální databáze dlužníků, s předáním vymáhání pohledávky exekutorovi. Zároveň je upozorňuje, že budou hradit také vzniklé náklady na vymáhání pohledávky. V případě uhrazení částky, obdrží plátce informaci o uhrazení platby a o ukončení spolupráce se společností, která měla reklamu zajišťovat.

Podle policejní mluvčí v některých případech bohužel občané za tyto služby již zaplatili, aniž by si tuto službu skutečně objednali. A pravděpodobně je ještě řada těch, kterým se stalo něco podobného, a tuto věc na Policii ČR neoznámili.

„Apelujeme na občany, firmy, kdokoliv z vás by byl tímto způsobem osloven nebo obdržel fakturu za reklamní služby a marketing, abyste se nenechali ihned zastrašit pohrůžkou exekuce v případě rychlého neuhrazení, a nejdříve si ověřili, zda jste si skutečně takové služby sjednali. Vyžádejte si doklad o objednané službě, či smlouvu. V opačném případě za tyto služby v žádném případě neplaťte! Můžete také požadovat exekutorské rozhodnutí, popřípadě se obrátit na Exekutorskou komoru České republiky, kde si informace ověříte," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan
Prodejnu v Novém Městě pod Smrkem přepadla žena s respirátorem
V nouzovém stavu ukradl v Turnově mobil a peníze, hrozí mu až osm let!
Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT