Pohádkový Turnovský drahokam po čase opět s diváky

19.03.2022 08:09:56 | Autor: Petr Záruba, Soubor Na Židli | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Pohádkový Turnovský drahokam po čase opět s diváky

Po dvouleté pauze je tu opět loutkářská přehlídka Turnovský drahokam i pro širokou veřejnost. V uplynulých dvou letech se přehlídka konala z důvodů pandemie koronaviru bez diváků, pouze pro účinkující soubory tak, aby byl dodržen systém postupových přehlídek na národní přehlídku Loutkářská Chrudim.

Loutkářská přehlídka Turnovský drahokam spatřila světlo světa v roce 1983 jako neformální setkání loutkářů. Do roku 1987 proběhlo pět ročníků. Pak následovala dlouhá osmiletá pauza. V roce 1996 jsme se pokusili navázat na tento cyklus přehlídek šestým ročníkem. Celý tento ročník vznikl v režii loutkářského souboru Na Židli. Přehlídka se vydařila a nastartovala se tak další etapa, dalo by se říci maraton Turnovských drahokamů, který trvá dodnes. Postupem let se mezi loutkáři rozvinul velký zájem o účast na přehlídce, tehdy nesoutěžní.

S novým státoprávním uspořádáním a vznikem nových krajů se stal Drahokam krajskou přehlídkou s postupem na národní přehlídku Loutkářská Chrudim. Čas letí... a letos zahajujeme ročník třicátý druhý. To nasvědčuje tomu, že se divákům, souborům i porotě na turnovské přehlídce líbí.

Turnovský drahokam je prestižní loutkářskou přehlídkou Libereckého kraje a Českého ráje, která se v letošním roce koná u příležitosti oslav 750 let města Turnova. Přehlídka se koná za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Libereckého kraje a města Turnov za což jim patří velký dík.

Přehlídku hodnotí odborná porota ve složení:
Mirka Vydrová, divadlo Bořivoj Praha
Michal Drtina, Nipos - Artama Praha

Dětská divácká porota letos udělí již dvacátou putovní Cenu dětského diváka Turnovský drahokam pohádce, která se dětem bude líbit nejvíce. Pro děti jsme připravili slosování vstupenek po každém představení. Po celou dobu přehlídky pak bude probíhat soutěž O pilného diváka, kde hlavní cenou je marioneta kašpárka a další hodnotné ceny.

Turnovský drahokam - plakát s programem<br />Autor: Archiv Soubor Na Židli

Vstupné:
Pátek jednotné vstupné 60 Kč
Sobota-neděle: děti 25 Kč, dospělí 30 Kč

Po dobu celé přehlídky bude probíhat soutěž pro pilné diváky o marionetu Kašpárka a další skvělé ceny! Dětské vstupenky jsou slosovatelné při každém představení o drobné ceny.

Turnovská kultura v březnu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První letošní vlaštovka v divadle aneb 31. Turnovský drahokam
Ohlédnutí za 30. Turnovským drahokamem
Loutkářská přehlídka Turnovský drahokam zve opět nejen děti
Divadelní přehlídka Turnovský drahokam zve na pohádkový program
Turnovský drahokam 2017 byl plný pohádek

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT