Turnovská kultura v březnu

05.03.2022 21:16:44 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v březnu

V březnu 2022 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Z divadelních představení byl z února přesunutý Mrzák inishmaanský. Na besedy přijedou básník Adam Borzič a herečka Veronika Khek Kubařová, koncerty se konají Turnov pro Ukrajinu a Písničkářky napříč žánry.

každý čtvrtek

KUS hokus pokus FOKUS
Lidé s mentálním postižením nebo duševním onemocněním nechtějí jen tak stát se založenýma rukama, chtějí být prospěšní sobě i ostatním a touží po pracovním uplatnění. Bohužel jsou často odsouváni mimo běžnou společnost. Jdeme proto zKUSit udělat první krok a na jeden den v týdnu propojíme kavárnu KUS s turnovským FOKUSem! Jsme totiž přesvědčeni, že zaměstnávat lidi s hendikepem je normální, protože normální je být různý. Obzvlášť v dnešní době... Od 3. února každý čtvrtek od 14 do 17 hodin vás v KUSu obslouží klient FOKUSu, organizace, která se dlouhodobě věnuje podpoře lidí se zdravotním postižením. Budete moct ochutnat chuťovky a dezerty, které pro vás na místě (s dopomocí asistenta) vytvoří nebo si zakoupit výrobky ze Sociálně terapeutických dílen.
Těšíme se na vás a věříme, že si k nám najdete cestu. Tým KUSu a FOKUSu.

Iva Janžurová se v Turnově předvede v komedii Pusťte mě ven! úterý 1. března

 

Pusťte mě ven!
Herecká legenda Iva Janžurová si jako inscenaci ke svému významnému životnímu jubileu příhodně vybrala výtečnou francouzskou komedii, která nabízí opravdu mimořádnou hereckou příležitost v podobě postavy velké hvězdy pařížského divadla a filmu Joce de Guérande.
Ta se doma chystá na odjezd do televizního studia, neboť na programu bude přímý přenos galavečera na její počest. Už je vlastně na odchodu z bytu, téměř všechno připraveno, jen ještě musí spustit novou bezpečnostní roletu na terasu... a z vteřiny na vteřinu může být všechno jinak! Joce má najednou nekonečně prostoru pro mnohem otevřenější a sarkastičtější bilanci, než jakou jí předepisoval scénář pořadu. Před očima jí defilují všechny důležité okamžiky jejího života, a to zdaleka nejen ty zalité sluncem. A pozor, autor připravil pro Joce a hlavně pro diváky této chytré komedie skutečně překvapivý konec!
Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, v předprodeji 489 Kč/ na místě 520 Kč. Samostatná pozvánka

Jiří Kalát bude vyprávět o Maroku a Mauretánii středa 2. března

 

Jiří Kalát: Pořádek a chaos - Maroko a Mauretánie
Cestovatel a fotograf Jiří Kalát bude vyprávět o svém putování po dvou sousedících, ale velmi rozdílných zemích.
„Přestože se Mauretánie zmítá mezi chaosem i nepořádkem, dokáže nabídnout nádherné perly a neskutečné zážitky," právě těmito slovy uvádí Kalát svou přednášku. Uvidíte tajemný útvar zvaný Oko Afriky, starobylé knihovny v Chinguetti a budete svědky čtrnáctihodinové jízdy v nákladním vagonu vlaku s rudou, na kterou nikdo jen tak nezapomene. Maroko oproti tomu nabídne luxus, nádherné památky i fungující infrastrukturu. „Trvalo mi přes čtyřicet dní obě země projet, je za mnou více jak šest a půl tisíce kilometrů strávených ve vlaku, v autobuse, v džípu, stopováním u silnice, hikováním v horách nebo popíjením stovek (možná tisíců) skleniček berber whisky," říká cestovatel. O tom všem bude jeho povídání o Maroku a Mauretánii.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

Kavárenský kvíz se na podzim vrací do kavárny KUS v Turnově

čtvrtek 3. března

Kavárenský kvíz
Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, stopy nehtů na stolech, vytrhané vlasy, nervy drásající okamžiky a unáhlená rozhodnutí, ale také výbuchy smíchu, dojemná obětí při nečekaných setkáních, pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz.
Pět různých témat, celkem 55 otázek, upravená pravidla a bodování, nová hlasovací aplikace. A v neposlední řadě atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
Jste hraví, máte fištrón a smysl pro humor? Přihlaste se taky!
Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten s předstihem nahlásíte e-mailem na romana.holubova@kcturnov.cz. Vždy vyčkejte na zpětné potvrzení o registraci. K přihlášení je potřeba uvést: jméno týmu, počet členů, kontakt (e-mail nebo telefonní číslo). Týmy musí dorazit minimálně 20 minut před začátkem kvízu, nahlásit se u organizátora a usadit se ke stolu se jmenovkou svého týmu. Minimálně jeden člen týmu musí mít plně nabitý chytrý telefon.
kavárenský kvíz/soutěž, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, 200 Kč/ tým.

pátek 4. března

Maturitní ples SUPŠ a VOŠ Turnov
plesová sezóna, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné 300 Kč.

Bětuška zachrání rytíře Cypriána z kouzelného hradu sobota 5. března

Bětuška a kouzelný hrad
Veselá pohádka podle Boženy Němcové, do které se zapojí i děti. Šikovná Bětuška chce zachránit ze začarovaného hradu rytíře Cypriána, kterého zaklela zlá královna v mluvícího páva. Bětuška musí plnit úkoly tajemné královny z hradu. Sama by to nedokázala, ale bude pomáhat mluvící páv i děti v publiku.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

 

Koncertem podpoří Ukrajinu i TurnovTurnov pro Ukrajinu
I turnovská kulturní obec podporuje Ukrajinu! Spojili se místní umělci a připravili koncert Turnov pro Ukrajinu, jehož výtěžek poputuje na účet Velvyslanectví Ukrajiny v ČR, zřízený pro nákup obranného materiálu. Koncert se koná v sobotu 5. března a od 15 hodin před Kulturním centrem Střelnice vystoupí Michal Hrůza, Mackie Messer Klezmer Band, Waldovy Matušky, Musica Fortuna, RozumBrothers, Ondřej Halama,The Boband, David Elis a další. Samostatná pozvánka

úterý 8. března

Písničkářky napříč žánry
Písničkářky napříč žánry aneb Muzikantky Dámy Ženy 2022 aneb Muzikantky Dámy Ženy. Už po deváté se letos sejdeme v Turnově na Střelnici, opět v den MDŽ, v úterý 8. 3. 2022 na koncertě tří osobitých písničkářek na rozhraní folku, rocku, world music, alternativy, prostě napříč žánry. Vlastně to letos mělo být po desáté, ale loňský ročník se nekonal z důvodů, které už netřeba připomínat a které snad už nikdy nenastanou.
Možná ale tato doba dala impuls vzniku nového seskupení, kterým jsou Unavené šelmy. Jedná se o seskupení s velkou koncentrací ženské energie ve složení Alena Tomášová (zpěv, akordeon, kytara), Barbora Halamová (klávesy) a Michaela Faltusová (violoncello). Jedná se o zcela nový hudební projekt na turnovské scéně, který bude mít na MDŽ svou první veřejnou premiéru.
Další účinkující bude písničkářka a malířka Martina Trchová. Martina za svou kariéru získala několikero ocenění za svou autorskou tvorbu (Zahrada, Porta, Folkový Kvítek,...), objevila se v televizi v pořadech Na moll a Pod lampiony a v roce 2005 jí vydavatelství Indies records vydalo debutové album „Čerstvě natřeno", jež bylo kritikou vysoce hodnoceno. Martinu můžete také vidět a slyšet v duu s Adamem Kubátem zpívat písně Zuzany Navarové. Martina na MDŽ vystupovala v roce 2014 právě se zmiňovaným Triem. Tentokrát v Turnově vystoupí sama.
Večer zakončí písničkářka Alena Pohlová se svým projektem Alen a kapela, která vydala v roce 2020 u Polí5 své debutové sólové album Až se řeky vylijí z břehů. V textech a hudbě pracuje s intimitou, křehkostí a pozoruhodnou hloubkou. Z čistě klavírních písní se nyní posouvá více kapelním směrem, začala hrát také na kytaru a při koncertech ji doprovází kontrabas (David Liber) a bicí (Matyáš Hökl). Aktuálně pracuje na své druhé desce, kde si jako producenta přizvala Martina Kyšperského (Květy).
hudební festival, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč / na místě 160 Kč. Podrobná pozvánka

středa 9. března

O literatuře: Adam Borzič
Adam Borzič (nar. 1978) je básník, překladatel, esejista a psychoterapeut česko-chorvatského původu. Vystudoval teologii při Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, absolvoval psychoterapeutický výcvik. Od ledna 2013 je šéfredaktorem literárního obtýdeníku Tvar.
Adam Borzič je spoluzakladatelem básnické skupiny Fantasía, společně s členy skupiny Petrem Řehákem a Kamilem Bouškou vydali antologii básnických textů Fantasía (Dauphin, 2008). Samostatně pak publikoval básnické sbírky Rozevírání (Dauphin, 2011), Počasí v Evropě (Malvern, 2013), za kterou byl v roce 2014 nominován na Magnesii Literu, Orfické linie (Malvern, 2015) a Západo-východní zrcadla (Malvern, 2018). Spolu s Ondřejem Slačálkem a Olgou Pavlovou vydal monografii Proroci post-utopického radikalismu: Alexandr Dugin a Hakim Bey (Vyšehrad, 2018). V roce 2020 mu v nakladatelství Malvern vyšla zatím jeho poslední básnická sbírka Šišky za úsvitu se lstivě smějí, která přináší básně spíše intimního ladění. Svět v těchto básních lze nahlížet očima muže, který jej miluje, obdivuje i lituje současně a především s ním cítí, je v něm a je jeho součástí. Cit pro krásu a lidskou křehkost je pro Borziče výchozím bodem pro tvorbu básní plných vášně a okouzlení.
Básnické texty Adama Borziče byly přeloženy do řady světových jazyků. V roce 2019 mu vyšel reprezentativní výběr básní v srbském překladu Biserky Rajčič Vreme u Evropi i druge pesme, v roce následujícím mu ve vídeňském nakladatelství vyšel v česko-německé verzi Kétos básnický cyklus Dějiny nitě, který lze interpretovat jako politický esej i mystickou skladbu ve verších. Vedle literatury se Adam Borzič zabývá psychoterapií a spiritualitou.
O literatuře, kulturní kavárna KUS od 19 hodin, zdarma.

Komedii Mrzák inishmaanský uvede turnovské divadlo

čtvrtek 10. března

Mrzák inishmaanský
Komedie o tom, co se stane, když do nejzapadlejšího zapadákova v Irsku přijedou filmaři až z Ameriky.
Irský dramatik Martin McDonagh ve svých hrách nešetří drsným humorem, tragickým sentimentem a slovy. Jeho hra Mrzák inishmaanský je přesně taková - cynicky explicitní a plná dlouhých rozhovorů, dějových zvratů a bizarních postaviček. Děj se odehrává v malém a izolovaném městečku ve 30. letech minulého století. Všudypřítomná ekonomická, duchovní a morální bída tohoto období v Irsku inspirovala McDonagha k sepsání příběhu siroty - mrzáka Billyho, který se přes posměch okolí rozhodne splnit si sen a stát se hercem v Hollywoodu.
Děj hry se točí okolo historicky doložené události, kdy v roce 1934 do Irska přijel americký režisér Robert J. Flaherty natáčet hraný dokument Muž z Aranu, který poté získal na festivalu v Benátkách Mussoliniho pohár. Právě příjezd filmařů z Hollywoodu je hybatelem děje a jedinou zajímavou novinou za posledních dvacet let, která rozvíří jinak nudný život zdejších obyvatel.
Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, v předprodeji 420 Kč / na místě 460 Kč. Podrobná pozvánka

pátek 11. března

Erotický ples
V průběhu večera uvidíte kromě jiného dámskou a pánskou striptýzovou show a vystoupení travesti skupiny Crazy Goddess. K tanci a poslechu vám bude hrát skupina Koneckonců.
plesová sezóna, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 300 Kč.

sobota 12. března

Maturitní ples 8. A Gymnázia Turnov
K tanci a poslechu zahraje kapela Futrál.
plesová sezóna, KC Střelnice od 20 hodin, 200 Kč sezení/ 180 Kč stání - prodej vstupenek v budově školy

středa 16. března

Vyhlášení nejlepšího sportovce Turnova za rok 2021
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety o nejlepšího sportovce roku města Turnova za rok 2021.
slavnost, KC Střelnice od 18 hodin, zdarma.

 

Magické Bulharsko představí Tomáš Kubeš Tomáš Kubeš: Magické Bulharsko
Poslední exotika v Evropě, která ukrývá mnohá překvapení. Uvidíte fascinující přírodu i tolik oblíbené bulharské moře. Podíváme se na hory Stara Planina, Rilský klášter i umění Tráků - již zaniklého národa. Povíme si o věštbách bulharské věštkyně Baba Vanga, jež předpověděla nespočet katastrof, a spatříte rituály jako například chození po žhavých uhlících.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 17. - neděle 20. března

 

32. Turnovský drahokam
Po dvouleté pauze je tu opět loutkářská přehlídka Turnovský drahokam, která je určena i pro širokou veřejnost.
Pohádkový Turnovský drahokam po čase opět s diváky V uplynulých dvou letech se přehlídka konala z důvodů pandemie koronaviru bez diváků, pouze pro účinkující soubory tak, aby byl dodržen systém postupových přehlídek na národní přehlídku Loutkářská Chrudim. Pořadatelé nyní přichází se skvělou zprávou - přehlídka se vrací a bude se konat tak, jak tomu bylo zvykem. Již 32. ročník Turnovského drahokamu bude tedy opět plnohodnotný, za účasti nejen odborné poroty, ale především diváků. Program a více podrobností najdete na samostatných plakátech nebo www.kcturnov.cz.
divadelní přehlídka, Městské divadlo Turnov. Podrobná pozvánka

Turnovskou Střelnici na tři dny znovu obsadí Čokoládový festival

pátek 18. - neděle 20. března

Čokofest 2022
Přijďte se bavit s celou rodinou na čokoládový festival! Agentura ChrisEvents pro vás opět připravila úžasný program, čeká vás výstava o historii čokolád, stánkový prodej, vystoupení i soutěže.
Sladká čtyřdenní akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. První ročník se v prostorách Střelnice konal v roce 2019 a byl velice úspěšný a hojně navštívený, přijďte si opět po třech letech zase trochu osladit život!
čokoládový festival, KC Střelnice, vstupné 70 Kč/ 50 Kč senioři a studenti. Podrobná pozvánka

Dalším hostem turnovské Pohovky je Veronika Khek Kubařová pondělí 21. března

Veronika Khek Kubařová
Rodačka z Rakovníku a absolventka Pražské konzervatoře je známou filmovou herečkou, ale také členkou Dejvického divadla. Účastnila se 10. řady populární televizní soutěže StarDance, kterou vyhrála. Naposledy jste ji mohli vidět v pohádce Tajemství staré bambitky 2 nebo v romantické komedii Jedině Tereza, jejíž premiéru v Turnově Veronika navštívila. Večerem provází Milan Schejbal, hudební doprovod Andy Seidl a Pavel Půta.
Pohovka, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 250 Kč / 200 Kč seniorské vstupné. Samostatná pozvánka

Turnovské divadlo uvede Monteverdiho operustředa 23. března

Ensemble Damian - L´Arianna (Mantova 1608)
Jedinečným projektem v podání Ensemble Damian, který se od svého vzniku v roce 1995 zaměřuje téměř výhradně na autentickou interpretaci barokní a soudobé hudby, je volná rekonstrukce ztracené opery Claudia Monteverdiho.
Ta byla provedena poprvé v Mantově, jako jeden z hlavních bodů oslav sňatku Francesca Gonzagy s Margheritou Savojskou, a to 28. 5. 1608. Do toho dne Mantova žádné tak velkolepé hudební představení nezažila, podle dobových svědectví ji mělo vidět na 6000 diváků.
Významu příležitosti odpovídala i příprava. Monteverdi skládal L´Ariannu již na sklonku roku 1607 a na začátku února již byl téměř hotov. Role L´Arianny se po peripetiích ujala herečka Virginia Andreini Ramponi, uměleckým jménem Florinda, manželka slavného herce a dramatika G. B. Andreiniho, jehož divadelní společnost Comici fedeli v Mantově právě působila. Původní Rinucciniho libreto je pro Ensemble Damian vodítkem k vyprávění příběhu o ženě, která pro lásku přestoupí všechny zákazy, pokoří se a je následně svým milencem opuštěna na nehostinném ostrově. Ve chvíli nejtěžší osobní krize, kdy se již loučí se životem, potkává boha vína, který z ní učiní svou manželku. Opera je rekonstruována na základě dobových pramenů roztroušených po archivech celé Evropy.
Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, v předprodeji 180 Kč / na místě 210 Kč. Podrobná pozvánka

čtvrtek 1. dubna

Kavárenský kvíz
Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, stopy nehtů na stolech, vytrhané vlasy, nervy drásající okamžiky a unáhlená rozhodnutí, ale také výbuchy smíchu, dojemná obětí při nečekaných setkáních, pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz.
Pět různých témat, celkem 55 otázek, upravená pravidla a bodování, nová hlasovací aplikace. A v neposlední řadě atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
Jste hraví, máte fištrón a smysl pro humor? Přihlaste se taky!
Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten s předstihem nahlásíte e-mailem na romana.holubova@kcturnov.cz. Vždy vyčkejte na zpětné potvrzení o registraci. K přihlášení je potřeba uvést: jméno týmu, počet členů, kontakt (e-mail nebo telefonní číslo). Týmy musí dorazit minimálně 20 minut před začátkem kvízu, nahlásit se u organizátora a usadit se ke stolu se jmenovkou svého týmu. Minimálně jeden člen týmu musí mít plně nabitý chytrý telefon.
kavárenský kvíz/soutěž, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, 200 Kč/ tým.

pátek 2. dubna

Rigoletto
Záznam opery z Royal Opera House v Londýně. Oliver Mears představuje svou první inscenaci od jmenování do pozice ředitele Královské opery, která v září v londýnském Royal Opera House zahájila novou sezónu. Svým jedinečným pohledem na nelítostný svět luxusní dekadence, korupce a sociálního úpadku přenáší Verdiho mistrovské dílo do moderního světa. Strhující Rigoletto oslaví pod taktovkou hudebního ředitele Sira Antonia Pappana v kinech 171. výročí od premiéry v roce 1851.
Opera v kině, kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné 260 Kč / 230 Kč děti senioři a ZTP.

středa 6. dubna

Trio DuBois
Irvin Venyš - klarinet, Jan Thuri - hoboj, Martin Petrák - fagot. Tento ojedinělý ansámbl složený, jak už sám název napovídá (du Bois - francouzsky ze dřeva, z lesa, také Pierre Max Dubois - francouzský skladatel) ze tří dřevěných dechových nástrojů, vznikl spojením absolventů katedry dechových nástrojů HAMU v Praze. Jeho členové jsou v současné době již pedagogy, členy České filharmonie či studenty doktorského cyklu HAMU a patří k předním umělcům své generace, jakož i nositelům tradice české dechové školy. Své kvality dokazují jak na poli sólové, tak i komorní hry na domácích a zahraničních pódiích. Na svých koncertech poskytují spojením svých tří výrazných individualit vitální a ve svém oboru jedinečný hudební zážitek. V programu zazní skladby L. van Beethovena, J. Myslivečka a W. A. Mozarta.
Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč / na místě 210 Kč.

Samostatné pozvánky:

Dalším hostem turnovské Pohovky je Veronika Khek Kubařová

Turnovskou Střelnici na tři dny znovu obsadí Čokoládový festival

Pohádkový Turnovský drahokam po čase opět s diváky

Magické Bulharsko představí Tomáš Kubeš

Písničkářky napříč žánry aneb Muzikantky Dámy Ženy 2022

Koncertem podpoří Ukrajinu i Turnov

Komedii Mrzák inishmaanský uvede turnovské divadlo

Turnovské divadlo uvede Monteverdiho operu

Bětuška zachrání rytíře Cypriána z kouzelného hradu

Kavárenský kvíz se na podzim vrací do kavárny KUS v Turnově  

Jiří Kalát bude vyprávět o Maroku a Mauretánii

Iva Janžurová se v Turnově předvede v komedii Pusťte mě ven!

Turnovská kultura v lednu

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v březnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Výstava Příběhy Severních Čech zavítá na náměstí v Malé Skále

Nejčtenější články

12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
12.06.: Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT