Pojizerka by měla být od 20. října průjezdná
15.10.2015 08:40:41 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Víchová nad Jizerou,Mříčná,Benešov u Semil,Jilemnice,Semily
Aktualizace: Plná uzavírka silnice II/292 v Hájích nad Jizerou kvůli její rekonstrukci by měla skončit v pondělí 19. října 2015, od úterý 20. října 2015 by tedy měly platit standardní jízdní řády hromadné autobusové dopravy.
Rekonstruovaný úsek by měl být průjezdný střídavě jednosměrně na semafory, případné zpoždění vzniklé v tomto úseku by mělo být eliminováno rezervami v jízdních dobách v úseku Semily - Jilemnice. Během pátku 16. 10. 2015 by dále měl být zprovozněn nový most v Železném Brodě (podrobné informace zde), což se týká mimo jiné linky 960 (Jilemnice - Semily - Železný Brod - Jablonec n. Nis. - Liberec), proto vybrané spoje této linky pojedou o několik minut později z Jilemnice/z Liberce (v Železném Brodě již nebude třeba časová rezerva na projetí mostního provizoria).
Spoje na trase Semily - Jilemnice (linky 960, 962 a 970) budou vedeny přes Benešov u Semil a Háje nad Jizerou Přes Košťálov a Kundratice již tedy nebude vedeno takové množství autobusů.
Linka 505 (Semily - Benešov) bude omezena do původního rozsahu a již nebude zajíždět do Loukova.
Okružní spoje Jilemnice - Mříčná - Peřimov - Háje n. Jiz. - Víchová n. Jiz. - Jilemnice na lince 962 budou zrušeny.
Linka 543 Semily - Košťálov - Libštát - Svojek/Lomnice n. Pop. začne jezdit v původním rozsahu.
Aktuální doplnění:
Podle nových informací budou výlukové jízdní řády platit v nezměněné podobě až do pátku 23. 10. 2015 včetně, prvními spoji, které by měly Pojizerkou projet, budou víkendové sobotní spoje 24. 10. 2015. V případě, že stavaři silnici otevřou dříve, i tak budou autobusy jezdit podle výlukových jízdních řádů až do zmíněného pátku 23. 10. 2015 z důvodu náročnosti použitých opatření, která nelze změnit ze dne na den.
Související články
Most přes Jizeru v Železném Brodě se opět otevře, uleví se dopravě
Výluka na trati Stará Paka – Liberec je prodloužena až do 18. října
Liberecký tunel projde v říjnu údržbou, řidiče čeká omezení
Obrazem: Betonování nového mostu ve Vrchlabí
Od 30. srpna dochází ke změnám jízdních řádů autobusů
Kraj dokončil opravy silnic v Pasekách, Lučanech a Peřimově
Rekonstrukce uzavře úsek silnice v Hájích nad Jizerou
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
S podporou kraje bude i letos probíhat vyšetření včelích nákaz
Liberecký kraj i letos pokračuje v podpoře monitoringu výskytu závažných onemocnění včel - moru a hniloby včelího plodu. Včasná lokalizace a likvidace ohniska totiž zamezuje šíření těchto velmi nebezpečných nákaz. Krajští radní proto na svém jednání schválili dotaci ve výši 450 tisíc korun pro Český svaz včelařů, okresní organizaci Liberec, která zastupuje včelaře z celého Libereckého kraje. Její členové vyšetření včelstev na území Libereckého kraje opět zajistí ve spolupráci s Krajskou veterinární správou.
Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad
Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Patroni turnovských studánek v akci
FOTO: Hořelo v objektu bývalé pily v Krásné
Chystají 9. ročník inline závodu O pohár starosty města Turnova
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Regionální potravina 2026
Nezaměstnanost v Libereckém kraji činila v dubnu 5,7 procenta
Nejčtenější články
11.05.: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2025 získalo šest oceněných
12.05.: Liberecký kraj rozdělí půl milionu na bezpečnější trailové tratě
11.05.: Kraj v rytmu ZUŠ Open: umění zaplní náměstí, parky i zahrady
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.