Most přes Jizeru v Železném Brodě se opět otevře, uleví se dopravě

14.10.2015 15:55:15 | Autor: Markéta Dědková a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Most přes Jizeru v Železném Brodě se opět otevře, uleví se dopravě

Aktualizováno: Po více jak půlroční rekonstrukci začne v pátek 16. října řidičům sloužit nový most přes Jizeru v Železném Brodě. Provoz bude obnoven v režimu předčasného užívání. Stavba přišla na více než 24 miliony korun a Liberecký kraj na ni získal dotaci z Evropské unie.

Stavební práce v Železném Brodě ještě ovšem nekončí. Po otevření nového mostu bude uzavřen ten provizorní, jehož bourání začne 17. října, a zahájí se oprava objízdných tras. Obě nábřeží, Jiráskovo i Obránců míru, v úseku od Malého náměstí k mostu budou nadále uzavřena. Vzhledem k dokončovacím pracím budou pro řidiče nákladních automobilů platit do konce října objízdné trasy.

Autobusová doprava bude fungovat podle stávajících jízdních řádů do pátku 16. října 24.00. Od soboty 17. října 00.00 platí nové jízdní řády, takže zastávky ve Smetanově zátiší a u Penny marketu budou zrušeny. Dopravní situace ve městě - obousměrná doprava v Husově ulici a uzavřené nábřeží Obránců míru od mostu ke zvonici bude platit do konce tohoto měsíce. Otevřením opraveného mostu se ruší objížďka přes provizorní most. Pro chodce bude provizorní most otevřen do pátku 16. října 24.00. Slavnostní otevření nově opraveného mostu proběhne 12. listopadu 2015 v 10.00.

„Všichni již netrpělivě očekáváme, až se provoz ve městě vrátí do původního režimu. Těší nás, že stavba probíhala bez závažnějších komplikací a byl dodržen termín realizace. Chtěli bychom všem zúčastněným velmi poděkovat za trpělivost a shovívavost. Odměnou za několik měsíců nepohodlí spojeného s objízdnou trasou, hlukem, prachem a dalšími nelibostmi nám bude nový a bezpečný most, který zajistí jak komfortnější provoz vozidel, tak i pohyb chodců po rozšířených chodnících," uvedl starosta Železného Brodu František Lufinka.

Příští čtvrtek-pátek bude částečně omezen provoz kvůli frézování a pokládce předpolí mostu u Jiráskova nábřeží (semilská strana mostu) - semaforová souprava. V tomto termínu pravděpodobně proběhne pokládka na městských komunikacích (to závisí na dokončení přípravy - obruby - městem. Motoristé musí ještě v následujících dnech počítat s omezením kvůli pokládce asfaltu v křižovatce za mostem směrem k autobusovému nádraží.  

Původní most, jedna z nejvíce vytížených komunikací v Libereckém kraji, byl po více jak 70 letech v havarijním stavu, na kterém se podepsala i velká voda. Jeho rekonstrukce výrazně zkomplikovala dopravu ve městě. V souvislosti se spuštěním provozu dojde také ke změnám ve veřejné dopravě, více na webu: http://www.iidol.cz/aktuality/710:ukonceni-uzavirky-mostu-v-zeleznem-brode.html.

Podrobnosti k začátku rekonstrukce v předchozím článku: V březnu začne rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pojizerka by měla být od 20. října průjezdná
V Harrachově vzniká nová výhybna pro křižování vlaků
Výluka na trati Stará Paka – Liberec je prodloužena až do 18. října
Liberecký tunel projde v říjnu údržbou, řidiče čeká omezení
Obrazem: Betonování nového mostu ve Vrchlabí
Stavba kanalizace v Rovensku změní jízdní řády autobusů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT