Poloviční zisk florbalistů Turnova ve druhé lize

24.11.2010 18:08:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští florbalisté byli ve druhé lize nakonec alespoň poloviční a nenechali si tak utéct soupeře v tabulce před nimi. Po těsné sobotní prohře s Lovosicemi totiž dokázali v neděli porazit Ústí nad Labem.

„Věděli jsme, že už konečně musíme bodovat, může nás mrzet sobotní zaspaný začátek,“ řekl k zápasům trenér Turnova Martin Kouřil.

Z dalších týmů, které hrály o víkendu splnily juniorky svoje cíle výhrou 3:9 nad Kolínem. Hattrick nastřílela Bětka Šulcová.

Ženy tři utkání v jeden den nezvládly dle představ. První povinné vítězství nad céčkem Boleslavy se nerodilo lehce, ale nakonec výhra 0:8 byla zasloužená. Hattrickem se blýskla Nela Škopánová.

Elévkům a starším žákům se příliš nevedlo. Žákyně v Praze čekal náročný turnaj a výsledky tomu odpovídají.

Příští víkend hrají pouze 3 družstva. Mužský tým B v Rokytnici nad Jizerou, junioři v Rumburku a juniorky pokračují dalšími utkáními na domácí palubovce.

2.liga mužů

TJ Turnov – TJ Lovochemie Lovosice LFP 7:9 (1:4, 3:3, 3:2)

Přemíra snahy v útoku, která nepřinášela efekt, znamenala mezery v obraně a po chybách se soupeř dostal do hrozivého vedení 0:4. Před přestávkou alespoň jednou brankou snížil Haken.

Na začátku druhé třetiny domácí problém s koncovkou vyřešili hosté, když si vstřelili vlastní gól. To domácí uklidnilo a tato třetina už byla naprosto vyrovnaná, bohužel hráčům Lovosic zůstával stále náskok o tři branky.

Třetí třetina se odehrávala více v režii Turnova, navíc jeho hráči těžili z množství přesilových her a dotáhli se na rozdíl jediné branky. Celou část třetiny ale odehrála pouze speciální sestava a ostatní hráči se nedostali do tempa. Lovosice díky tomu přidaly zlomovou branku a závěrečný tlak domácích už k ničemu nevedl.

Branky Turnova: Kouřil 2, Král 2, Haken, vlastní, Pala. Sestava TJ Turnov: Bárta, Burda – Salaba, Poláček - Žilka, Jeník – Brož, Král, Haken – Vocásek, Kouřil, Pala – Reczai, Tomeš

TJ Turnov – USK Slávie Ústí n. L. 6:5 (2:3, 2:0, 2:2)

Změny v sestavě si vynutilo sobotní zranění Salaby. I z toho důvodu hráli domácí zpočátku opatrněji, přestože soupeř se znovu ujal vedení. Neopakoval se ale zkrat z prvního utkání a hrála se vyrovnaná partie.

Nováček v sestavě Reczai stihl ještě před svým zraněním zařídit vyrovnání na 3:3 a poprvé dostal Turnov do vedení Pala.

Na začátku třetí třetiny pak ukázal svou sílu Haken zvýšením na 5:3. Soupeř sice snížil při turnovské přesilovce, ale stejná přesilovková sestava napravila svou chybu vstřelenou brankou. Náskok už poté Turnovští i přes závěrečný tlak Ústí udrželi.

„Oba duely musely lahodit oku diváka, který si našel cestu na naše zápasy. Velká škoda je ztráty dvou zraněných hráčů, u kterých je otázkou, zda budou k dispozici k dalším prosincovým duelům. Potěšující je, že se každý hráč chopil své šance a přispěl k týmovému cíli. V sobotu si v brance odbyl premiéru Tomáš Bárta a i když jeho úsilí nakonec k bodům nevedlo, pokud se bude dál učit od zkušenějšího kolegy, má před sebou slibnou budoucnost,“ hodnotil zápasy Martin Kouřil.

Branky Turnova: Reczai 2, Kouřil, Pala, Haken, Král. Sestava TJ Turnov: Vaníček, Bárta – Brož, Poláček - Žilka, Jeník – Reczai, Král, Tomeš – Vocásek, Kouřil, Pala – Haken.

1.liga juniorek

Juniorky sehrály dva zápasy v rámci turnaje v domácím prostředí v hale TJ Turnov.

FBC Pitbullky Kolín – TJ Turnov 3:9 (2:1, 0:4, 1:4)

„Začátek utkání nám utekl. Soupeřky se dostaly do snadného vedení a vypadalo to, že budou jen bránit za polovinou hřiště. K tomu na štěstí nedošlo. Domluva po první třetině zafungovala a naše hra se výrazně zlepšila. Pochvalu si zaslouží celý tým. Na začátku druhé třetiny jsme dali dvě rychlé branky a dostali se zpět do utkání. Od té doby soupeřky už moc nezlobily. Maličko mě jen mrzí koncentrace na utkání. Kdy se nedokážeme plně soustředit na po celou dobu třetiny,“ řekl k utkání trenér turnovských juniorek Radim Kolomazník. Branky Turnova: Šulcová 3, Svobodová 2, D. Adámková, Matochová, Škopánová, Pavlíčková.

TJ Turnov – Herbadent SJM Praha 1:6 (0:2, 0:0, 1:4)

„Utkání s lepšími soupeřkami jsou pro nás daleko lepší. Naše hra je rychlejší a dovolím si i říct, že i pohlednější. Nasazení s Herbadentem bylo podstatně vyšší a lepší než proti Kolínu. Mile mě překvapilo všech 11 hráček, které do utkání zasáhly. Prokázaly dávku odvahy a na hře to bylo znát. Bohužel stále přetrvávají problémy se zakončením, bez kterého se proti takovým soupeřům zkrátka neobejdeme,“ doplnil trenér Kolomazník. Branka Turnova: Pavlíčková.

2.liga žen

Turnaj v Liberci: PC FA Mladá Boleslav C – TJ Turnov 0:8 (branky Turnova: Škopánová 3, Maťátková 2, Kokešová, Veselá, I.Pekařová), FBC Alis Česká Lípa – TJ Turnov 4:3 (I. Pekařová, Kokešová, Maťátková), TJ Turnov – SK Osečná 3:8 (Veselá, I.Pekařová, Škopánová).

Liga starších žáků

Turnaj v Ústí nad Labem: SK Bivoj Litvínov – TJ Turnov 5:3, TJ Turnov – Mocní Tuleni Podbořany 6:8.

Liga elévů

Turnaj v Ústí nad Labem: FBC Česká Lípa – TJ Turnov 7:0, TJ Turnov – Mocní Tuleni Podbořany 3:6, USK Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 8:1, TJ Turnov – FBC Česká Lípa ZŠ Partyzánská B 2:1.