Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

12.04.2015 19:00:18 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Motoristická sezona se na jaře naplno rozjíždí, takže to znamená, že se opět roztočí kola, a to již posedmé, oblíbeného motocyklového seriálu KTM ECC 2015. Jezdce čeká opravdu pestrá a dlouhá závodní sezona, protože začíná 18. dubna a končí až 25. října 2015.

„Povedlo se nám do seriálu vložit dvě nové lokality. Shodou okolností a volbou termínů v nové lokalitě začínáme první díl seriálu, a také pojedeme poslední závod," objasnil za pořadatele KTM ECC Luboš Kučera.

Začíná se 18. 4. a 19. 4. v Kunčicích nad Labem pod taktovkou AK Krakonoš Jilemnice, pokračuje 9. 5.a 10. 5. po roční odmlce opět na sjezdovce pod horou Kozákov, kde pořádají svůj závod členové Motorsportu Chuchelna a uzavřou jarní část seriálu. Podzimní klání začne ve Vysokém nad Jizerou 19. 9. tradičním jednodenním závodem, po kterém následuje přesun do Bozkova a jeden ze zakladatelů seriálu Motosport Bozkov plánuje závod v termínu 10. 10. a 11. 10. Vše vyvrcholí finálovým dvoudenním závodem v Benešově u Semil, který se stane domovem pro Enduro klub Semily, a je v kalendáři zařazen na 24. 10. a 25. 10. 2015. Součástí seriálu je tradičně i slavnostní zakončení seriálového ročníku, kterého se pro letošní sezonu zhostí AK Krakonoš Jilemnice, a symbolicky po zahájení tak sezonu i uzamkne.

Pojďme se vrátit na začátek, protože jak bylo již avizováno začíná se 18. a 19. dubna, pro seriál nově v lokalitě. „Pořadatelem závodu v nové lokalitě seriálu v Kunčicích nad Labem jsou ostřílení enduráci a také vítězové týmové soutěže uplynulého ročníku KTM ECC 2014 z AK Krakonoš Jilemnice. V Kunčicích se již v minulosti závody konaly, a to pod křídly klubu RMK Vrchlabí především zásluhou Davida Jirky, který nyní spolupracuje s Jilemnickými, a stal se pravou rukou ředitele závodu Tomáše Macháčka. Přípravy na zmíněný závod jsou již samozřejmě v plném proudu a nezbývá než doufat, že zima opravdu skončila o letošních velikonocích a v Kunčicích nás přivítá opravdové jaro. Celý seriál odstartuje sobotní dětský závod, po kterém přijdou na řadu jezdci kategorií hobby a odpoledne licencovaní," uvedl Luboš Kučera, který zároveň dodal: „Podpora a přízeň Krakonoše není také na škodu, proto přejme Jilemnickým, aby zdárně vykročili, jak k obhajobě prvenství, tak do sedmého ročníku seriálu coby pořadatelé."

Obrazem: Jak probíhalo vyhlášení KTM ECC 2014 s odkazy na celý loňský seriál

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT